Penktadienis, 19 balandžio, 2024
PradžiaVerslasM. Navickienė, A. Armonaitė nepalaiko siūlymo iš pensijų fondų išsiimti dalį lėšų

M. Navickienė, A. Armonaitė nepalaiko siūlymo iš pensijų fondų išsiimti dalį lėšų

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė sako nepalaikysianti antradienį Seime teikiamo prezidento Gitano Nausėdos pasiūlymo keisti antros pensijų pakopos sistemą numatant galimybę žmonėms vieną kartą iš fondų išsiimti iki 25 proc. lėšų jų neapmokestinant.

Tokį siūlymą skeptiškai vertina ir ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, tuo metu premjerė Ingrida Šimonytė siūlo palaukti Konstitucinio teismo išaiškinimo.

„Aš tikrai nepalaikysiu prezidento pasiūlymo, nes nemanau, kad jis sprendžia kokią nors Lietuvos gyventojų problemą“, – Seime žurnalistams sakė ministrė M. Navickienė.

„25 proc. lyginant su tuo, kiek dabar žmonės yra sukaupę, nėra didelė suma, plius galimybė pasiimti tą dalį pinigų nėra surišta su jokia konkrečia aplinkybe, kurioje žmogus atsidūręs, ar liga būtų, ar būsto problema. Yra daug neapibrėžtumo, iš vienos pusės tai ir neskatina toliau kaupti, ir niekaip nesprendžia žmonių problemos“, – sakė M. Navickienė.

Anot jos, visi antrosios pensijų pakopos sistemos keitimo pasiūlymai galėtų būti svarstomi po Konstitucinio Teismo išaiškinimo.

Konstitucinis Teismas balandį nusprendė nagrinėti 39 opozicijos narių prašymą, ar aukščiausiam šalies įstatymui neprieštarauja Pensijų kaupimo įstatymas, nenumatantis sąlygos gyventojui nutraukti pensijų kaupimo sutartį.

Jis iš esmės visą pensijų kaupimo sistemą sugriauna ir padaro tarsi taupomąja kasa. Taupymo schemų, kaip žmonės gali taupyti ir paskui išsiimti pinigus, jų juk yra, kaip, pavyzdžiui, trečioji pakopa.

„Sulaukime Konstitucinio Teismo. Pasiūlymų yra daug ir įvairų, bet kokie pakeitimai pensijų sistemoje visada turi labai didelę įtaką Lietuvos gyventojams, tiek jų lūkesčiams, tiek patiems kaupimo principams ir reikia elgtis pakankamai atsakingai, pagrįstai ir teisėtai“, – sakė M. Navickienė.

Premjerė Ingrida Šimonytė taip pat kartojo, kad pirmiausia reikia sulaukti Konstitucinio Teismo išaiškinimo ir gauti atsakymą į klausimą, ar pati pensijų kaupimo sistema gali likti tokia, kokia yra.

„Mūsų siūlymas buvo ir manau, tai vienintelis logiškas siūlymas – pirmiausia sulaukti Konstitucinio Teismo nutarimo, kuriame būtų atsakyta į tuos klausimus ir tik tada imtis tam tikrų pataisų, priklausomai nuo to atsakymo“, – žurnalistams Seime antradienį sakė I. Šimonytė.

„Socialinės apsaugos ir darbo ministerija yra pati pasiruošusi tam tikrus patikslinimus pensijų kaupimo įstatymo, bet kai opozicija nusprendė kreiptis į Konstitucinį Teismą, tas projekto derinimas ir teikimas buvo sustabdytas būtent tam, kad sulauktume pirmiausia to išaiškinimo, kuris šiuo atveju yra pirminis“, – pridūrė ji

A. Armonaitė teigė, kad G. Nausėdos siūlymas nustebino, nes jis iš esmės keičia visą pensijų kaupimo sistemą.

„Jis iš esmės visą pensijų kaupimo sistemą sugriauna ir padaro tarsi taupomąja kasa. Taupymo schemų, kaip žmonės gali taupyti ir paskui išsiimti pinigus, jų juk yra, kaip, pavyzdžiui, trečioji pakopa. Vertiname skeptiškai“, – sakė ji.

Seimas G. Nausėdos siūlymą turėtų svarstyti antradienį. Tai bus antras bandymas Seime išgirsti prezidento atstovų argumentus dėl pataisų.

Galerijos


 • Kauno Ąžuolynas rudenį

  Kauno Ąžuolynas rudenį…


 • LKL: Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „7bet-Lietkabelis“

  LKL: Kauno „Žalgiris“ …


 • Pasakiškas ruduo Lietuvoje

  Pasakiškas ruduo Lietuvoje…


 • UEFA futsalo ČL: „K. Žalgiris“ – „Ka-Dy“ 1:1

  UEFA futsalo ČL: „K. Žalgi…


 • UEFA futsalo ČL: „Prishtina“ – Limasolio AEL 8:2

  UEFA futsalo ČL: „Prishtina…
 • „Hamas” teroro Izraelyje aukom…


 • Karikatūrų paroda Šv. Jurgio bažnyčioje

  Karikatūrų paroda Šv. Jurgi…


 • Kauno Ąžuolyno parką papildė nauji medeliai

  Kauno Ąžuolyno parką papild…


 • Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Valensijos „Basket“ 72:87

  Eurolyga: Kauno „Žalgiris…


 • J. Vaitkutės instaliacijos „Širdžių raktininkė“ atidarymo renginys

  J. Vaitkutės instaliacijos …

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments