Sekmadienis, 26 gegužės, 2024
PradžiaĮVAIRŪSFestivalis „Nerk į teatrą“ dedikuojamas bet kokio amžiaus žiūrovui tinka interaktyvumui

Festivalis „Nerk į teatrą“ dedikuojamas bet kokio amžiaus žiūrovui tinka interaktyvumui


Renginiai

2024 balandžio 23 d.

Tarptautinis edukacinis festivalis „Nerk į teatrą“ šiemet Nacionaliniame Kauno dramos teatre vyksta jau 14-tą kartą ir tęsiasi nuo balandžio 25 d. iki birželio 14. Programoje – penkiasdešimt edukacijų, dvi premjeros, aštuonis spektaklius – keturis užsienio trupinius, o visas teatrinis vyksmas dedikuojamas bet kokio amžiaus žiūrovui interaktyvumui.

Daug veiksmo ir interaktyvumo

Šiemetinis festivalis siūlo itin plačią programą, todėl nuspręsta edukacijos ir spektaklį rodyti ne per keturias intensyvias dienas, kaip anksčiau, bet išplėti festivalio laiką iki vasaros. Tokiu būdu patogiau atvykti į teatrą planuoti šeimoms, mokykloms, o organizatoriams – išplėtoti gausią programą.

Festivalis turi ir išskirtinę temą –– interaktyvumą (pernykščiame festivalyje karaliavo garsas). Prie 2024 m. programos sudarymo prisidėjo vengrų teatro menininkas Gáboras Takácsas, Káva Dramos/Teatro švietimo asociacijos (Káva Drama/Theatre in Education Association) vadovas, aktorius, dramos mokytojas. Pastaruosius 20 metų jis kuria demokratinį teatro žanrą, kurio pagrindinės sąvokos yra interaktyvumas, partnerystė, temų įvairovė, dalyvavimas, kritika ir klausimų kėlimas.

Festivalio atidarymas vyks balandžio 25 dieną ir šią progą vykso kompanijos „Ulna šokio pasirodymas“ ir nemokama ekskursija nuo 12:30 iki 15:00 val., pakviesianti į plaukų teatro erdvę. Lauks unikali galimybė pasivaikščioti po didžiulį scenos meno fabriką, pamatyti jo užkulisių erdves, įrangą ir techniką, stebėti įvairių skyrių darbuotojus jų darbo metu. Turo metu lydės vaizdo ir garso raiška, atgis dekoracijų gamybos dirbtuvė, grimo kambariai ir vyks štangų šou didžiojoje scenoje.

Taip pat festivalio metu prie teatro ir požeminėje perėjoje bus galima interaktyviai išbandyti festivalio atributą – dviračio pedalais „užvedamą“ skalbimo mašiną.

Spektaklių gausa

Per pusantro mėnesio žiūrovams bus parodyti aštuonis spektakliai vaikams ir jaunimui. Publika pamatys du vengrų teatralų spektaklius: „Mama ir džinas“ ir „Borka“ (Káva Drama/Theatre, Vengrija), „Laivas, kuri plaukė sausuma ir jūra“ (K:13 trupė, Norvegija), „Minia“ (Teater Leikhus, Norvegija), „Pasistengiau“ („No Shoes“ teatras, Lietuva),Didžioji teleportacija į žaidimų pasaulį“ (rež. Mantas Verbiejus). Programoje ir du NKDT spektakliai: interaktyvus nuotykis „Babelio bokštas: Planet Earth/Game Over/Reset“ ( rež. Hilde Brinchmann) ir muzikinis spektaklis „Apie žuvis, ausis ir mamą“( rež. Eglė Kižaitė).

Svečių spektakliai atlieps socialines temas. Vengrų „Mama ir džinas“ pasakoja paauglės, turinčios nuo alkoholio priklausomą motiną, istorija. Apleista ir vieniša mergaitė susikuria savo iliuzijų pasaulį, kuriame bando pasislėpti nuo gyvenimo realybės. Rimta ir skaudi tema nagrinėjama neprarandant humoro, vaikiškos vaizduotės žaismo. Spektaklis naudojamas naudojant TIE (There in Education) principus, kai aukštos meninės kokybės kūriniai ugdo vaikų bei jaunimo pasaulio supratimą ir leidžia mokytis kitaip. Kitas iš Norvegijos atvykstantis spektaklis „Minia“ nagrinėja, kaip mes egzistuojame minioje. Ausinių pagalba žiūrovai išgirs tekstus apie vienatvę ir džiaugsmą, dėl kurių jie patiria būdami tam tikrose žmonių grupėse autobuse, paplūdimyje, koncerte, kine. ar „Minią“ galima palyginti su teatrine nebyliosios diskotekos versija? Spektaklis vyks anglų kalba, bus skirtas žiūrovams nuo 12 metų.

Norvegų kompanija „K:13“, gerai žinomą norvegų liaudies pasaką apie Askeladą ir geruosius pagalbininkus, 8-12 metų žiūrovams papasakos apie socialinius reiškinius bei problemas, turinčias įtakos kasdieniam jaunų žmonių gyvenimui.

Patiems mažiausiems (0-5 m.) skiriamas vengrų trupės spektaklis „Borka“ apie žaismingą mamos bendravimą su savo mažyliu.

Dvi interaktyvios premjeros

Festivalio programoje – net dvi premjeros: jutiminis, interaktyvus spektaklis pagal MK Čiurlionio kūrybą „Čiurlionio peizažai: jūra“. Režisierė Milda Mičiulytė ir aktoriai Miglė Navasaitytė bei Deividas Breivė kvies į spektaklį, kuriame muzika, tekstas ir garsas susilieja į vientisą vaizduotės išvaizdą. Jame lydės ne tik muzikos garsai, bet ir MK Čiurlionio bei S. Kymantaitės-Čiurlionienės tekstai. Spektaklis tinkamas ir žiūrovams su regos negalia. Premjera – gegužės 9-11 d. Mažojoje scenoje.

Antroji interaktyvi premjera pavadinimu „Akys“ numatoma birželio 12, 13 dienomis. Tai „Auksinių scenos kryžiumi“ įvertintų kūrėjų; režisieriaus Manto Jančiausko bei dramaturgo Rimanto Ribačiausko kūrinys, keliantis klausimus, kiek savo privatumo esame pasiruošę atiduoti, kad gyventume patogiau ir saugiau? Ar vis dar galima išlikti nepastebėtam? Spektaklio – interaktyvios kelionės vieta – labai netradicinė ir netikėta –prekybos ir pramogų centras „Akropolis“. Kelionės metu dalyviai bus aprūpinti išmaniaisiais įrenginiais ir patys lems veiksmą.

Įtraukiančios edukacijos visoms amžiaus grupėms

Per pusantro mėnesio tabase teatro erdvėse įvyks neto 50 edukacijų, skirtų įvairaus mažiaus festivalio dalyviams. Vienos skirtos mokinių grupės, kitos – šeimoms, su vaikais, pavieniams teatro mylėtojas. Edukacines programa paruošė Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriai Artūras Sužiedėlis, Marius Karolis Gotbergas, Gintautas Bejeris, Ugnė Žirgulė, Andrius Gaučas, Eugenija Bendoriūtė. Taip pat pirmą kartą festivalyje dalyvaus teatrų aktoriai: Galkutė iš Juozo Miltinio dramos teatro, pareng edukaciją pagal Aristotelį, Eglė Jackaitė, Klaipėdos dramos teatro, televizijos ir radijo laidų vedėja kalbėsianti apie savęs atskleidimą ir baimių nugalėjimą, edukacinį šeimoms su mažyliais praves ir radijo laidų vedėja Kristina Savickytė, o Alytaus miesto teatro aktoriai pakvies į diskusijų spektaklį „px| prieš kryžkėlę“. Nuotaikingą edukaciją seneliams su anūkėliais paruošė teatras „Dansema“. Į programą įsijungė ir režisieriai: su vyresniųjų klasių moksleiviais edukacijoje susitiks režisierius Augustas Gornatkevičius, o edukacijoje „Tautų pasakos“ bus galima sutikti režisierę Loretą Vaskovą.

Taip pat festivalio metu bus rengiamas dirbtuvės teatro mokytojams su norvegų „K:13“ ir vengrų „Káva Drama“ aktoriais. Su garsiniais filmais ir liečiamosiomis knygomis supažindins Lietuvos audiosensorinė biblioteka.

Nerimstanti jaunimo zona

Festivalis siekia į teatro veiklą įtraukti kuo daugiau jaunimo, todėl drąsiai pasitikima teatro ambasadorių ir „Kylančio Kauno“ entuziastų sukurta programa, pavadinta „Jaunimo zona“. Aktyvūs jaunuoliai ne tik įsikurs jaukioje erdvėje Mažųjų scenų kiemelyje. Bet ir surengs atidarymo renginį, kuriame pristatys audiovizualinę instaliaciją, rengs „aklus pasimatymą“, tvarios dirbtuves panaudotų rūbų tema, žaidimų vakarus.

Apie visus renginius galima sužinoti ww.nerkas.lt.

NKDT informacijaSource link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Video kasečių perrašymas - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita