Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaAUTOViceministrė: savivalda gydymo įstaigas galės atleisti nuo NT mokesčio

Viceministrė: savivalda gydymo įstaigas galės atleisti nuo NT mokesčio

Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijai siūlant palikti nekilnojamojo turto (NT) mokesčio lengvatą privačioms medicinos įstaigoms, finansų viceministrė sako, kad sprendimą, atleisti nuo mokesčio ar jį sumažinti, turi priimti savivalda.

„Bendras yra principas, kad (medicinos įstaigas – BNS) įtraukti į bazę, o atleidimas (nuo mokesčio – BNS) yra savivaldos teisė“, – trečiadienį Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje teigė viceministrė Rūta Bilkštytė. 

Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Daiva Čibirienė siūlė palikti NT lengvatą – pagal ją medicinos įstaigos nemoka NT mokesčio. Pasak jos, lengvatos naikinimas turės neigiamą poveikį, ypač privačioms gydymo įstaigoms, į kurias eina vis daugiau gyventojų. 

„Turint dabartinę tokią sveikatos apsaugą, kai gydytojai išeina iš darbų ir sveiktos priežiūra yra sudėtingai užtikrinama visiems gyventojams, todėl privati medicina tampa nebe prabanga, o būtinybė. Tas mokesčio atsiradimas joms reiškia, kad turės susimažinti plotą, kuris reikalingas paslaugų teikimui. Vadinasi, visus ligonius sugrūs“, – komitete kalbėjo D. Čibirienė.

„Gal gydymo įstaigas reikėtų skatinti turėti didesnius plotus. (…) Valstybei turėtų labiau rūpėti gyventojai, o ne tik to mokesčio surinkimas“, – pridūrė ji.

Dabar mokesčio tarifas siekia 0,5-3 proc. NT mokestinės vertės, tačiau sveikatos priežiūros įstaigos jo nemoka. 2021 metais šia lengvata pasinaudoti galėjo 2162 įstaigos, o jų nesumokėta suma siekė 1,6 mln. eurų.

Galerijos


 • Interaktyvi komedija „Meno pauzė“

  Interaktyvi komedija „Meno p…


 • Komedijos „Aš gyvas“ premjera

  Komedijos „Aš gyvas“ prem…


 • Filmo „Bučiuoju, Juozas“ premjera

  Filmo „Bučiuoju, Juozas“ …


 • 581-oji karo Ukrainoje diena

  581-oji karo Ukrainoje diena…


 • „Litgrid“ pastotėjė Alytuje pristatyti pirmieji sinchroniniai kompensatoriai jungčiai su kontinentinės Europos tinklais

  „Litgrid“ pastotėjė Alyt…


 • 580-oji karo Ukrainoje diena

  580-oji karo Ukrainoje diena…


 • Kauno tarpukario architektūros įtraukimo Į UNESCO paveldo sąrašą pristatymas

  Kauno tarpukario architektūro…


 • Kazlų Rūdos tvenkinyje išgaišo žuvys

  Kazlų Rūdos tvenkinyje išga…


 • 579-oji karo Ukrainoje diena

  579-oji karo Ukrainoje diena…


 • Pasaulio breiko čempione tapusios Bgirl Nicka sutikimas

  Pasaulio breiko čempione tapu…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita