Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKonkurencijos taryba pareiškė įtarimus 20-imčiai vaistinių ir klinikų – Kas vyksta Kaune

Konkurencijos taryba pareiškė įtarimus 20-imčiai vaistinių ir klinikų – Kas vyksta Kaune


Konkurencijos taryba baigė tyrimą ir išsiuntė pranešimą apie galimą Konkurencijos įstatymo pažeidimo prekės ženklu „Dr. Ohhira“ pažymimas maisto papildomai bei kosmetikos priemonių tiekimas ir platinačiai įmonei „Giantera“ bei kitoms šios produkcijos platinančioms bendrovėms.

Kaip rašoma Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybos pranešime žiniasklaidai, tyrimas buvo pradėtas kilus įtarimui, kad bendrovė „Giantera“, kuri yra oficialios prekės ženklo „Dr. Ohhira“ produkcijos atstovė Lietuvoje, su jos tiekiamas prekes platinančiomis įmonėmis susitarimo neparduoti prekių mažesnėmis nei tiekėjo nurodytomis kainomis.

Remiantis Konkurencijos tarybos Draudžiamų susitarimų tyrimo grupės pateiktomis išvadomis, „Giantera“ ir jos produkcijos platintojos – „Apotheka Pharma“ vaistinė (apotheka.lt), „Bio Sala“ (livin.lt), „Bioklinika“ (newcrush.com), vienai įmonių grupės dalyvaujaos „Entafarma“ ir Mano vaistinė (manovaistine.lt) , „Filmai ir kvapai“ (aromama.lt), Universiteto vaistinė (universitetovaistine.eu), vienai įmonių grupei priklauso „Azeta“ vaistinė, „Azeta“, EVD ir „Euroapotheca“ “ (eurovaistine.lt), „Eko 123“ (eko123.lt), „Creator Japonicus“ (japoko.com), Operos vaistinė (sveikatospasaulis.lt), „Alatona“ (vitaminoza.lt), „Newglow“ vaistinė, Pilėnų vaistinė, „Urticae“ vaistinė ir klinika „Unavita“ – galima sudarė draudžiamą susitarimą dėl „Dr. Ohhira“ prekės ženklo nurodomų maisto papildų ir kosmetikos priemonių perpardavimo kainų nustatymo ir taip apribojo tarpusavio konkurenciją.

Nesurinkus pakankamai duomenų dėl bendrovių – Atgijos vaistinė, „Soderma“, Žvejų vaistinė, „Eurovaistinė“ ir „UnaVita“ – dalyvavimo draudžiamame susitarime, jų atžvilgiu siūloma nutraukti.

Konkurencijos tarybos pranešime apie įtariamą pažeidimą nurodoma, kad bendrovė „Giantera“ su platintojais 2015–2022 m. galimai įgyvendino bendrą strategiją, kuria siekė išlaikyti aukštesnes „Dr. Ohhira“ prekės ženklo žymių maisto papildų ir kosmetikos priemonių pardavimo kainos. Šiuo tikslu „Giantera“ stebėjo platintojų taikomas kainas, draudė jiems taikyti lojalumo programas, akcijas, išpardavimus, įspėdavo dėl sutartų kainų nesilaikymo, grasindavo sustabdyti prekių tiekimą. Be to, patys platintojai taip pat stebėjo vieni kitų taikomų kainų ir pastebėję mažesnes informuodavo „Gianterą“.

Vienai įmonei pritarė „Entafarma“ ir Mano vaistinė tyrimo metu bendradarbiavo su institucija, pripažino pažeidimą ir Konkurencijos tarybai prašymą sumažinti baudą už dalyvavimą draudžiamame susitarime. Vienai įmonių grupei priklauso „Azeta“ vaistinė, „Azeta“, EVD ir „Euroapotheca“ taip pat raštu padaryta Konkurencijos įstatymo pažeidimo pripažinimo pareiškimu.

Draudžiamų susitarimų tyrimo grupė siūlo pripažinti, kad 20 min. įmonių pažeidimo Konkurencijos įstatymo 5 straipsnio sudarymo draudžiamą susitarimą dėl „Dr. Ohhira“ prekės ženklo žymių maisto papildų ir kosmetikos priemonių perpardavimo kainų nustatymo.

Suinteresuotos šalys, susipažinusios su institucijos tyrėjų surinkta teisė ir atliktu vertinimu, turi raštu pateikti savo argumentų tarybai bei išklausymo posėdyje pristatyti savo poziciją žodžiu, prieš Konkurencijos tarybą priimant galutinį nutarimą dėl galimo pažeidimo ir skiriamų finansinių sankcijų.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita