Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaAUTOViceministras: susitarus dėl Ukrainos grūdų patikros Klaipėdoje kol kas niekas nesikeis

Viceministras: susitarus dėl Ukrainos grūdų patikros Klaipėdoje kol kas niekas nesikeis

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos susitarimas dėl ukrainietiškų grūdų kontrolės perkėlimo iš Ukrainos–Lenkijos pasienio į Klaipėdos uostą yra tik pirmasis žingsnis lengvinant šių krovinių eksportą per Lietuvos uostamiestį – vien dėl šio susitarimo nuo trečiadienio grūdų gabenimo tempai nepasikeis, sako žemės ūkio viceministras Vytenis Tomkus.

Anot jo, reikia gerinti geležinkelių infrastruktūrą bei siekti europinio finansavimo, nes dabar šis kelias yra labai brangus.

„Greičiausiai taip (nepasikeis – BNS), kadangi tai yra tik vienas iš tų žingsnių, bet jis pirmasis žingsnis ir greičiausias, ir paprasčiausias, nes norint žengti kitus reikia ir investicijų, ir lėšų nemažai, ir kitų priemonių. Tai politinis susitarimas tarp šalių (…), kad šalys siekia atverti tą koridorių Baltijos šalių“, – antradienį LRT radijui sakė V. Tomkus.

Antradienį trijų šalių  žemės ūkio ministrai sutarė, kad nuo spalio 4 dienos tranzitu per Lenkiją į trečiąsias šalis gabenamų ukrainietiškų grūdų patikra vyktų ne Ukrainos–Lenkijos pasienyje, o Klaipėdos uoste. 

V. Tomkus sako, kad būtina sukurti patrauklų pervežimą geležinkeliais, nes tai pagrindinis transportas, kuriuo grūdai keliautų į Klaipėdos uostą.

„Norint sukurti patrauklų tranzito geležinkeliu mechanizmą čia tikrai dar tik yra pirmasis žingsnis, bet juo siekiama paskatinti, be abejo, ir kitas procedūras, kad vyktų, kadangi pagrinde tranzito kroviniai būtent vyktų geležinkeliu“, – teigė V. Tomkus.

Anot jo, be šio susitarimo taip pat būtina gerinti infrastruktūrą bei siekti papildomo finansavimo – Europos Sąjunga (ES) vis dar svarsto ir subsidijų, kurios atpigintų sudėtingą šio maršruto logistiką, klausimą.

„Kol kas svarstymas vyksta, žinių ar pozityvių signalų neturime (…) Kol kas dar anksti būtų sakyti, ko čia tikėtis ir kaip gali viskas baigtis, bet svarstymai vyksta ir kol kas tai nėra atmesta, tai lauksime ateityje, kokie bus susitarimai ir sprendimai, ar bus rasta reikiamų lėšų“, – kalbėjo V. Tomkus.

Susisiekimo ministerija BNS taip pat teigė, jog o dėl paskatų šiam maršrutui dar vyksta derybos su ES, be to, norint įgyvendinti naują susitarimą būtina suderinti „Lietuvos geležinkelių“ ir jų partnerių Lenkijoje tvarkaraščius.

„Įgyvendinant susitarimą „Lietuvos geležinkeliai“ derina vežimų tvarkaraščius su partneriais Lenkijoje. Siekiant kuo labiau padidinti šio maršruto pajėgumus ir patrauklumą, dėl paskatų maršruto plėtotei kalbamės ir su ES“, – teigiama ministerijos komentare.

Lietuvos žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sakė, jog pasiekus susitarimą bus palengvintas sienos kirtimas, jis leis efektyviau pervežti didesnį kiekį grūdų, pirmiausia palengvinant administracinę naštą.

Klaipėdos uosto vadovas Algis Latakas BNS sakė, kad grūdų iš Ukrainos pervežimą per Lietuvos uostamiestį galima didinti įvairiais būdais, o antradienį pasiektas susitarimas – tik vienas iš problemos sprendimo variantų, kuris lengvina padėtį.

A. Latakas yra minėjęs, kad Klaipėdos uostas galėtų priimti daugiau nei 10 mln. tonų grūdų, tačiau didžiausia problema vis dar išlieka, kaip juos atgabenti iki uosto.

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ nedidelius ukrainietiškų grūdų kiekius per Lenkiją į Klaipėdos uostą pradėjo gabenti pernai gegužę. Antrinė įmonė „LTG Cargo“ BNS anksčiau nurodė, kad su dabartiniais pajėgumais ji per metus galėtų pervežti 200 tūkst. tonų šio krovinio, o po kelerių metų – apie milijoną tonų.

Galerijos


 • M. Garbačiauskaitė-Budrienė perrinkta į LRT generalinės direktorės pareigas

  M. Garbačiauskaitė-Budrien…


 • 587-oji karo Ukrainoje diena

  587-oji karo Ukrainoje diena…


 • 586-oji karo Ukrainoje diena

  586-oji karo Ukrainoje diena…


 • 585-oji karo Ukrainoje diena

  585-oji karo Ukrainoje diena…


 • LKL: Kauno „Žalgiris“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (78:68)

  LKL: Kauno „Žalgiris“ …


 • LFF taurės finalas: „TransInvest“ – „Šiauliai“ (2:1)

  LFF taurės finalas: „TransI…


 • „Kauno Žalgiris“ – „Vikingai“ 8:0 | Futsalo A lyga

  „Kauno Žalgiris“ – „V…


 • R. Skripkaičio-Rūlės laidotuvės

  R. Skripkaičio-Rūlės laidot…


 • 584-oji karo Ukrainoje diena

  584-oji karo Ukrainoje diena…


 • Kauno S. Dariaus ir S. Girėno stadione įvyko Lietuvos ir FIFA futbolo legendų rungtynės

  Kauno S. Dariaus ir S. Girėno…


 • Neįgaliųjų biliardo turnyrai tampa tradicija

  Neįgaliųjų biliardo turnyrai tampa tradicija

  Klaipėdoje vyko jau antrasis šiais metais Lietuvos neįgaliųjų biliardo turnyras, kuriame šįkart rungėsi ne tik judėjimo negalią turintys sportininkai, bet ir vaikštantieji. Renginio organizatoriai tvirtino, kad varžybos dėl to ta…


 • Pagalba policijai reikalinga, bet ne visada

  Pagalba policijai reikalinga, bet ne visada

  Klaipėdos apskrities policijos viršininkas Alfonsas Motuzas mano, kad policijos rėmėjų pagalba yra reikalinga, pareigūnai neretai dirba su talkininkais. Kartu pripažįstama, kad kasdieniame darbe rėmėjai nėra labai geidžiami, kartais juos pa…


 • Klaipėdoje keisis kapinių lankymo laikas

  Klaipėdoje keisis kapinių lankymo laikas

  Keitėsi kapinių lankymo laikas. Klaipėdos savivaldybė informavo, kad tarybos sprendimu vasaros sezonu (balandžio–spalio mėnesiais) kapinių lankymo valandos tebėra nuo 8 iki 21 val., o lapkričio–kovo mėnesiais laikas sutrumpės nuo 8 iki 1…

  9


 • Vingio pasažo remontas: pabaigtuvių dar teks palaukti

  Vingio pasažo remontas: pabaigtuvių dar teks palaukti

  Vingio pasaže tebesitęsia tvarkymo darbai. Nors buvo žadėta visus juos užbaigti iki rugsėjo pabaigos, terminas nusitęsė mažiausiai dar kelioms savaitėms. Šiuo metu tvarkomoje teritorijoje matyti tiek zujantys darbininkai, tiek paruoštos…

  20


 • Uostamiestyje baigėsi fontanų sezonas

  Uostamiestyje baigėsi fontanų sezonas

  Uostamiestyje nuo spalio 1-osios buvo išjungti visi miesto fontanai. Klaipėdos savivaldybė informavo, kad nors pirmasis kalendorinio rudens mėnuo iki šiol lepino neįprasta šiluma, tačiau spalį žadami vėsesni orai, o tai esą ženkl…

  2


 • Prie streiko prisijungę Klaipėdos pedagogai nenusileis

  Prie streiko prisijungę Klaipėdos pedagogai nenusileis

  Prie streiko prisijungę Klaipėdos pedagogai sudaro kone šeštąją dalį visų šalyje streikuojančių mokytojų. Streikas vyksta beveik pusėje visų uostamiesčio ugdymo įstaigų. Grupė mokytojų, juos palaikančių mokinių ir jų t…

  22


 • Ūkininkė iš Klaipėdos rajono pasirinko netradicinį verslą

  Ūkininkė iš Klaipėdos rajono pasirinko netradicinį verslą

  Klaipėdoje yra neįprastas grybų ūkis. Tokiam verslui nereikia daug žemės. Čia eilėmis sustatyta apie pusantro tūkstančio rąstų. Ant jų ir kalasi iš Rytų Azijos atkeliavę grybai šitakiai, kitaip jie vadinami valgomaisiais danteniais…

  1


 • Ketinama sutvarkyti kiaurą Klaipėdos rotušės stogą

  Ketinama sutvarkyti kiaurą Klaipėdos rotušės stogą

  Klaipėdos valdžia ruošiasi tvarkyti miesto rotušės stogą – dėl prastos jo būklės šiuo metu užliejamos istorinio pastato patalpos.

  1


 • Gyventojai įsiutę – dėl uždaryto kelio teko sukti ratu dešimtis kilometrų

  Gyventojai įsiutę – dėl uždaryto kelio teko sukti ratu dešimtis kilometrų

  Šeštadienio rytą važiavusiems keliu Kretinga–Gargždai teko suktis atgal – rangovai uždarė kelią dėl pasiruošimo darbų krovinio pervežimui.

  13


 • Kūno ir sielos terapijai – rudenėjančios Palangos turtai

  Kūno ir sielos terapijai – rudenėjančios Palangos turtai

  Įsibėgėjantis ruduo Palangoje lepina lėtomis ir jaukiomis aksominio sezono akimirkomis. Vis dar malonūs orai palankūs tiek aktyvioms veikloms, tiek ramiam poilsiui gamtoje. Atgaivą kūnui ir sielai suteiks ne tik jūros ošimas, gaivus pušy…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -