Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaAUTOVaistinėse elektroninėmis cigaretėmis siūloma prekiauti tik gydant priklausomybę

Vaistinėse elektroninėmis cigaretėmis siūloma prekiauti tik gydant priklausomybę

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) nesutinkant, kad elektroninėmis cigaretėmis būtų prekiaujama vaistinėse, Seime registruotas dar vienas siūlymas dėl jų prekybos apribojimų.

Vaistinėse siūloma leisti prekiauti tik tomis e. cigaretėmis, kuriomis būtų gydoma priklausomybė nuo tabako – kaip pagalbos metantiems rūkyti priemonė.

Beveik trys dešimtys įvairioms frakcijoms priklausančių parlamentarų siekia, kad e. cigaretėmis ir jų pildyklėmis būtų leidžiama prekiauti vaistinėse, jei jos būtų priskiriamos vaistiniams preparatams ar kompensuojamosioms medicinos pagalbos priemonėms.  

Parlamentarai registravo atitinkamą siūlymą Seime birželį pradėtoms svarstyti Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisoms. Jų iniciatorius – „valstietis“ Aurelijus Veryga.

SAM Vyriausybei siūlo nepritarti siūlymui leisti e. cigaretėmis ir jų pildyklėmis prekiauti tik vaistinėse ir su receptais. Anot jos, Pasaulio sveikatos organizacija ir Europos Komisija nepripažįsta, kad e. cigaretės turi mažesnį žalojantį poveikį sveikatai ar padeda mesti rūkyti. Be to, tokia tvarka neatitiktų Tabako produktų direktyvos, o tokios cigaretės – vaisto sąvokos. 

Vaistinės galėtų prekiauti tokiais produktais, jei jie išties būtų skirti padėti žmonėms mesti rūkyti.

Konkurencijos tarybos vertinimu, pataisos sudarytų palankesnes konkurencines sąlygas tabako gamintojams ir importuotojams, nes jų gaminiai taptų labiau prieinami nei e. cigaretės. Be to, ji nurodo, kad tai skatintų draudžiamą prekybą, nes jų būtų galima lengvai įsigyti visose ES šalyse, kuriose nėra tokio draudimo.

Jeigu Seimas tokioms pataisoms po svarstymo pritartų, jas tektų notifikuoti Briuselyje, o vėliau vyktų galutinis balsavimas Seime.

Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė yra sakiusi, kad vaistinės galėtų prekiauti tokiais produktais, jei jie išties būtų skirti padėti žmonėms mesti rūkyti.

Seimo teisininkai siūlomus yra sukritikavę, tvirtindami, kad nauja tvarka e. cigarečių ir jų pildyklių prieinamumą apribotų ne tik  jaunimui, bet smarkiai susiaurintų galimybes jų įsigyti visiems žmonėms apskritai, o licencijas turinčios įmonės negalėtų prekiauti šiais produktais, nors jie, teisininkų teigimu, vargu ar galėtų būti laikomi pavojingesni ar kenksmingesni sveikatai nei patys tabako gaminiai.

Galerijos


 • Kazlų Rūdos tvenkinyje išgaišo žuvys

  Kazlų Rūdos tvenkinyje išga…


 • 579-oji karo Ukrainoje diena

  579-oji karo Ukrainoje diena…


 • Pasaulio breiko čempione tapusios Bgirl Nicka sutikimas

  Pasaulio breiko čempione tapu…


 • 2023–2024 metų vakcinacijos strategijos pristatymas

  2023–2024 metų vakcinacijos…


 • A lygos rungtynės: Vilniaus „Žalgiris“ – „Kauno Žalgiris“

  A lygos rungtynės: Vilniaus …


 • 578-oji karo Ukrainoje diena

  578-oji karo Ukrainoje diena…


 • LKL rungtynės: „Wolves“ – „Gargždai“

  LKL rungtynės: „Wolves“ …


 • Pasaulinė aortos diena Kauno dramos teatre

  Pasaulinė aortos diena Kauno …


 • Šaulių pratybos Kauno rajone

  Šaulių pratybos Kauno rajone…


 • R. Sakadolskio žurnalistikos apdovanojimai

  R. Sakadolskio žurnalistikos …

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita