Penktadienis, 19 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKauno miesto savivaldybė Atnaujinta Kauno rotušė kviečia į atidarymo renginių savaitę

Kauno miesto savivaldybė Atnaujinta Kauno rotušė kviečia į atidarymo renginių savaitę


Viena reprezentatyviausių miesto erdvių jau kitą savaitę atvers duris lankytojams. Atidarymo proga liepos 11-osios vakarą kauniečiai kviečiami į šventinį koncertą – kelionės po visą Kauno epocha su žinomu atlikėju. Užsukti į naujai atgijusią rotušę nuo dabar kvies ne tik santuokos ceremonijos, bet ir muziejaus ekspozicija, parodų salė, turizmo informacijos centras bei čia pat įsikursianti kavinė.

Nuo jaunavedžių iki turistų

Beveik dvejus metus trukusi rekonstrukcija – baigta. Gerokai pasikeitusi ir atsinaujinusi Kauno rotušė jau po savaitės pasitiks pirmuosius lankytojus.

„Baltąja gulbe“ vadinamas pastatas išsaugojo savo autentiką, bet gerokai išplėtinė erdvės ir jų funkcijos. Restauratoriai atkūrė istorinių detalių.

Bene ryškiausi pokyčiai: įrengtas liftas, atvertos rūsio patalpos, baigiama įrengtai gausi šiuolaikiška miesto muziejaus ekspozicija bei palėpėje įkurta moderni parodų salė, tinkama ir bendruomeniškiems susibūrimams.

„Rotušė yra miesto simbolis. Kaunas stipriai padirbėjo, kad ji būtų nenuobodi, patraukli, visiems prieinama. Vieni čia lankysis iš meilės – apsisprendę tuoktis, kurti tvirtas šeimas, kitus užsukti vilios naujas muziejus su įdomiai perteikta miesto istorija. Tai aktualu tiek kauniečiams, tiek ir turistams. Bus ir iškilmingų ceremonijų, įvairių renginių, parodų. Tikiuosi, atgijusios erdvės bus jaukios, gyvos“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Kvietimas keliauti laiku

Rekonstrukcijos darbams pasiekus finišo tiesiąją, atėjo metas švęsti. Liepos 11-ąją kauniečiai ir miesto svečiai laukiami viename svarbiausių vasaros renginių – Kauno rotušės atidaryme.

Veiksmo Rotušės aikštėje prasidės jau beveik sutemus, apie 21.30 val. Muzikantų ir šokėjų pasirodymai kvies į kelionę laiku per visą gyvenimą: Kauno epochas nuo klestinčio pirklių ir amatininkų miesto iki XVII amžiaus nuopuolių, nuo Laikinosios sostinės virsmų iki šių dienų proveržį išančio Kauno.

Į sceną žengs grupė „Hansanova“, Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius, Jeronimas Milius su „Ąžuolyno“ orkestru, Gabrielė Nausėdaitė ir Simas, Kauno Šampaninis choras. Vakaro programa papildys šokio virtuozai ir įspūdingas ugnies šou. Renginį vainikuos unikalus vertikalaus šokio pasirodymas ant rotušės sienų.

Išsami renginio programa: bit.ly/rotuseatgyja

Siūlys susituokti su Kaunu

Atidarymo renginys taps įžanga į Kauno miesto muziejaus programą „Tavo vestuvės su Kaunu!“. Liepos 12–18 dienomis kauniečiams bus pristatyta naujoji ekspozicija, vyks edukacinės veiklos bei renginiai, skirti iš arčiau pažinti atsinaujinusią rotušę.

Kauno miesto muziejaus kiekvienos dienos programą skirs vis kitoms grupėms. Čia laukiamos šeimos, senjorai, tėveliai su kūdikiais ir vaikais iki trejų metų.

Renginių įvairovė įtrauks senjorus, suplanuotos ekskursijos Trečiojo amžiaus universiteto studentams, diskusija apie miesto simbolio pasikeitimą. Atlikėja MIGLOKO surengs balso dirbtuves, koncertų grupė „Superkoloritas“.

Muziejaus renginiai – mokami. Išsami veiklų programa: bit.ly/vestuves-su-kaunu

Ryšių su visuomene skyriaus informacijaSource link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -