Sekmadienis, 3 gruodžio, 2023
PradžiaVerslasIšbandomas krovinių gabenimas geležinkeliu tarp Kauno ir Kyjivo

Išbandomas krovinių gabenimas geležinkeliu tarp Kauno ir Kyjivo • Teksto dydis:
 • Spausdinti

Valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės krovinių vežimo bendrovė „LTG Cargo“ išbandė puspriekabių gabenimą tarp Kauno ir Kyjivo. Iš Kauno intermodalinio terminalo išvykę traukinys  jau pasiekė Kijevą, pranešė „LTG Cargo“.

Bendrovės vadovė Eglė Šimė sako, kad toks vežimas sprendžia vilkikų eilių Lenkijos–Ukrainos pasienyje problemą.

„Dėl itin didelių automobilių spūsčių Lenkijos–Ukrainos pasienyje autotransportu šį atstumą įveikti gali trukti iki dviejų savaičių ar daugiau. Tikimės, kad ateityje krovinio gabenimo geležinkeliu laiką galėsime sutrumpinti dar keliomis dienomis. Tokiu būdu klientams puspriekabes su kroviniu pristatyti galėsime iki trijų kartų greičiau nei šį maršrutą įveikia autotransportas“, – pranešime sakė E. Šimė. 

Krovinius Lietuvos teritorijoje gabena „LTG Cargo“, Lenkijoje – antrinė jos įmonė „LTG Cargo Polska“, o Lenkijos ir Ukrainos pasienyje puspriekabės su kroviniais perkraunamos į plačios vėžės ukrainietiškus vagonus ir „Ukrainos geležinkelių“ gabenamos iki Kijevo „Liski“ terminalo. Iš čia kroviniai po šalį galės būti paskirstomi vilkikais.

Anot E. Šimės, maršrutas išbandytas praėjus vos dviem mėnesiams, kai „LTG Cargo“ ir „Ukrainos geležinkeliai“ tarėsi dėl pervežimų: „Nuolat drauge su partneriais ieškome būdų, kaip palengvinti ir prisidėti prie efektyvesnio krovinių judėjimo tarp šalių“.

„LTG Cargo“ teigimu, šiuo maršrutu gali būti gabenami įvairūs kroviniai iš Klaipėdos uosto: trąšos, PET granulės, druska, tuo metu į Lietuvą iš Ukrainos galės būti vežami grūdai, statybinės medžiagos, maistas ir gėrimai. 

Šiuo metu „LTG Cargo“ su partneriais krovinius gabena trimis Lietuvą ir Ukrainą jungiančiais maršrutais per Mostyskos–Medykos ir Jagodino–Darohusko ir Izov–Hrubesšovo pasienio punktus, taip daugiausiai pervežami naftos ir žemės ūkio produktai. 

Klientams pageidaujant pavieniai kroviniai į Ukrainą gali būti gabenami ir reguliariu maršrutu Kaunas–Slavkovas, o nuo čia plačiąja vėže į Ukrainą, kadangi netoli Katovicų įsikūręs Slavkovo terminalas – svarbus Lenkijos plačiosios vėžės mazgas, sujungiantis geležinkelio linijas tarp Lietuvos ir Lenkijos bei Ukrainos ir Lenkijos.

Galerijos


 • Kalėdinės dekoracijos papuošė Kauną

  Kalėdinės dekoracijos papuo…


 • Pasiruošimas Kalėdoms

  Pasiruošimas Kalėdoms…


 • Studentų eisena Vilniuje

  Studentų eisena Vilniuje…


 • Trakų pilyje rastas į sprogmenį panašus daiktas

  Trakų pilyje rastas į sprogm…


 • Prie Seimo – protestas dėl plynųjų miškų kirtimų

  Prie Seimo – protestas dėl …


 • Visuomenei atveriamos pakrantės prie Gulbinų kvartalo

  Visuomenei atveriamos pakrant…


 • D. Dargio dokumentinio serialo „Remyga. Nematytas čempiono gyvenimas“ premjera

  D. Dargio dokumentinio serialo…


 • Paramos fondo „Rugutė“ baigiamasis renginys

  Paramos fondo „Rugutė“ ba…


 • Rotušės aikštėje pradeda kilti Kalėdų eglė

  Rotušės aikštėje pradeda k…


 • Kalėdų Senelių sąskrydis Vilniuje

  Kalėdų Senelių sąskrydis V…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments