Sekmadienis, 26 gegužės, 2024
PradžiaĮVAIRŪSFestivalyje – naudingos veiklos pedagogams

Festivalyje – naudingos veiklos pedagogams


Renginiai

2024 balandžio 24 d.

Šiemetinio festivalio tema – interaktyvus teatras. Festivalyje dalyvauja daugybė Lietuvos specialistų bei svečiai iš užsienio, daug metų taikantys įtraukiojo ugdymo metodus, dirbdami su vaikais ir pedagogais. Švietimo darbuotojus kviečiame nepraleisti progos ir sudalyvauti būtent jiems skirtose festivalio veikloje.

Balandžio 25 d. 15.30 val. kviečiame į ekskursiją „Atviras teatras“, kurios metu galite susipažinti su teatro užkulisiais, pasivaikščioti po tas teatro vietas, kurios paprastai uždarytos žiūrovams. Ekskursija skirta pedagogams. Po ekskursijos kviečiame pasilikti ir pabendrauti prie kavos puodelio.

Balandžio 26 d. (penktadienį) 10 val. – 17 val. laukiame norvegų teatro trupės K: 3 improvizacijų dirbtuvėse, kuriose mokytojai galėsi su įvairiomis interaktyvaus pasakojimo technikomis.

Jau šešerius metus teatras K:13 tyrinėja interaktyvaus teatro metodus ir taiko lėlių ir vaidybiniuose juostų spektakliuose. Teatro trupė kainavo tarptautiniuose projektuose 4, visi buvo išbandyti įvairūs metodai. K:13 sukūrė savo metodą ir nori pasidalinti sukauptomis žiniomis. Dirb-seminare pasakojama apie trupės patirtį, taikant interaktyvų ir dalyvaujamojo teatro metodą ir formas, bus aptariamos įvairios technikos, skirtos kūrybiškumu ir sąveika pagrįstam teatro spektakliui kurti, tyrinėjama pasakojimo, vaidybos, draminės raiškos galimybių erdvė, kai panaikinama tradicinė riba tarp aktoriaus ir žiūrovo .

Dalyviai susipažins su interaktyvaus improvizavimo technikomis, interaktyvaus pasakojimo kūrimo technikomis, interaktyvia vaidyba, paprastai režisūros „kaip naudoti publiką“ įrankius, dramaturginiais interaktyvaus spektaklio komponavimo būdais. Šių metodų tikslas – kad aktoriaus ir žiūrovo susitikimas suteiktų žiūrovams artimesnę scenos meno patirtį. * Bus išduota išklausytos paskaitos pažyma už 7 val. Daugiau informacijos ir registracija ČIA.

Gegužės 17 d. 15 val. – 17.30 val. mūsų partneriai iš Vengrijos Kava drama rengia teatro žaidimų pamoką – edukacines dirbtuves mokytojams ir pedagogikos bei teatro meno studentams. Káva Drama nuolat teatrinius žaidimus ir vidurinių mokyklų mokiniams, įvairioms grupėms ir organizacijoms, taip pat rengiant panašius konceptualius metodus kaip ir savo spektakliuose. Šiose dramos pamokose žiūrovams siūlo netradicinį vaidmenį kompleksiniuose teatro žaidimuose, kurių teatrinėmis priemonėmis kuriamos istorijos ir situacijos. Parengtas teatro scenas / pertraukia interaktyvūs žaidimai, kurių tikslas – leisti žiūrovams mąstyti ir veikti kartu, bandant savo emocijas, sukuriant forumą svarbiai žmogaus problemai nagrinėti ir kūrybiškai išreikšti savo santykį su siūloma problema.

Žaidimas „Žaidimų aikštelė“ iš pradžių buvo sukurtas 5-6 klasių mokiniams apie smurtą viduje, tačiau kartais edukaciniais tikslais jis žaidžiamas ir su suaugusiaisiais. „Žaidimų aikštelėje“ susipažįstame su keturiolikmečiu Áronu, kuris susitinka su klasės draugais. Su dalyviais diskutuojama apie sąvoką „auka“ ir apie tai, kokios emocijos šioje situacijoje gali patirti Áronas. Dalyviai taip pat gali užduoti Aronui klausimus. Daugiau informacijos ir registracija ČIA. Vietų skaičius dirbtuvėse yra ribotas, todėl kuo skubiau registruotis. Norime atkreipti dėmesį, kad dirbtuvės veda užsienio lektoriai, tad jos vyks šnekamąja anglų kalba. Esant poreikiui, tikrai patarime.

NKDT informacijaSource link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Video kasečių perrašymas - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita