Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSĮmonės vadovas pripažintas kaltu dėl neatsargaus gyvybės atėmimo – Kas vyksta Kaune

Įmonės vadovas pripažintas kaltu dėl neatsargaus gyvybės atėmimo – Kas vyksta Kaune


Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose priimtas sprendimas, kuriuo uždarosios akcinės bendrovės direktorius Algis Skuodis pripažintas kaltu dėl neatsargaus gyvybės atėmimo.

Nustatyta, kad A. Skuodis, būdamas UAB „Promonta vadovu, vienoje iš statybviečių nevykdė pareigos sudaryti darbuotojams saugias darbo vietas visais su darbu susijusiais aspektais, neužtikrino saugaus darbo organizavimo, atsakingo už saugos ir sveikatos statybos taisyklių užtikrinimo paskyrė tinkamos kvalifikacijos neturintį asmenį, rašoma Kauno apylinkės teismo pranešime žiniasklaidai.

Neužtikrinus saugių darbo sąlygų, 2019 m. liepos 3 d. darbus statybvietėje atlikęs ukrainietis nukrito iš neaptvertos technologinės angos, kuri buvo 4,3 metrų aukštyje, balkone. Nukentėjusysis dėl patirtų traumų ir daugybinių sužalojimų po dviejų dienų mirė.

Kaltinamasis A. Skuodis kaltų neprisipažino. Įmonės nurodė vadovas, kad nukentėjusiojo darbo vieta buvo kitoje vietoje (pirmame aukšte). Pasak A. Skuodžio, ši aplinkybė rodo, kad pats darbuotojas buvo nedrausmingas. Vis dėlto, tokia gynybinė versija buvo paneigta byloje ištirtais įrodymais, kurie patvirtino, kad automatinės gaisro gesinimo sistemos buvo montuojamos ir dirbant balkonuose.

„A. Skuodis turėjo pareigą ir galėjo numatyti, kad dėl netinkamų darbų gali atsitikti, kad atsitikimas, kurio metu galima ir asmens žūtis, tačiau nebuvo pakankamai atsakingas bei rūpestingas vykdydamas savo pareigas ir nenumatė, kad gali įvykti asmens žūtis. Nusikalstama veika padaryta dėl nusikalstamo nerūpestingumo,“ – konstatuoja teisėjo Jolantos Ramonienės nuosprendyje.

2024 m. birželio 3 d. Kauno apylinkės teismo Kauno rūmų nuosprendžiu A. Skuodžio pripažintas kaltu dėl neatsargaus gyvybės atėmimo (Baudžiamojo kodekso 132 g. 3 d.), jam paskirta 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 1 metų ir 8 mėnesių laikotarpiui.

Teismas A. Skuodį taip pat įpareigojo per 3 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo raštu atsiprašyti nukentėjusiųjų (žuvusiojo šeimos narių) ir viso bausmės atidėjimo laikotarpiu dirbti ar būti teisėtai registruotam Užimtumo tarnyboje ir neišvykti už gyvenamosios vietos vietos (rajono) ribų.

A.Skuodžiui taip pat paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – 2 metams atimta teisė dirbti bet kurį vadovaujantį darbą statybų, rangos srityje ir teisę užsiimti statybų, rangos organizavimo veikla. Byloje iš dalies tenkinti nukentėjusiųjų civiliniai ieškiniai – UAB „Promonta“. jie turės atlyginti 45 000 eurų neturtinę žalą.

Nuosprendis nėra įsiteisėjęs ir per 20 dienų gali būti skundžiamas. Valstybinį kaltinimą teisme palaikė Kauno apygardos prokuratūros prokurorė.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita