Sekmadienis, 3 gruodžio, 2023
PradžiaVerslasDaugės skrydžių iš Vilniaus: ar tam esame pasiruošę ir ko galime tikėtis?

Daugės skrydžių iš Vilniaus: ar tam esame pasiruošę ir ko galime tikėtis?

Lietuvai skatinant susisiekimą oro transportu tarp jos ir verslui bei keliautojams svarbių Europos miestų, 2024 m. tam numatoma skirti apie 10 mln. eurų. Verslui ir atvykstamajam turizmui svarbių krypčių sąraše yra 27 kryptys, iš kurių 23 – iš Vilniaus. Plačiau – LNK reportaže.

Turkija – rekordus viršijanti kelionių kryptis. Anot susisiekimo ministro, kasdien iš Lietuvos į Turkiją pakyla dešimt lėktuvų. Pirmyn ir atgal keliauja 1,5 tūkst. žmonių.

„Skrendu į Turkiją. Nusimato lengvos, sportiškos atostogos“, – kalbėjo vyras.

Keliaujančių per mokinių atostogas negąsdina net kainos – kelionės šiuo momentu bent penktadaliu brangesnės.

„Per mokinių atostogas keliauti ženkliai brangiau, bent 30 proc. Jei užsirezervuotum kitiems metams, gal būtų pigiau. Bet mes pirkome likus dviem savaitėms“, – sakė moteris.

Be Turkijos, lietuviai pailsėti vyksta į Atlanto salas. Kelionių organizatoriai dėl Egipto krypties nedalija patarimų, ar saugu vykti, ar ne.

„Perkant kelionę į Egiptą, reikėtų remtis Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijomis. Šiuo metu Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijos yra palankios, nėra jokių draudimų keliauti į Egiptą“, – sakė Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė Žydrė Gavelienė.

Netrukus pailsėti, kur šilčiau ar trumpai verslo kelionei, skristi bus paprasčiau. Vilniaus meras ir du ministrai parašais sutarė dėl svarbių maršrutų sąrašo. Tai reiškia, kad į ir iš sostinės skrydžių daugės.

Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:

„Pasirašytas susitarimas leidžia tikėti, kad mes turėsime intensyvias kryptis daug metų į priekį“, – sakė Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Sąrašas apims 27 kryptis. Vienos skrydžių kryptys bus naujos, o į kitus miestus skrydžių tik padaugės.

„Tailandas ar Meksika galėtų būti naujos kryptys“, – teigė vyras.

„Man labai norėtųsi į Siciliją“, – sakė moteris.

Valdžios prioritetas yra, kad į sostinę atskristų daugiau turtingų verslininkų investuotojų. Tad daugiau lėktuvų kils į Niujorką, Briuselį, Dubliną, Londoną, Varšuvą ir Krokuvą.

„Neturime pakankamai gero susisiekimo su Ispanija“, – sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

„Turime tiesioginius skrydžius į Dubajų. Pirmas skrydis numatytas jau šį trečiadienį. Antradienį numatytas pirmas skrydis iš Vilniaus į Tenerifę“, – kalbėjo Lietuvos oro uostų direktorius Simonas Bartkus.

„Investuotojai antru, trečiu klausimu pažymi, kaip jiems čia atvykti. Jie dažnai skrenda per Vokietiją, Varšuvą“, – teigė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Skrydžių plėtrai ir sostinės reklamai kitais metais numatomi 10 mln. eurų. Prisidės ne tik Vyriausybė, bet ir Vilniaus savivaldybė. Dalis pinigų bus skirta iš turistų surinkto pagalvės mokesčio.

„Vilniaus miesto savivaldybė šiam projektui skirs iki  20 proc. visos sumos“, – sakė Vilniaus meras.

Išplėtus kelionių kryptis, oro uostai tikisi suvaldyti eiles, nors antrasis išvykimo terminalas dar nepastatytas.

„Trumpesnėms eilės reikalingi infrastruktūriniai sprendimai“, – sakė S. Bartkus.

Susisiekimo ministras sako, kad be dviejų išvykimo terminalų nepavyks išsiversti. Po dviejų mėnesių paaiškės, kada Vilniuje išdygs trečiasis terminalas.

„Pastačius išvykimo terminalą, mums reikės pradėti darbus ir dėl atvykimo naujo terminalo“, – sakė M. Skuodis.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments