Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKauno miesto savivaldybė Istorinis plaukimas, muzikos žvaigždės ir Joninių vainikai Nemune –...

Kauno miesto savivaldybė Istorinis plaukimas, muzikos žvaigždės ir Joninių vainikai Nemune – pristatyta plaukimo šimtmečio šventė


Birželio 23-iąją Nemuno saloje Kaune vyks įspūdinga sporto ir muzikos šventė – Lietuvos plaukimo šimtmečio šventė. Jos metu bus atkartotos pirmosios oficialios Lietuvos plaukimo varžybos Nemune, vyks beveik keturiasdešimt įvairių sporto veiklų ir bus surengtas įspūdingas Lietuvos muzikos žvaigždžių koncertas, kurį pristato MAMA apdovanojimų organizatoriai.

Šią trečiadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje dalyvauja asociacijos „LTU Aquatics“ prezidentas Saulius Binevičius, Kauno vicemeras Mantas Jurgutis, ilgametis dienų ir atviro vandens varžybų organizatorius Mantas Marcinkevičius ir MAMA asociacijos olimpinis pirmininkas Martynas Tyla.

Dėkodamas Kauno miestui už paramą rengiant įspūdingą šventę, S. Binevičius įteikė M. Jurgučiui simbolinį „LTU Aquatics“ medalį plaukimo šimtmečiui atminti. Drauge šventę organizuojantiems partneriams M. Marcinkevičiui ir M. Tylai įsegti aukso spalvos „LTU Aquatics“ ženkleliai.

„Simboliška, kad dar vienas sporto šimtmetis atkeliauja į Kauną. Džiaugiamės, kad kasdienis darbas ir moderni miesto infrastruktūra duoda rezultatų. Ne išimtis – plaukimas. Nemuno saloje – olimpinių standartų baseinas. Kyla dar du naujienų baseinai Panemunėje ir Šilainiuose. Kaunas yra pirmas Lietuvoje pagal gyventojams tenkantį baseinų kiekį. Tai turbūt dar vienas atsakymas, kodėl čia švęsime plaukimo šimtmetį. Nedvejojo ​​padėjome prieš dar ir dėl to, kad 100 metų Kaune vyko pirmosios plaukimo varžybose, atviroje Nemuno upėje. Turime gerbti ir istoriją“, – sakė Kauno vicemeras M. Jurgutis.

Joninių išvakarėse, birželio 23-iąją, Nemuno sala dienai taps šalies plaukimo sostine. Čia nuo ryto iki vakaro vyks įvairios pramogos vaikams ir suaugusiems, parodos ir olimpinės sporto varžybos, pabrėžiant, kad vandens sportas – neatsiejamos olimpinės šeimos dalis. Visiems šventės dalyviams bus išduodami specialūs elektroniniai plaukimo 100-mečio minėjimo pasai, kuriuos jie galės išsikeisti į partnerių įsteigtus prizus.

Pasak M. Marcinkevičiaus, tikimasi, kad istorinę atkarpą tarp Kauno geležinkelio (Žaliojo) ir Aleksoto (Vytauto Didžiojo) tiltų pasiryžimas iki 100 plaukikų, kurie ne tik įsirašys į Lietuvos istoriją, bet ir išskirtines plaukimo 100-mečio auksinės spalvos plaukimo kepurėles ir atminimo medalius. Jau dabar yra užsiregistravę per 50 dalyvių, tarp kurių yra ir buvusių Lietuvos plaukimo rinktinės narių.

„Jei kas dar nori sudalyvauti plaukime, kartą per šimtą metų, turėtų paskubėti, nes dalyvių skaičius ribotas“, – sakė M. Marcinkevičius.

Istorinis plaukimas bus transliuojamas tiesiogiai per LRT drauge su Lietuvos muzikos žvaigždžių koncertu.

„Transliaciją norime pradėti paleidžiant bent šimtą simbolinių Joninių vainikėlių į Nemuną. Todėl raginu šventės svečius ir dalyvius atsinešti vainikėlių“, – sakė M. Tyla.

Pasak jo, dalies atlikėjų, kurie koncertuos pusantros valandos trukmės transliacijos metu, atrinkta pagal olimpiečių plaukikų poreikius. M. Tyla atskleidė, kad tarp jų bus atlikėjai Rokas Yan ir Evgenya Redko, reperis Proflame bei kiti.

Savo ruožtu S. Binevičius pabrėžė, kad vienas svarbiausių koncerto tikslų – ne tik pramogos šventės dalyviams, bet ir labiausiai nusipelniusių asociacijos „LTU Aquatics“ vienijamų vandens sporto šakų asmenybių pagerbimas.

Žiūrovams dalyvavimas šventėje – nemokamas. Sportinių rungčių dalyviams bus taikomas atsakomybės mokestis.

Daugiau informacijos – 100.ltuaquatics.comSource link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita