Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaAUTOS. Gentvilas – žemės grąžinimas Vilniuje bus baigtas 2024-ųjų pavasarį

S. Gentvilas – žemės grąžinimas Vilniuje bus baigtas 2024-ųjų pavasarį

Žemės grąžinimas natūra ar pinigais Vilniaus mieste bus baigtas kitų metų kovo–balandžio mėnesiais, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

„Žemės reforma Vilniuje bus užbaigta kovo-balandžio mėnesiais“, – antradienį Seime teigė ministras, atsakydamas į parlamentarės Ritos Tamašunienės nuogąstavimus, kad gali nebelikti žemės atsiskaityti su buvusiais savininkais.

„Reikėtų mums padirbėti, kad taip neatsitiktų, kad žmonės negalėtų ir neturėtų iš ko pasirinkti, kaip kad buvo, tarkime, Kaune“, – sakė parlamentarė.

S. Gentvilas žadėjo, kad su visais gyventojais bus atsiskaityta.

„Su visais gyventojais bus atsiskaityta. Ar visi ims, jų valia. Ar jie ims sklypus, ar jie ims kompensaciją mišku, ar jie ims kompensaciją pinigais, bet valstybė bus padariusi ir Vilniaus savivaldybė, ir mes būsime padarę visus namų darbus“, –  tvirtino ministras.

Pasak jo, Vilniaus savivaldybė tam tikslui perduos pakankamai sklypų šį rudenį ir žiemą – dėl to yra susitarimas su meru Valdu Benkunsku. 

Seimas iki 2023 metų lapkričio 1-osios yra leidęs gyventojams, kurie jau yra pateikę prašymus atkurti nuosavybę į žemę mieste, pakeisti atlyginimo būdą ir prašyti lygiaverčio miško ploto – tokiu atveju maždaug 3 tūkst. žmonių gautų miško.

Nacionalinės žemės tarnybos duomenimis, šių metų sausį beveik 2,9 tūkst. gyventojų liko atkurti nuosavybės teises, o likusios neatkurtos žemės plotas siekia 1,7 tūkst. hektaro.

Daugiausia žemės neatgavusių gyventojų yra Vilniuje ir Grigiškėse. Trakų mieste nuosavybės teisės atkurtos į 93,8 proc. žemės ploto, nurodyto piliečių prašymuose, ten liko atkurti nuosavybės teises 33 piliečiams. 

Galerijos


 • Kazlų Rūdos tvenkinyje išgaišo žuvys

  Kazlų Rūdos tvenkinyje išga…


 • 579-oji karo Ukrainoje diena

  579-oji karo Ukrainoje diena…


 • Pasaulio breiko čempione tapusios Bgirl Nicka sutikimas

  Pasaulio breiko čempione tapu…


 • 2023–2024 metų vakcinacijos strategijos pristatymas

  2023–2024 metų vakcinacijos…


 • A lygos rungtynės: Vilniaus „Žalgiris“ – „Kauno Žalgiris“

  A lygos rungtynės: Vilniaus …


 • 578-oji karo Ukrainoje diena

  578-oji karo Ukrainoje diena…


 • LKL rungtynės: „Wolves“ – „Gargždai“

  LKL rungtynės: „Wolves“ …


 • Pasaulinė aortos diena Kauno dramos teatre

  Pasaulinė aortos diena Kauno …


 • Šaulių pratybos Kauno rajone

  Šaulių pratybos Kauno rajone…


 • R. Sakadolskio žurnalistikos apdovanojimai

  R. Sakadolskio žurnalistikos …

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita