Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaAUTOGinklus tarnybai perkantiems šauliams ir kariams savanoriams siūloma GPM lengvata

Ginklus tarnybai perkantiems šauliams ir kariams savanoriams siūloma GPM lengvata

Šauliams ir kariams savanoriams ar kito aktyviojo rezervo kariams siūloma numatyti galimybę susigrąžinti gyventojo pajamų mokesčio (GPM) dalį už išlaidas, patirtas įsigyjant šaulio ar kario savanorio tarnybai B ir C kategorijų ginklus ir jų šaudmenis.

Įvairioms Seimo frakcijos atstovaujanti parlamentarų grupė įregistravo tai numatančias Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas.

Pasak jų, projektas parengtas vertinant Lietuvos šaulių sąjungos ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų indėlį į šalies nacionalinio saugumo užtikrinimą, atsižvelgiant į kintančius nacionalinio saugumo užtikrinimo poreikius, siekiant skatinti šių struktūrų veiklą kaip vieną iš būdų Lietuvos Respublikos piliečiams pasirengti vykdyti savo konstitucinę teisę ir pareigą ginti Tėvynę.

Įstatymo projektu siūloma nustatyti, kad iš pajamų gali būti atimamos per mokestinį laikotarpį patirtos nuolatinio Lietuvos gyventojo išlaidos už šaulio, kario savanorio ar kito aktyviojo rezervo kario tarnybai A, B ir C kategorijų ginklų ir jiems skirtų šaudmenų, ginklų dalių ir priedėlių įsigijimą bei ginklų modernizavimą. Tokias nuostatas taip pat siūloma taikyti  už saugos priemonių (neperšaunamų liemenių, balistinių (neperšaunamų) plokščių, šalmų), amunicijos liemenių, radijo ryšio priemonių, stebėjimo priemonių (žiūronų, naktinio matymo, termovizinių prietaisų), skraidančių stebėjimo ir žvalgybos prietaisų (bepiločių orlaivių (dronų), jų dalių ir priedėlių) įsigijimą. GPM lengvatą siūloma taikyti, jei nuolatinis Lietuvos gyventojas yra Lietuvos šaulių sąjungos narys, karys savanoris ar kito aktyviojo rezervo karys ir atitinka šių kategorijų ar rūšių ginklų, šaudmenų įsigijimo ir turėjimo reikalavimus.

Siūloma, kad GPM įstatymo pataisos įsigaliotų 2024 m. sausio 1 d.

Tikimasi, kad palengvintas ginklų įsigijimas šauliams ir kariams savanoriams, kartu išlaikant visus galiojančius ginklų įsigijimo ir saugojimo reikalavimus, dar labiau prisidėtų prie valstybės gynybinių pajėgumų stiprinimo.

Įstatymo pataisų autoriai kol kas nesiima prognozuoti, kiek konkrečiai pasiūlytas reguliavimas pareikalautų valstybės ir savivaldybių biudžetų lėšų, nes nežinoma, kiek asmenų realiai naudotųsi tokia lengvata.

GPM įstatymo pataisas įregistravo Seimo nariai Aurelijus Veryga, Jonas Jarutis, Antanas Matulas, Eugenijus Sabutis, Jurgita Sejonienė, Asta Kubilienė,  Aušrinė Norkienė, Viktoras Pranckietis, Mindaugas Puidokas, Laurynas Kasčiūnas, Agnė Širinskienė, Lukas Savickas,  Vytautas Mitalas, Andrius Kupčinskas ir kiti.

Galerijos


 • Pasiruošimas Kariuomenės dienos paradui: karinė technika Upės gatvėje

  Pasiruošimas Kariuomenės di…


 • Mokytojai atnaujino streiką: prie Seimo – mitingas

  Mokytojai atnaujino streiką: …


 • Kelių priežiūra rengiasi žiemos sezonui

  Kelių priežiūra rengiasi …


 • Eglučių parkas prie Kauno savivaldybės

  Eglučių parkas prie Kauno sa…


 • Skelbiamas „MG Grupės“ bylos nuosprendis

  Skelbiamas „MG Grupės“ by…


 • M. Siliūno komandos pristatymas

  M. Siliūno komandos pristatym…


 • Pristatyta Kauno kalėdinė eglutė

  Pristatyta Kauno kalėdinė eg…


 • Vilniaus Kalėdų eglės statymo darbai

  Vilniaus Kalėdų eglės staty…


 • „TOYOTA GAZOO Racing Baltics“ komandos pristatymas

  „TOYOTA GAZOO Racing Baltics…


 • Lapkričio mėnesio Kauno tarybos posėdis (2023)

  Lapkričio mėnesio Kauno tary…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -