Pirmadienis, 27 gegužės, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKauno miesto savivaldybė Menininkai kviečia diskutuoti ir kurti gyvą Šilainių mikrorajonų archyvą

Kauno miesto savivaldybė Menininkai kviečia diskutuoti ir kurti gyvą Šilainių mikrorajonų archyvą


Ką reiškia gyventi, užaugti ir kurti aplinkoje, reiškiatoje sovietinių ideologijų? Kaip empatiškai ir jautriai įtraukti sovietmečiu statyto mikrorajono gyventojus į besivystantį pokalbį apie XX amžiaus paveldo pripažinimo ir išsaugojimo svarbą pasaulyje ir Lietuvos miestuose? Norėdami pradėti dialogą ir rasti atsakymą į šiuos klausimus, buvo sumanytas projektas „Gyvas mikrorajono archyvas“, kurio autoriai nori pakviesti visus šios temos yra ypač svarbios Šilainių mikrorajonų gyventojų kūrybinėms veikloms, ir papasakoti savo istoriją, reiškia gyventi ir augti Šilainiuose. Pirmasis renginys pakvies interaktyviai diskusijai „Paveldas ir palikimas“ jau gegužės 11 d., šeštadienį, 14:30 val. Ąžuolyno bibliotekoje.

Projekto autorės Všį „Kultūros dirbtuvė“ bendraįkūrė Evelina Šimkutė, Rūta Lukošiūnaitė kartu su fotografu Artūru Marozovu, Kauno miesto muziejaus Kauno istorijos skyriaus vadove Dr. Inga Puidokienė, architekte, kultūros paveldo eksperte Dr. Vilte Janušauskaite, architektų ir architektūros istoriku Dr. Matu Šiupšinsku ir fotografijų kritiku Dr. Tomu Pabedinsku kvies Šilainių mikrorajonų gyventojus iki spalio mėnesio įvairioms kūrybinėms dirbtuvėms ir interviu sesijoms, kurių metu bus sukurtas autentiškas archyvas – įvairiapusiška istorinė atminties saugykla – istorijų ir fotografijų rinkinys, kuris atspindi pastarųjų 50 metų laikotarpį per fotografijas ir autentiškus pasakojimus , kurie vėliau bus perduoti saugojimui Kauno miesto muziejaus archyvuose.

Projekto iniciatoriai mano, kad šios veiklos gali tapti platforma pradėti diskutuoti ir padėti rasti mūsų santykį su istorija ir sovietiniu palikimu, kurį turi visi didieji ir mažieji Lietuvos miestai – tai sovietmečiu statytus miegamuosius rajonus.

„Sovietmečiu statytų daugiabučių rajonuose užaugo ne viena karta, čia verda, tačiau šios dažnai svarbios kasdienybės ženklai iki dabar nėra saugomi. Iš kur mūsųūkai ir proanūkiai po šimto metų galės suprasti, kas vyko šiuo laikotarpiu, kaip vyko mūsų gyvenamoji aplinka? Įsibėgėjus daugiabučių renovacijoms kyla rizika, jokiu autentiškų detalių rajonuose neliks. Ar verta ką nors saugoti? Jei taip – ​​ką, kaip ir kur? Norisi kelti šiuos klausimus dabar, kol dar galite sąmoningai pasirinkti. Norime išgirsti ir pakviesti Šilainių mikrorajonuose augusius ir/ar tebegyvenančius žmones pasidalinti savo nuotraukomis ir istorijomis apie šį rajoną ir gyvenimą jame.“. – Atviru kvietimu dalinasi projekto vadovė menininkė Evelina Šimkutė.

Projekto veiklos bus organizuojamos 3 ciklas. Vieną ciklą sudaro interaktyvios diskusijos su įvairių sričių ekspertais, istorijų rinkimo sesijos ir pasivaikščiojimai/ekspedicijos, kūrybinės fotografijos dirbtuvės su profesionaliais menininkais (Artūras Morozovas ir Evelina Šimkutė), individualūs interviu. Visi renginiai nemokami – projektuoja Lietuvos kultūros taryba.

I-OJO CIKLO RENGINIŲ KALENDORIUS

Interaktyvi diskusija „Paveldas ir palikimas“

Kviečiame į projekto pristatymą ir diskusiją su ekspertais

KADA: Gegužės 11 d. 14:30 – 16:30 val.

KUR: Ąžuolyno bibliotekoje, Radastų g. 2, Kaune, Ąžuolo salėje

Pasidalink savo mintimis apie sovietmečiu statytų mikrorajonų paveldą ir palikimą!

Istorijų rinkimo sesija: „Prisiminimai prie arbatos“

Kviečiame susitikimui, prie arbatos puodelio pasidalinti pastarųjų 50-ies metų prisiminimais, pasakojimais bei istorijomis apie gyvenimą Šilainių mikrorajonuose.

KADA: Gegužės 13 d. 16:00 – 18:00 val.

KUR: Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje, Baltų pr. 51.

Ateik ir pasidalink savo nuotraukomis ir pasakojimais apie Šilainius!

Istorijų rinkimo sesija: „Prisiminimai prie arbatos“

Kviečiame susitikimui, prie arbatos puodelio pasidalinti pastarųjų 50-ies metų prisiminimais, pasakojimais bei istorijomis apie gyvenimą Šilainių mikrorajonuose.

KADA: Gegužės 14 d. 17:30 – 19:00 val.

KUR: Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje, Baltų pr. 51.

Ateik ir pasidalink savo nuotraukomis ir pasakojimais apie Šilainius!

Fotografijos dirbtuvėse su Artūru Morozovu „Vakaro rajone“

Kviečiame kartu sukurti nuotraukų seriją!

KADA: Gegužės 15 d. 17:30 – 21:00 val.

KUR: Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje, Baltų pr. 51.

Reikalinga išankstinė registracija: https://forms.gle/fuRXSXFoWdW6cKqD7

Ekspedicija Šilainiuose

Kviečiame patyrineti Šilainių mikrorajonus, kuriant fotografijas ir garso įrašus.

KADA: Gegužės 18 d. 12:30 – 15:00 val.

KUR: Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje, Baltų pr. 51.

Padėk atrasti ir tikrai ypatingas rajono vietas!

Organizatorius: VšĮ „Kultūros dirbtuvė“

Projekto partneriai: Kauno miesto muziejus, Kauno miesto savivaldybės Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Ąžuolyno biblioteka.

Nori pasidalinti savo nuotraukomis ar pasakojimais jau dabar? Susisiek su mumis el. paštu [email protected]

Kviečiame sekti naujienos:

Facebook: Kultūros dirbtuvė ir Šilainiai Project

www.kulturosdirbtuve.ltSource link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Video kasečių perrašymas - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita