Penktadienis, 19 liepos, 2024
PradžiaAUTOSavivaldybėms – naujas įrankis įvertinti finansus, gyvenimo kokybę, pajamų skirtumus

Savivaldybėms – naujas įrankis įvertinti finansus, gyvenimo kokybę, pajamų skirtumus

Finansų ministerija siūlo savivaldybėms naudotis naujomis duomenų analizės priemonėmis, kurios vietos valdžiai turėtų padėti tiksliau įvertinti tarpusavio atotrūkį, išteklius bei padėtų rasti būdus gauti papildomų pajamų. 

Tikimasi, kad savivaldybių darbą palengvins Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) kartu su mokslininkais sukurtas gyvenimo kokybės indeksas bei išlaidų ir pajamų atotrūkio vertinimo moduliai.

Finansų viceministras Darius Sadeckas sako, kad šie vieši duomenys gali padėti savivaldybėms aiškiau modeliuoti pajamas, padėtų priimti sprendimus.  

„Savivaldybės jau gali pamodeliuoti, kiek galėtų surinkti papildomai pajamų pakeitę tam tikrus tarifus savo nuožiūra pagal mūsų modelį, savivaldybėms siūlyčiau aktyviai naudoti (…) Tikimės, kad jie prisidės prie dar geresnio savivaldybių savarankiškumo, savirealizacijos, galėtų išnaudoti savo potencialą, taip pat galėtų įsivertinti, kiek jos pačios galėtų padaryti, kad situaciją, vienokią ar kitokią, pagerintų“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė D. Sadeckas.

Savivaldybės jau gali pamodeliuoti, kiek galėtų surinkti papildomai pajamų pakeitę tam tikrus tarifus savo nuožiūra pagal mūsų modelį.

Gyvenimo kokybės indeksas parodo įvairių sričių – verslumo, sveikatos ir švietimo paslaugų kokybės, pajamų skirtumus atskirose savivaldybėse, tuo metu išlaidų ir pajamų atotrūkio vertinimo moduliai gali padėti įvertinti miestų ar rajonų finansus. Nuorodos į šiuos įrankius skelbiamos agentūros interneto svetainėje.

Vienas iš modulių kūrėjų CPVA ekspertas Viktoras Sirvydis teigia, kad pajamų atotrūkio vertinimo modulis padeda savivaldybėms įvertinti mokesčių tarifus ir juos keisti didinant pajamas.

„Jis rodo, kiek savivaldybė negauna pajamų dėl to, kad pas juos yra tarifai, mažesni už klasterio vidurkį, ar lengvatų išduodama daugiau nei klasterio vidurkis, mokestinė bazė. Jie mato, kokia dalimi tie veiksniai turi padidėti, kad pasiektų klasterio vidurkį ir atitinkamai padidintų pajamas. (…) Tai nėra didelės lėšos, tikrai neišsprendžia visų problemų, bet kažkiek gali prisidėti“, – spaudos konferencijoje kalbėjo V. Sirvydis.

Šiaulių meras Arūnas Visockas teigia, kad didžiausias naujų įrankių pranašumas yra koncentruoti duomenys apie savivaldybes, juos gauti dabar bus lengviau nei anksčiau.

„Ten yra duomenys apie Šiaulių savivaldybę, o ką mes darėme prieš tai – mes tuos duomenis rinkome patys, pasitelkdami žmones iš visų pusių“, – spaudos konferencijoje sakė A. Visockas.

Pasak finansų viceministro D. Sadecko, savivaldybėms pradėjus naudoti įrankius ir pateikus pastabų jie ateityje bus tobulinami: „Tie instrumentai turi būti nuolat tobulinami, jau ir dabar mes reaguojame į tam tikrus savivaldybių pastebėjimus“.

CPVA lapkritį planuoja pristatyti dar vieną priemonę, kuri padės planuoti numatomas išlaidas įvairiose srityse pagal turimus duomenis.

Galerijos


 • „50 Cent

  „50 Cent” užkūrė kiečiau…


 • 595-oji karo Ukrainoje diena

  595-oji karo Ukrainoje diena…


 • Vilniuje nusileido lėktuvas iš Izraelio

  Vilniuje nusileido lėktuvas i…


 • Pareigūnai protestavo prie Vyriausybės

  Pareigūnai protestavo prie Vy…


 • 594-oji karo Ukrainoje diena

  594-oji karo Ukrainoje diena…


 • Protestas prieš naktinių taikiklių medžioklėje įteisinimą

  Protestas prieš naktinių tai…


 • Prie Prezidento Valdo Adamkaus sporto centro šaknis įleido ąžuolai

  Prie Prezidento Valdo Adamkaus…


 • Lietuvos gyventojų sveikatos būklės pristatymas

  Lietuvos gyventojų sveikatos…


 • Filmo „Aš esu Rožytė“ premjera

  Filmo „Aš esu Rožytė“ p…


 • 593-oji karo Ukrainoje diena

  593-oji karo Ukrainoje diena…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -