Trečiadienis, 21 vasario, 2024
PradžiaVerslasVyriausybė – už draudimą skatinti dalyvavimą internetinėse loterijose

Vyriausybė – už draudimą skatinti dalyvavimą internetinėse loterijose • Teksto dydis:
 • Spausdinti

Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė grupės parlamentarų siūlymui drausti skatinti dalyvavimą internetinėse loterijose, tačiau siūlo projektą tobulinti. Tokia Vyriausybės išvada bus teikiama Seimui.

Finansų ministerijos parengtoje išvadoje nurodoma, kad siūloma atsisakyti formuluotės „bet kuria forma ir bet kokiomis priemonėmis skleisti informaciją“, kuri prieštarautų galiojančiam loterijų veiklos reglamentavimui, nedraudžiančiam loterijų reklamos.

Pagal Loterijų įstatymą loterijų įmonės turi teisę organizuoti televizijos žaidimus, kurių metu nustatomi ir skelbiami loterijų laimėtojai, įskaitant kai bilietai įsigyti internetu, laimėtojus, siūloma nustatyti, kad televizijos žaidimas nėra priemonė, skatinanti dalyvauti internetinėse loterijose.

Be to, draudimą siūloma taikyti neatsižvelgiant į loterijos bilietų platinimo būdą – ar jie platinami per tiesioginio ryšio kompiuterių tinklo terminalus, ar interneto, ar telefono ryšiu.

Taip pat siūloma atlikti galimo poveikio loterijų ir susijusiems verslo sektoriams vertinimą, be to, projektas turėtų būti notifikuotas Europos Komisijai.

Šiuo metu Loterijų įstatymas nenumato skatinimo dalyvauti interneto ryšio loterijose apribojimų, išskyrus reklamos draudimą vaikams ir paaugliams skirtuose renginiuose, laikraščiuose, žurnaluose, knygose, radijo ir televizijos laidose, interneto svetainėse.

Seimo nariai siūlo nustatyti, kad Lietuvoje draudžiama skatinti dalyvauti interneto ryšio loterijose – bet kuria forma ir bet kokiomis priemonėmis skleisti informaciją ar įtikinėti, įskaitant paties loterijų organizatoriaus renginius, akcijas, nuolaidas, dovanas, skatinančius dalyvauti internetinėse loterijose.

Projekto rengėjas Seimo narys Andrius Palionis, projektą teikia 37 parlamentarai. Anot jų, dabartinis reguliavimas neturi pakankamai apsaugos priemonių nuo galimų finansinių praradimų, neigiamo interneto ryšiu teikiamų loterijų poveikio, todėl pratina asmenis prie azartinių žaidimų.

Galerijos


 • Ž. Grigaitis atšventė savo 53-iąjį gimtadienį

  Ž. Grigaitis atšventė savo …


 • 566-oji karo Ukrainoje diena

  566-oji karo Ukrainoje diena…


 • Policijos obelisko kapsulės įkasimo ceremonija

  Policijos obelisko kapsulės …


 • Žiauri avarija ties Vieviu: susidūrė du vilkikai, vienas jų užmušė kelininką

  Žiauri avarija ties Vieviu: s…


 • Rugsėjo mėnesio Kauno tarybos posėdis (2023)

  Rugsėjo mėnesio Kauno tarybo…


 • 565-oji karo Ukrainoje diena

  565-oji karo Ukrainoje diena…


 • Kaune išbandytas vandeniliu varomas autobusas

  Kaune išbandytas vandeniliu v…


 • Europos futbolo čempionato atranka: Lietuva – Serbija

  Europos futbolo čempionato at…


 • Pasaulio krepšinio čempionato Filipinuose finalas: Vokietija – Serbija

  Pasaulio krepšinio čempionat…


 • Šiluvos atlaidai: pagrindinis atlaidų sekmadienis

  Šiluvos atlaidai: pagrindinis…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments