Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSkas ir kiek remia G. Nausėdą ir I. Šimonytę? – Kas...

kas ir kiek remia G. Nausėdą ir I. Šimonytę? – Kas vyksta Kaune


Sekmadienio vakarą nustatės, kas šalies valdys ateina penkerius metus – dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda ar premjerė Ingrida Šimonytė. Daugiausiai balsų pirmame prezidento rinkimų sulaukusių kandidatų rinkiminėse piniginėse – kardinaliai skirtinga situacija. Vienam iš jų didžiausias sumas skyrė partija, o kitam po pirmojo prezidento rinkimų turo aukojo ir garsūs verslininkai. „Delfi“ kviečia pasižvalgyti po rinkimines kandidatų į prezidentus G. Nausėdos ir I. Šimonytės rinkimines pinigines.

Dosniausia – partija

Didesnė suma – dabartinės Vyriausybės vadovės I. Šimonytės rinkiminėje sąskaitoje. Joje – už 310 tūkst. eurų.

Beveik absoliučią jos dalį paskyrė prezidento rinkimuose ją iškėlusi valdančioji Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionių demokratai (TS–LKD): vasario 20 dieną ir balandžio 29 dieną TS–LKD I. Šimonytei skyrė po 150 tūkst. eurų.

I. Šimonytė / J. Kalinsko (ELTA) nuotr.

Fiziniai asmenys kandidatei į prezidentus suaukojo per 10 tūkst. eurų. Didžioji šios sumos dalis skirta buvo prieš pirmąjį prezidento rinkimų turą. Po jo I. Šimonytei buvo skirtos aukos už 115 eurų iš trijų asmenų.

Būtina paminėti, kad I. Šimonytės komandos rinkėjų prašė aukoti tik mažas aukas.

Nausėdai padėjo garsūs verslininkai

Ir nors suma mažesnė, bet kur kas įdomesnė yra perrinkimo siekiančio G. Nausėdos rinkiminė piniginė. Savarankiškai rinkimuose dalyvaujančio G. Nausėdos sąskaitoje – per 230 tūkst. eurų. Ir 224 tūkst. eurų yra skirti fizinių asmenų.

Taip pat nurodoma, kad apie 6 tūkst. eurų G. Nausėdos rinkiminės sąskaitos skyrė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) ir Regionų partija, tačiau kartu nurodoma, kad šios lėšos nėra piniginės.

Dar prieš pirmąjį prezidento rinkimų turą maksimalią leidžiamą sumą – 17 990 eurų rinkimams paaukojo verslininkas, interneto prietaisų gamybos įmonės „Teltonika“ įkūrė Arvydas Paukštys.

8,5 tūkst. eurų G Nausėdos kampanija paaukojo vienos didžiausių šalies pieno perdirbimo grupių „Rokiškio sūris“ valdybos pirmininkas Antanas Trumpa, 11 tūkst. – „Rokiškio sūrio“ vadovas Dalius Trumpa.

Rugsėjo 1-osios studentų eisena
Gitanas Nausėda / R. Tenio nuotr.

5 tūkst. G. Nausėdos rinkimų kampanijai paaukojo baldų gamybos bendrovės „Freda“ akcininkas Rimas Varanauskas.

G. Nausėdai 4 tūkst. eurų taip pat paaukojo per pirmąją rinkimų turą jo štabe dirbusi, vėliau prezidentūroje konsultante dirbusi Gerda Gintautė. „Delfi“ plačiau domėjosi šiomis aukomis.

Po pirmojo prezidento rinkimų turo G. Nausėdos rinkiminė piniginė toliau pūtėsi. Jau minėtas A. Trumpa paaukojo dar 5 tūkst. eurų, D. Trumpa – beveik 7 tūkst. eurų. R. Varanauskas skyrė dar 2 tūkst. eurų.

Verslininkas, Lietuvos ir Vilniaus miesto savivaldybės politinis bei visuomenės veikėjas Vidmantas Martikonis paaukojo beveik 10 tūkst. eurų.

„Teltonika“ viceprezidentas Marius Derenčius skyrė kandidatui į prezidentus 10 tūkst. eurų.

O įmonės SDG vadovas Eduardas Jasas po pirmojo prezidento rinkimų turo G. Nausėda skyrė dar 2,5 tūkst. eurų, prieš pirmą kartą skirta suma siekė 7,5 tūkst. eurų.

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) prezidentas Eimantas Skrabulis po pirmojo prezidento rinkimų turo G. Nausėdai skyrė 2 tūkst. eurų, prieš jį skirta suma siekė 7 tūkst. eurų.

10 tūkst. eurų šią savaitę skyrė ir prekybos ir gamybos koncerno „Vikonda“ valdybos pirmininkė, bendraturtė, viena turtingiausių moterų Lietuvoje Jolanta Blažytė.

Mažomis aukomis G. Nausėda gavo apie 500 eurų.

Kartojasi 2019 metų scenarijus

Lygiai toks pat antrojo prezidento rinkimų turas vyko ir 2019 metais. Kaip tada, taip ir dabar į antrąjį prezidento rinkimų turą pateko I. Šimonytė ir G. Nausėda.

Po pirmojo prezidento rinkimų turo I. Šimonytės ir G. Nausėdos rezultatas 2019 metais buvo panašus – 31,31 procentą balsų gavo I. Šimonytė, o G. Nausėda – 30,94 procento.

Visgi, pergalę po antrojo prezidento rinkimų turo šventė G. Nausėda. Tada jis surinko 65,68 procentų balsų, I. Šimonytė – 33,04 procento.

Prieš dvi savaites, pirmasis prezidento rinkimų turas baigėsi tokiu rezultatu: 43,95 procentų balsų surinko G. Nausėda, I. Šimonytė – 20,05 procento.

Rinkimų dieną sekmadienį balsavimas vyksta nuo 7 valandų ryto iki 20 valandų vakaro. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nurodo, kad ir dabar rinkėjai turi privilegiją balsuoti bet kur Lietuvoje, nesvarbu, kokios gyvenamosios vietos. Tik prašome atvykti kiek anksčiau, ne prieš pat balsavimo pabaigą, kad rinkiminės apylinkės vyko balsą.

Daugiau naujienų skaitykite čia.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita