Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaAUTOViskas, ką reikia žinoti apie SULEV

Viskas, ką reikia žinoti apie SULEV


N52 yra natūraliai įsiurbtas 6 cilindrų variklis, kuris pakeitė M54 variklį ir tapo vienu sėkmingiausių ir patikimiausių BMW variklių.

2004–2015 m. BMW gamina beveik identišką N51 variklį. Su tam tikrais skirtumais beveik identiški N51 ir N52 gamina tą pačią galią.

Taigi, šiame tinklaraštyje sužinokite daugiau apie BMW N51 variklį.

BMW N51 variklio apžvalga

N51 variklis yra šiek tiek modifikuotas N52 variantas, atitinkantis SULEV standartus. Kuris daugiausia parduodamas kai kuriose JAV dalyse su įgyvendintais SULEV reglamentais.

Taigi, pakalbėkime apie N52, kuris padėjo pagrindą N51 varikliui. N52 yra natūralios atmosferos 6 cilindrų variklis, kuris buvo gaminamas 2004-2015 metais įvairiuose BMW modeliuose. Tai buvo pirmasis variklis, kuriame buvo naudojamas vandeniu aušinamas variklis, kurio variklio bloko konstrukcijai buvo panaudotas magnio/aliuminio kompozitas.

N52 taip pat buvo įtrauktas į Ward's 10 geriausių variklių 2006 ir 2007 m. Taigi, galima sakyti, kad N52 BMW variklių serijoje jau turi gana didelį palikimą.

Tada ateina N51 su patobulintu trijų pakopų kintamo ilgio įsiurbimo kolektoriumi (DISA) ir daug daugiau, ką aptarsime skirtumų skyriuje.

Turiu daug draugų, kurie dabar žino tikrąją to variklio vertę ir vis dar gailisi, kad pardavė savo N51 variklį.

BMW N51 VS N52

bmw n51 variklis
Kreditas: Bimmerpost (smass)

Iš esmės ir N51, ir N52 yra tas pats variklis, arba, galima sakyti, beveik identiški broliai ir seserys. Tačiau yra ir N51, ir N52 skirtumų, o tai nubrėžia liniją tarp jų.

Pavyzdžiui, N51 turi trijų pakopų kintamo ilgio įsiurbimo kolektorių, palyginti su N52 vienos pakopos. Be to, jis sukuria mažesnį suspaudimo laipsnį – 10,0:1, o ne N52 10,7:1.

N51 taip pat turi pažangų „Prem-air“ dangos radiatorių su integruotu EAC (Environmental Air Catalyst) jutikliu. Kuris matuoja radiatoriaus funkcijas. Be to, abu turi skirtingą cilindro galvutės ir degimo kameros dizainą.

Tai yra keletas pagrindinių N51 ir N52 skirtumų. Jūs negalite vizualiai atskirti abiejų variklių, tam reikia ieškoti išmetamųjų teršalų etiketės ant gaubto, kur yra ULEV (N52) ir SULEV (N51).

Norėdami sužinoti išsamų skirtumą tarp N51 ir N52, apsilankykite čia: BMW N51 vs N52: skirtumai, kuriuos turėtumėte žinoti

Dažniausios BMW N51 variklio problemos

Kaip kiekvienas entuziastas gali žinoti, N51 yra labai patikimas variklis. Tačiau, kaip ir bet kuris mechaninis variklis, N51 nėra linkęs į kai kurias problemas. N51 taip pat kenčia nuo tų pačių bendrų problemų kaip ir jo brolis N52.

VANOS gedimas

Kaip ir N52 variklis, N51 įsiurbimo ir išmetimo vožtuvuose taip pat naudoja kintamo vožtuvo laiko nustatymo sistemą, dar vadinamą dvigubu VANOS. Kaip ir N52 atveju, N51 taip pat gali sugesti VANOS.

VANOS sistemoje naudojami VANOS solenoidai, kurie valdo alyvos srautus į pavaras, kad judėtų kumštelių krumpliaračiai atidarant ir uždarant vožtuvus.

Ir kiekvieną kartą, kai vairuojate savo automobilį, VANOS sistema įsijungia. Kadangi sistema visada įjungiama, solenoidai gali sugesti dėl susidėvėjimo. Sugedus VANOS sistemai, pastebėsite pastebimą variklio galios sumažėjimą, staigią tuščiąją eigą, prastą degalų ekonomiją ir pan.

Kad išvengtumėte šios problemos, visada keiskite solenoidus kas 70 000–75 000 mylių. Tai nėra brangu ir gali būti gana lengvai pasidaryk pats.

EAC jutiklis

Prie radiatoriaus pritvirtintas EAC (Environmental Air Catalyst) jutiklis, kuris stebi radiatoriaus veikimą. Taigi, kai šis jutiklis sugenda, emisijos arba smogo bandymas gali nepavykti. Be to, kai šis jutiklis sugenda, prietaisų skydelyje gausite įspėjimą apie variklio patikrinimo lemputę.

Ir vienas iš nepalankių dalykų yra tai, kad sugedus šiam davikliui reikės pakeisti visą radiatorių, nes šis jutiklis yra pritvirtintas prie radiatoriaus.

Taip pat patikrinkite: 8 dažniausiai pasitaikančios BMW N52 variklio problemos

Daugelis mano draugų susidūrė su šia panašia problema, tačiau jiems tai pavyko lengvai, nes N51 SULEV siūlo 15 metų arba 150 tūkst. mylių visų su išmetamųjų teršalų kiekiu susijusių problemų aprėptį. (kiek aš žinau)

Hidraulinių vožtuvų reguliatorių (keltuvų) tiksėjimo problemos

bmw n51 variklis

Ši problema N51 yra panaši į N52 variklio problema. Kur, nuvažiavus didesnę ridą, N51 hidraulinių vožtuvų keltuvai susidėvi ir važiuojant sukelia erzinantį tiksėjimą.

Šis erzinantis tiksėjimo triukšmas bus gana nuoseklus. Ypač kai variklis šaltas, tiksėjimo garsas bus didžiausias, tačiau varikliui įšilus, garsas šiek tiek gerėja.

Tai gana dažna problema, kai hidrauliniai vožtuvų keltuvai tinkamai neveikia dėl nepakankamos alyvos cirkuliacijos keltuvuose. Tai iš esmės yra cilindro galvutė ir prasta keltuvo konstrukcija, dėl kurios sutrinka tinkama alyvos cirkuliacija.

Vandens siurblio gedimas

N51 ir N52 modeliuose BMW pristatė savo plastikinį vandens siurblį, kuris buvo palyginti nauja technologija. Kaip ir tikėtasi, jis susiduria su daugybe problemų ir buvo įskilęs nuvažiavus 40 000–45 000 mylių.

Tačiau ji turėjo daug privalumų, nors tai buvo palyginti nauja gamintojui technologija ir buvo sukurta gana prastai, todėl atsirado ankstyva žala.

Sugadinus vandens siurblį pastebėsite, kad variklis perkaista, radiatoriaus ventiliatorius veiks labiau nei įprastai, kartais iš radiatoriaus gali išeiti dūmai ir pan.

Termostato gedimas

Tai gali būti dar viena problema, su kuria galite susidurti naudodami N51, kaip ir su N52. Daug kartų termostato gedimas klaidingai laikomas vandens siurblio gedimu arba atvirkščiai. Kadangi abu jie kartu valdo variklio temperatūrą.

Kur jis siunčia karštą aušinimo skystį per radiatorių, kad atvėstų, o šaltas aušinimo skystis per vandens siurblį grąžinamas atgal į variklį. Taigi, galima sakyti, jie eina koja kojon.

Termostatas gali sugesti dviem būdais: atidarytas arba uždarytas. Jei termostatas sugenda esant „uždarymo“ padėčiai, jis sustabdys karšto aušinimo skysčio tekėjimą į radiatorių. Dėl to variklis labai greitai perkais, o vidiniai variklio komponentai labai greitai susidėvės dar neatėjus laikui.

Taip pat patikrinkite: BMW N52 variklis: viskas, ką reikia žinoti

Taigi, pagrindiniai sugedusio termostato simptomai būtų variklio perkaitimas, aušinimo skysčio nutekėjimas, ilgas laikas pasiekti normalią temperatūrą šalto užvedimo metu ir kt.

Alyvos filtro korpuso tarpiklio nuotėkis

Alyvos filtro tarpiklis sandarina alyvos filtro korpusą variklyje. Ir jei viršvalandžius, jei jis bus įtrūkęs, tai sukels alyvos nuotėkį. Tai taip pat labai dažna problema tarp N51/N52 ir visos N5x šeimos.

Taigi, kaip ir bet koks alyvos nutekėjimas, jis gali būti labai pavojingas dėl nuotėkio prieš variklį. Jei nepaisoma, tai gali padaryti gana didelę žalą varikliui.

Jei be priežiūros jis gali visiškai sugadinti variklį arba geruoju atveju, jums reikės kelių tūkstančių dolerių remonto. Taigi, jei pastebėjote, kad iš alyvos filtro korpuso srities nutekėjo alyva, greitai ją pataisykite.

Vožtuvo dangtelio tarpiklio nuotėkis

BMW vožtuvo dangtelio tarpiklio nuotėkio simptomai
Kreditas: „Google“ vaizdas

The vožtuvo dangtelio tarpiklio nuotėkis yra gana dažnas tarp daugelio BMW variklių.

Laikui bėgant nuolat kaitinant, dangčio tarpiklis susidėvi ir įtrūksta, todėl alyva nuteka į variklio skyrių. Negausite įspėjamojo ženklo, tačiau galite pastebėti degančios alyvos kvapą, dūmus iš vožtuvo dangtelio, alyvos nutekėjimą, mažos variklio alyvos lemputę ir pan.

Jei susiduriate su šia problema, greitai pakeiskite tarpiklį ir išvengsite didesnių problemų.

Tai yra keletas bendrų problemų, su kuriomis galite susidurti su N51 varikliu. Šias įprastas problemas rasite beveik visuose varikliuose, o N51 neturi jokių rimtų problemų.

Kas yra SULEV variklis?

SULEV arba „Super Ultra Low Emission Vehicle“ yra išmetamųjų teršalų standartas, kurį Kalifornijos oro išteklių valdyba (CARB) įvedė JAV keleivinių transporto priemonių emisijų klasifikacijai.

Kalifornijos teisės aktai pasiūlė gamintojams dalį SULEV transporto priemonių, o BMW tada pristatė N51 variklį. N51 buvo sukurtas taip, kad suspaudimo laipsnis būtų 10,0:1, palyginti su N52 variklio 10,7:1.

SULEV yra 90 % švaresnis ir išskiria mažiau angliavandenilių, anglies monoksido, azoto oksidų ir kt. nei vidutinių metų transporto priemonių modeliai. Bandant pagal FTP-75 ciklą, N51 išskiria apie 1,0 g/mi CO (anglies monoksido) ir 0,02 g/mi NOx (azoto oksidų), o N52 variklio – 2,1 g/mi CO ir 0,07 g/mi. NOx.

Tai buvo labai geras lygis aplinkai ir nustatytam emisijos lygiui.

Ar BMW N51 yra brangesnis?

Na, ilgas atsakymas trumpas taip, N51 yra gana brangus, palyginti su N52 varikliu. Yra keletas pagrįstų priežasčių, kodėl N51 yra brangesnis, pavyzdžiui, keli patobulinti brangūs komponentai, naudojami siekiant sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį. Brangių dalių naudojimas taip pat yra gana sudėtingas, o tai padidina išlaidas.

Taip pat kaina po pirkimo, nes reikėjo pakeisti visas dalis, pvz., jei radiatoriaus EAC jutiklis bus pažeistas, turėsite pakeisti visą radiatorių.

Kaip ir radiatorius, yra daug kitų dalių, kurias reikia pakeisti kaip visą įrenginį dėl jų sudėtingumo ir naudojimo.

Tačiau N51 arba SULEV varikliams buvo suteikta lengvata – 15 metų arba 150 00 mylių garantija. Kurioje parašyta: „Jei kuri nors su teršalų išmetimu susijusi jūsų automobilio dalis yra sugedusi, BMW NA ją suremontuos arba pakeis“.

Pažįstu keletą vaikinų, kurie sutaupė nemažai pinigų su pratęsta garantija. Tai taip pat priklauso nuo jūsų BMW atstovybės, kai kurios prekybos įmonės nežino garantijos informacijos.

Išvada

Taigi, dabar jūs žinote viską apie N51 variklį ir daugiau sužinosite apie jo brolį apsilankę čia: BMW N52 variklis: viskas, ką reikia žinoti.

Tiek N51, tiek N52 yra labai geri varikliai su tvirtu patikimumu. Tačiau, jei nuspręsite įsigyti N51 variklį, turite žinoti, kad N51 priežiūra gali būti gana brangi.

Taigi, priimkite sprendimą protingai. Tačiau, jei jūs gaunate geros būklės, mažesnę ridą, kai po varikliu liko šiek tiek garantinio laiko, turėtumėte tai padaryti. Tačiau pasibaigus garantijai išlaidos bus labai brangios.

Priešingu atveju, jei neturite daug gilių kišenių, visada galite pasikliauti N52 varikliu. N52, turintis tą pačią galią ir garsėjantis savo patikimumu, taip pat gali būti puikus pasirinkimas.

DUK

Koks N51 variklis?

N51 variklis yra N52 variklio SULEV versija su kai kuriais patobulintais komponentais ir ta pačia galia. N51 taip pat yra labai patikimas, jo galia siekia apie 240 arklio galių.

Ar N51 varikliai geri?

Taip, N51 varikliai yra labai geri, nes yra labai patikimas variklis su labai mažu emisijų lygiu. N51 yra SULEV variklis, kurio išmetamųjų teršalų lygis yra 90 % mažesnis.

Kiek arklio galių turi N51 SULEV?

N51 SULEV variklis išvysto apie 240 arklio galių.

Pastaba: Pateiktas vaizdas yra N52 variklis.

Vaizdo kreditas: Cars.com

Panašūs įrašai:

BMW N52 variklis: viskas, ką reikia žinoti

BMW N52 patikimumas: puikus natūralaus įsiurbimo variklis

Kokia BMW N52 alyvos talpa?

BMW N52 alyvos ir filtro keitimo „pasidaryk pats“ vadovas (žingsnis po žingsnio)

8 dažniausiai pasitaikančios BMW N52 variklio problemos

Kokie BMW modeliai turi N52 variklį?Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita