Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaAUTOV. Blinkevičiūtė: mokesčių pertvarka žlugo

V. Blinkevičiūtė: mokesčių pertvarka žlugo

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė teigia, kad Vyriausybės inicijuota mokesčių reforma žlugo, valdantiesiems nutarus neskubėti priimti pertvarkos šiais metais.

„Konservatorių ir liberalų Vyriausybės trejus metus žadėta ir pagaliau į Seimo komitetus atkeliavusi mokesčių reforma irgi, ko gero galima pasakyti, kad žlugo“, – šeštadienį vykusiame LSDP tarybos posėdyje sakė V. Blinkevičiūtė.

Anot jos, konservatoriai pateikė neišbaigtą reformą ir padarė tai per vėlai.

„Jie net su koalicijos partneriais liberalais nesugebėjo susitarti (…) reikėjo nuo pat pradžių kalbėtis, ruošti, derinti pozicijas“, – sakė LSDP pirmininkė.

Konservatoriai pavėlavo su reformos pateikimu Seime, todėl, kadencijai einant į pabaigą, neturi kitos išeities, tik bandyti prastumti atskiras pertvarkos dalis.

„Konservatoriai pavėlavo su reformos pateikimu Seime, todėl, kadencijai einant į pabaigą, neturi kitos išeities, tik bandyti prastumti atskiras pertvarkos dalis, o pačioje koalicijoje tvyro nepasitikėjimo, uždarumo ir nebendradarbiavimo nuotaikos“, – teigė V. Blinkevičiūtė.

Valdančiųjų konservatorių, liberalų ir „laisviečių“ koalicinė taryba neskubėti mokesčių reformą Seime tvirtinti šiemet sutarė praėjusią savaitę.

Neforsuoti reformos sutarta po ginčų ne tik su opozicija, bet ir pačios koalicijos viduje.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen anksčiau teigė, kad dėl pertvarkos diskutuoti galima ne tik rudens, bet ir kitoje sesijoje, prasidėsiančioje 2024 metų pavasarį. Anot jos, reforma bus svarstoma etapais ir neskubant. 

Seimui yra pateiktas septynių įstatymų pataisų paketas. Pakeitimais, be kitų dalykų, siūloma didinti individualios veiklos apmokestinimą bei numatyti platesnį nekilnojamojo turto apmokestinimą, taip pat siūlomi pokyčiai dirbantiesiems su verslo liudijimais.

Šią savaitę Lietuvoje viešėjęs eurokomisaras Valdis Dombrovskis perspėjo, kad nepriėmusi mokesčių reformos Lietuva rizikuoja prarasti šimtus milijonų eurų Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo fondo pinigų.

Galerijos


 • Influencerių agentės K. Kulbušauskaitės vestuvės

  Influencerių agentės K. Kulb…


 • Pasaulio krepšinio čempionatas Filipinuose: Lietuva – Latvija 63:98

  Pasaulio krepšinio čempionat…


 • Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų šventinis suvažiavimas.

  Tėvynės sąjungos – Lietuvos…


 • Kauniečius į Pelėdų kalną subūrė tradicinis „Meno piknikas“

  Kauniečius į Pelėdų kaln…


 • Pasaulio krepšinio čempionatas Filipinuose: Slovėnija – Italija 89:85

  Pasaulio krepšinio čempionat…


 • LSDP tarybos posėdis

  LSDP tarybos posėdis…


 • Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruotė

  Lietuvos vyrų krepšinio rink…


 • Parodos kalnu šeštą kartą kopė

  Parodos kalnu šeštą kartą …


 • Pasaulio krepšinio čempionatas Filipinuose: JAV – Vokietija.

  Pasaulio krepšinio čempionat…


 • 509-ųtų pergalės Oršos mūšyje metinių minėjimas

  509-ųtų pergalės Oršos m…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -