Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSV. Sinica. Vasario 16 d. patriotinė eisena Vilniuje

V. Sinica. Vasario 16 d. patriotinė eisena Vilniuje

Su Vasario 16-ąja visus! Tai diena, kai Lietuvoje triumfavo tautų apsisprendimo teisė – mes patys ja pasinaudojom. Reikėjo valios ir išminties paskelbti nepriklausomybę, reikėjo drąsos ir pasiaukojimo apginti.
Per tuos 106 metus nuo lemtingos datos turėjom įsitikinti, kad mūsų istorija buvo, yra ir bus nuolatos kurti, ginti ar blogiausiu atveju vaduoti savo valstybę. Valstybę kaip vienintelį kelią būti iš tiesų laisvais žmonėmis. Vasario 16-oji pagimdė lietuvišką Lietuvą, kurioje pagaliau po priespaudos amžių ir svetimų kultūrų dominavimo galėjo skleistis ir klestėti lietuvių tauta, jos kalba, kultūra, istorija ir savigarba.
Niekada Lietuva tiek nenuveikė vos per 20 metų kaip kad nuveikė 1918-1938 metais. Pradėjusi nuo varganų karo griuvėsių, be sostinės ir be uosto, be švietimo sistemos, be ekonomikos, galiausiai ji tapo visais pjūviais visaverte valstybe.
Šiandien turim tuos pačius uždavinius: būti visaverte valstybe, susitvarkyti, užtikrinti, kad Lietuvoje visi gyventų oriai, kalbėtų lietuviškai, jaustųsi saugūs, o svarbiausia, jaustųsi valstybės šeimininkai ir atsakingi už jos likimą. Tas šeimininko ir atsakomybės jausmas neatsiranda savaime, jį reikia nuolat ugdyti. XIX amžiuje jis buvo beveik visai miręs ir atgaivinti prireikė gerų pusės amžiaus. Bet Vasario 16-osios Lietuva tą jausmą pakėlė į neregėtas aukštumas.
Šiandien šia prasme mums toli iki tarpukario savimonės aukštumų, o iššūkiai už durų. Ekonominiai rodikliai auga, bet kas ir kiek ilgai jais džiaugsis? Nes ar Lietuvos neokupuos? Ar Lietuva išliks suvereni? Ar Lietuva išliks lietuviška? Nė vienas šių klausimų nepalauks, jis čia pat, beldžiasi. Tad švęskime ir kartu buskime!
Šiandien 18 valandą kaip ir kasmet kviečiu į šventinę „Pro Patria“ deglų eiseną Vilniuje, prie Jono Basanavičiaus paminklo! Paminėkime išdidžiai, iškėlę galvas, su šypsena dėl to, ką turime, ir ryžtu sukurti dar daugiau.
Palieku su ankstesnių mūsų organizuotų šventinių eisenų vaizdais. Verta tai patirti, žodžiais nepapasakosi. Tad iki!
Vilnius Vasario 16
Vilnius švenčia Vasario 16 d. Nacionalinio susivienijimo nuotr.

Vytautas Sinica yra Vilniaus miesto tarybos narys, partijos Nacionalinis  susivienijimas vicepirmininkas

The post V. Sinica. Vasario 16 d. patriotinė eisena Vilniuje appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -