Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaAUTOSeimas spręs, ar didinti baudas elektroninių cigarečių perpardavinėtojams

Seimas spręs, ar didinti baudas elektroninių cigarečių perpardavinėtojams

Seimas spręs, ar elektroninių cigarečių bei jų pildyklių perpardavinėtojams padidinti baudas iki 140–500 eurų. Taip siekiama pažaboti šių rūkalų nelegalią prekybą tarp gyventojų, o ypač nepilnamečių.

Seimas ketvirtadienį priėmė svarstyti tokias Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisas, kurias parengė parlamentinė Priklausomybių prevencijos komisija.

Už balsavo 91 Seimo nariai, prieš, o du susilaikė. Toliau pataisos į plenarinį posėdį grįš gruodžio 5-ąją, kai jas apsvarstys Teisės ir teisėtvarkos komitetas.  

Pakeitimai numato, kad už neteisėtą elektroninių cigarečių ar bet kurios jų dalies, taip pat pildyklių realizavimą baudos sieks nuo 140 iki 400 eurų, o už  pakartotinį pažeidimą – 400-500 eurų. Baudos būtų taikomos ir suaugusiesiems, ir nepilnamečiams.

Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkės „laisvietės“ Morganos Danielės teigimu, pataisomis siekiama spręsti problemą, kai elektroninių cigarečių bei jų pildyklių nelegaliai įsigyja nepilnamečiai.

M. Danielės teigimu, didesnių baudų prašo policijos pareigūnai. 

„Šiuo metu policijos pareigūnai neturi jokių įrankių, kuriais galėtų kovoti su fiziniais asmenimis, kurie perparduoda – nusiperka legaliose parduotuvėse elektroninius įrenginius, be pildyklių, patį įrenginį ir parduoda. Tokiu būdu verslaudami, bando užsidirbti lengvų pinigų, dažniausiai parduodant nepilnamečiams. Ir kadangi tas pats įrenginys, jeigu neturi viduje užpildytos pildyklės, neturi nikotino, jis nėra akcizu apmokestinama prekė ir jokia bauda negali būti skiriama“, – pristatydama pataisas aiškino parlamentarė.

„Pati prekyba, kadangi tai yra su rūkymu susijęs gaminys, kuris kad ir yra be nikotino, kad ir yra be pildyklės, bet pats įrenginys laikomas su rūkymu susijusių įrenginių, tokiais įrenginiais gali prekiauti tik juridiniai asmenys, kurie turi tam skirtą licenciją. Tai fizinis asmuo iš principo tokios prekybos vykdyti negali“, – pridūrė ji.

M. Danielė pabrėžė, kad policijos siūlymu, baudas siūloma skirti ne už elektroninių cigarečių bei jų pildyklių pardavimą, o už realizaciją.

„Kad nesakytų, kad ne pardaviau, o išmainiau, pavyzdžiui, į flomasterius, pardavimas neįvyko. Žodis realizavimas apima platesnę sąvoką – nesvarbu, ar dovanoji, ar nemokamai duodi“, – teigė M. Danielė.

Ji sakė, kad siūlomos baudos nėra mažos: „Bauda turi būti pakankamai aukšta tiek, kad neatsipirktų taip lengvai pardavus vieną įrenginį“.

Dabar už akcizais apmokestinamų prekių (tarp jų – ir elektroninių cigarečių skysčių) realizavimą, kai neteisėtai parduotų prekių vertė neviršija 50 eurų, baudžiama nuo 40 iki 200 eurų, o už pirmą pažeidimą – iki 20 eurų.   

Galerijos


 • Futsalo A lyga: „K. Žalgiris“ – „VGTU-Vilkai“

  Futsalo A lyga: „K. Žalgiri…


 • Kauno „Aistės-LSMU“ – Liepojos „Liepāja/LSSS“

  Kauno „Aistės-LSMU“ – L…


 • Diskusijų konferencija „Kaip gintume Kauną?“

  Diskusijų konferencija „Kai…


 • Tunelio kelių Lentvaris–Vievis sankirtoje atidarymas

  Tunelio kelių Lentvaris–Vie…


 • FIBA Čempionų lygos rungtynės: Vilniaus „Rytas“ – „Opava“

  FIBA Čempionų lygos rungtyn…


 • Trakuose atsisveikinama su tragiškai žuvusiu policijos pareigūnu

  Trakuose atsisveikinama su tra…


 • Filmo apie P. Jankūną „Kapitonas“ premjera

  Filmo apie P. Jankūną „Kap…


 • Aleksote – automobilio ir motociklo avarija

  Aleksote – automobilio ir mo…


 • Pirmieji Lietuvos zoologijos sodo lankytojai

  Pirmieji Lietuvos zoologijos s…


 • Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų (SOP) ir NATO sąjungininkų pratybos

  Lietuvos kariuomenės Special…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -