Pirmadienis, 15 balandžio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSŠalies vadovai sveikina su Vasario 16-ąja ir primena Ukrainą

Šalies vadovai sveikina su Vasario 16-ąja ir primena Ukrainą

Prezidentas, Seimo pirmininkė ir premjerė sveikina visus šalies piliečius su Valstybės atkūrimo diena.

Prezidentas Gitanas Nausėda:

lrp.lt nuotr.

“Mieli Lietuvos žmonės,

Vasario 16-ąją mes švenčiame savo valstybę. Kurią prieš daugelį amžių sukūrė mūsų protėviai. Kurią kasdien kuriame mes patys. Kurią perduosime ateities kartoms.

Tiesdami ranką vienas kitam, šioje širdžių bendrystėje jaučiame Lietuvą. Iš praeities srūvanti stiprybė mus vienija ir veda pilietinės dorybės takais.

Tokią dieną kaip ši žinome – mums nėra neįveikiamų kliūčių ar nepasiekiamų tikslų.

Tegul šis žinojimas mus padrąsina kaskart, kai sunku, ar kamuoja nežinia dėl ateities.

Ir toliau rūpinkimės savo palikimu, kad galėtume orūs ir laisvi žengti per pasaulį. Padėkime tiems, kam reikia mūsų pagalbos. Kartu kurkime valstybę, kuria norėtųsi didžiuotis dabar ir per amžius.

Gražios šventės visiems!”

***

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pasveikino Lietuvos žmones Valstybės atkūrimo dienos proga:

„Vasario 16-oji liudija, kokia svarbi yra laisvės dvasia ir mus jungianti nepriklausomybės idėja. Pirmosios Lietuvos Respublikos kūrėjai šiuos priesakus paliko mums tarsi testamentą,  įpareigojo ginti Tėvynę, susitelkti bendram ir nelengvam darbui dėl Lietuvos.

Šiemet minime ir 75-ąsias Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos Deklaracijos paskelbimo metines. Turime pagerbti visus kovojusius vardan suverenios Lietuvos valstybės, kuria džiaugiamės šiandien ir nepamiršti, kad iškovota laisvė nėra dovana.

Kiekviena karta išgyvena savo laisvės kovą ir privalo įveikti unikalius iššūkius. Prieš dvejus metus atsinaujinusi brutali Kremliaus invazija į Ukrainą aiškiai parodė, kad šių laikų pasaulyje vis dar labai agresyviai bandoma pulti laisvę, demokratiją, trypti žmogaus teises. Nėra abejonių, kad šiandien ukrainiečiai drąsiai kovoja ne tik už savo tėvynę, bet ir už visą laisvąjį pasaulį ir jo ateitį. Ištiesdami pagalbos ranką Ukrainai, stipriname ir savo laisvės pamatus, kovojame už savo ateitį, už tai, kad Lietuva niekada netaptų griuvėsiais ir apkasų labirintu.

Jokie kompromisai ar net nuolaidos negali būti taikomos žiauriems taikių Ukrainos žmonių žudikams. Lietuva ir visos demokratinės jėgos bus kartu su Ukraina iki  pergalės, imperinės užmačios bus sutramdytos, o kaltieji nuteisti.

Tirštėjantys karo grėsmės debesys neturi mūsų išgąsdinti, priešingai – turime būti vieningi, stiprūs ir pasiruošę duoti atkirtį. Kuo vieningesni ir stipresni būsime drauge, tuo labiau prisidėsime prie Ukrainos ir viso laisvojo pasaulio pergalės, kurios nekantriai laukiame.

Švęsdami Lietuvos valstybingumo ištakas, visada prisiminkime, kokia didelė ir neišmatuojama yra laisvės kaina. Branginkime laisvę ir būkime pasirengę ginti ją visomis išgalėmis. Sveikinu visus su Vasario 16-ąja, tegul trispalvėmis pražysta Lietuvos miestai ir kaimai, liudydami pasididžiavimą garbingą istoriją turinčia Tėvyne“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

***

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen Seimo ir savo vardu sveikina Lietuvos žmones su Valstybės atkūrimo diena.

„Svarbiausi valstybės dokumentai, tokie, kaip Vasario 16-osios Aktas, nėra vien apie praeitį. Jie veikia dabartyje ir formuoja ateitį.

Vasario 16-osios Akto esmė yra subjektiškumo, teisės savarankiškai spręsti, patiems rinktis draugus ir sąjungininkus susigrąžinimas. Tai buvo aktualu 1918-aisiais, tai ne mažiau aktualu ir 2024-aisiais.

Karo prieš Ukrainą esmė yra brutalus siekis atimti subjektiškumą, teisę pasirinkti kryptį ir partnerius. Griaudamas ir žudydamas agresorius beveik atvirai deklaruoja žengsiantis toliau. Tai grėsminga žinia. Turime ją išgirsti, adekvačiai įvertinti ir būti maksimaliai pasirengę.

Tačiau yra ir viltingų žinių. Europa, ilgą laiką tarsi ieškojusi kažkokio sugyvenimo kelio, regis, tvirtai apsisprendė imtis rimto atgrasymo, taip pat ir stiprinant karinius pajėgumus. Ir tai ženklas, kad Europa praranda miglotas iliuzijas ir susigrąžina savo subjektiškumą. Tai viltinga žinia Vasario 16-osios, mūsų valstybinio subjektiškumo dienos proga.

Su Vasario 16-ąja, Lietuvos valstybės atkūrimo diena! Švęskime valstybę ir nepraskime vilties, ramybės ir budrumo!” – sveikina V. Čmilytė-Nielsen.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė Nielsen
Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. Viktorija Chorna)

 

The post Šalies vadovai sveikina su Vasario 16-ąja ir primena Ukrainą appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments