Šeštadienis, 20 liepos, 2024
PradžiaAUTOKaune baigtas pirmasis „Radio City by CITUS“ etapas

Kaune baigtas pirmasis „Radio City by CITUS“ etapas

Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje išskirtinių būsto projektų ir NT paslaugų kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota apie 8,3 mln. Eur (be PVM). Penktosios šio etapo dalies 100 proc. statybų baigtumo pažyma užregistruota metų pradžioje, o neseniai suorganizuota šventė naujiesiems šeimininkams. Ruošiamasi antrojo etapo, kurį planuojama anonsuoti netrukus, pradžiai.

Projektas „Radio City by CITUS“ pradėtas dar 2020 m., įsigijus įžymų laikinosios sostinės statinį – didžiąją dalį Kauno radijo fabriko „Banga“ patalpų, statytų praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje. Su patyrusios architektų studijos „Archas“ komanda jam suteikta ankstesnį charakterį pabrėžianti, bet šių dienų tendencijas atspindinti architektūrinė išraiška. Keturi komplekso korpusai gavo radijo fabriko legendinių gaminių pavadinimus ir kiekvienas iš jų pasižymės skirtingais fasadais. Pirmasis etapas apėmė „Nidos“ ir „Bangos“ korpusus, kurių vardai susiję su čia prieš pusšimtį metų gamintomis magnetolomis bei spalvotais televizoriais; šie korpusai išsidėstę prie Astronomijos g. ir Savanorių pr. Likę du korpusai – „Minija“, palei Žemaičių g. ir „Daina“, žvelgianti į Prisikėlimo bažnyčią – naujam gyvenimui bus prikelti baigiamo projektuoti antrojo etapo metu.

„Citus“ archyvo nuotr.

„Projektui pasirinkome daug tvaresnį nei nauja statyba konversijos kelią, mūsų viziją palaikė ir „Archo“ studijos architektų komanda. Pastatas yra įdomus, su laikmečio dvasia ir tinka Žaliakalniui. Žinoma, tai kėlė ir technologinių iššūkių, reikėjo suderinti interesus su daugybe pastato šeimininkų, kurie išlaikė nuosavybę, tačiau ne iš karto norėjo prisidėti prie atnaujinimo. Visgi šiandien matome, kad projektas pasiteisino ir patenkino klientų lūkesčius. Antruoju etapu taip pat turėsime nemažai naujienų. Jas pranešime netrukus – rengiami priešprojektiniai pasiūlymai. Tada visas buvusio radijo fabriko kompleksas įgaus naują veidą, o užbaigtame projekte turto vertė augs sparčiau“, – pastebėjo „Citus“ direktorius Mantas Galdikas.

Mantas Galdikas. „Citus“ archyvo nuotr.

Parduota 90 proc. patalpų

„Nidos“ ir „Bangos“ korpusai, apimantys 8,2 tūkst. kv. m plotą, virto 184 loftais ir 42 komercinėmis patalpomis. Laisvos pirmajame „Radio City by CITUS“ etape liko tik 24 patalpos – 10 loftų ir 14 patalpų, kurias galima pritaikyti ne tik komercinei veiklai, bet ir įrengti jose loftus su atskirais įėjimais.

„Citus“ archyvo nuotr.

„Projektas, dėl rajono augimo ir plėtros perspektyvų auginamos vertės, tapo labai patraukliu investuotojams. Beveik du trečdaliai loftus įsigijo investicijai. Kaunas – jaunas, dažnai studentišku vadinamas miestas, todėl tokioje vietoje esantis turtas nuomai ir patraukli investicinė grąža motyvuoja investuoti. Skaičiuojame, kad „Radio City by CITUS“ įsigytas turtas generuoja apie 8–10 proc. metinę grąžą ir turime klientų, kurie įsigijo ne vieną, o daugiau – net iki 10 loftų“, – vardijo M. Galdikas.

„Citus“ archyvo nuotr.

Pirmajame etape jau veikia klinika, spaustuvė, įvairios parduotuvės, kuriasi odontologijos klinika, grožio paslaugų vietos, kūrybos terapijos namai, dailės studija.

Taip pat visiems naujiesiems projekto šeimininkams priklauso stogo terasa, su įrengtomis poilsio bei laisvalaikio erdvėmis ir puikia Kauno Žaliakalnio panorama, atsiveriančioje vienoje aukščiausių miesto vietų. Šį privalumą vertina ne tik loftų savininkai, bet ir projekte įsikūrę verslininkai.

„Citus“ archyvo nuotr.

„Citus“ vadovas pastebi, kad „Radio City by CITUS“ lokacija yra didelis privalumas ir loftus perkantiems, ir komercines patalpas įsigyjantiems žmonėms. Projektas yra atgimstančiame Žaliakalnio rajone, centrinėje miesto vietoje, šalia eina Savanorių prospektas. Taip pat pašonėje stovi Prisikėlimo bažnyčia – vienas Kauno simbolių; netoli yra ir daugiau – Laisvės alėja, „Žalgirio“ arena, Ąžuolyno parkas, Dariaus ir Girėno stadionas, Vytauto Didžiojo ir Kauno technologijos universitetai, Jono Jablonskio ir Saulės gimnazijos, daug kitų sporto, prekybos, pramogų ir laisvalaikio objektų.

„Citus“ archyvo nuotr.

„Ieškojome nedidelio ploto patalpų savo verslui miesto centre, norėjome jas įsigyti, o ne nuomotis, tačiau niekur kitur geresnio varianto neradome. „Radio City by CITUS“ projekte esančios patalpos mums buvo labai patraukios, nes yra dviejų aukštų, todėl suteikia galimybes įdomiai įsikurti, patraukliai pristatyti paslaugas, sukurti netradicinę aplinką klientams. Galiausiai, kilo mintis verslo plėtrai ir įsigijome dar vienas, didesnes patalpas, kuriose planuojame įgyvendinti naujas verslo idėjas“, – pasakojo įmonės „Indigo Projektai“ vadovas Linas Pėstininkas.

Dėl visų šių privalumų projekte įsikūrė ir „Citus“ Kauno ofisas. Čia dirba komandos, prižiūrinčios laikinosios sostinės ir Druskininkų projektus. Tai leidžia efektyviau valdyti ir tęsiamą „Radio City by CITUS“, o jame patalpas įsigijusiems klientams – paprasčiau surasti projektą valdančius specialistus.

„Citus“ archyvo nuotr.

Idėja, parvežta iš Skandinavijos

Anksčiau pardavimų komanda komercines patalpas siūlydavo tik verslo klientams. Jos sulaukė smulkaus verslo atstovų susidomėjimo, nes Kauno centre patalpų verslui nėra daug, o darbuotojai gali naudotis bendromis „Radio City by CITUS“ erdvėmis.

„Pamatę pavyzdžių Kopenhagoje, nusprendėme šias patalpas pasiūlyti ir žmonėms, ieškantiems loftų gyvenimui. Tai turi papildomų privalumų: pavyzdžiui, nuosavą įėjimą, kai nereikia naudotis bendromis laiptinėmis. Visi skandinavai daug eksperimentuoja ir projektuose jungia įvairias funkcijas: Danijoje susipažinome su projektu, kuris primena lietuviškus kotedžus, tačiau jo suplanavimas – kaip lofto, o dauguma savininkų ne tik ten gyvena, bet toje pačioje erdvėje vykdo ir komercinę veiklą, priima klientus. Tikiu, kad ir Kaune atsiras kūrybingų žmonių, kuriems tokia idėja bus patraukli“, – pasakojo „Citus“ plėtros vadovas Kaune Artūras Žimaila.

„Citus“ archyvo nuotr.

„Griaučiai“ – seni, bet pastatas kaip naujas

Vykdant buvusio Kauno radijo fabriko konversiją ir jam tampant „Radio City by CITUS“, buvo išlaikyta didžioji dalis pastato sienų ir perdangų konstrukcijų, jos suremontuotos ir sustiprintos, išsaugotos charakteringos architektūrinės detalės – piliastrai, laiptinės, liftų šachtos ir kita.

„Citus“ archyvo nuotr.

Likusi pastato dalis buvo visiškai atnaujinta: apšiltinti ir naujai įrengti fasadai bei stogas su terasomis, įrengtos naujos grindų konstrukcijos, vidinės pertvaros, liftai, pakeistos visos inžinerinės sistemos – vandentiekio, šildymo, elektros, gaisrinės signalizacijos, nuotekų, vėdinimo, individualios apskaitos. Dėl šių sprendinių pastatas pasiekė B energinio efektyvumo klasę.

„Citus“ archyvo nuotr.

Be „Radio City by CITUS“ Kaune, šiuo metu kompanija „Citus“ valdo projektus „Miško ardai by CITUS“, „Kaip Niujorke by CITUS“, „Visi savi by CITUS“ ir baigiamą „PaJustis by CITUS“, kuriame išparduoti visi butai ir kotedžai, bei „Nemunas by CITUS“ Druskininkuose. Šiais metais planuojama naujo projekto Vilniuje „Mūnai by CITUS“ pradžia.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -