Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSRenginyje „Birželio sodas“ atgims Sibiro tremtinių prisiminimai – Kas vyksta Kaune

Renginyje „Birželio sodas“ atgims Sibiro tremtinių prisiminimai – Kas vyksta Kaune


Metų renginys „Birželio sodas“ vėl kviečia susiburti Kauno IX forto muziejuje. Šių metų programoje – pagal autentišką Lietuvos tremtinių atsiminimus sukurta sceninė miniatiūra ir iš širdies į širdį sklindančios dainuojamosios poezijos melodijos. Birželio 14 d. nuo 19.00 val. susitikime „Birželio sode“.

Programa

19.00–19.30 val. Birutės Mar sceninė miniatiūra iš spektaklio „Ledo vaikai“.

19.30–21.00 val. Dainojamoji poezija|Giedrius Arbačiauskas, Gintarė Bauerytė, Dominyka Budinavičiūtė, Rokas Kašėta, Živilė Mackevičiūtė.

Renginys prasidės visiškais, režisierės, choreografės, poetės, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatės Birutės Mar scenine miniatiūra iš spektaklio „Ledo vaikai“. Ji sukurta pagal autorės tėvų ir kitų 1941–1956 m. Lietuvos tremtinių Sibire prisiminimus. Po sceninės miniatūros visus suburs Giedriaus Arbačiausko, Gintarės Bauerytės, Dominykos Budinavičiūtės, Roko Kašėtos ir Živilės Mackevičiūtės atliekami kūriniai.

Jau tradiciniu tampantis meninis vakaras „Birželio sodas“ 2023 m. Lietuvos muziejų asociacijos buvo paskelbtas metų renginiu. „Birželio sodas“ – tarsi simbolinė jungtis tarp praeities ir dabarties, primenanti apie 1941 m. birželio 14 d. pradėtą ​​masinį Lietuvos gyventojų tremimą į atšiauriausius SSRS kraštus. Kauno IX forto memorialinio komplekso obelų sode „Birželio sodas“ kiekvienam atėjusiam kužda individualią vyksta, skatindamas susimąstyti apie Laisvę, Tėvynę ir tuos, kurie buvo prievarta išvežti į tremtį.

Renginys vyks lauke, todėl rekomenduojame atsižvelgti į oro sąlygas ir pasirūpinti apsauga nuo lietaus arba saulės.

„Birželio sodas 2024“ skiriamas Gedulo ir vilties dienai, 75-osioms Lietuvos gyventojų trėmimų operacijoms „Bangų mūša“ ir 70-osioms Kengyro sukilimo metinėms paminėti.

Renginys nemokamas.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita