Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKauno miesto savivaldybė Pirmąkart Lietuvoje – unikalios sporto šakos pasaulio čempionatas

Kauno miesto savivaldybė Pirmąkart Lietuvoje – unikalios sporto šakos pasaulio čempionatas


Laisvasis nardymas – visame pasaulyje sparčiai populiarėjanti sporto šaka, o artimiausias jos pasaulio čempionatas birželio 21–28 d. vyks „Žalgirio“ arenos baseine Kaune. Egzotiškos sporto šakos atletai iš viso pasaulio varžysis keturiose varžybose, tačiau visų jų tikslas kuo ilgiau išbūti po vandeniu nekvėpavus ir kuo toliau nunerti su plaukmenimis ar be jų. Į Kauną AIDA (tarptautinė APNEA vystymo asociacija) kvietimu vidurvasarį susirinks daugiau nei 150 atletų iš 34 pasaulio šalių.

Laisvasis nardymas – kas tai?

Laisvasis nardymas pasaulyje pirmiausiai asocijuojamas su ekstremaliu nėrimu „savais plaučiais“ į gylį. Šių laisvojo nardymo rungčių čempionatai dažniausiai vyksta atvirose šiltose jūrose, tropiniuose kraštuose, kur nardytojai vienu įkvėpimu neria į paprastam žmogui sunkiai suvokiamą daugiau nei 100 m gylį. Lietuvis Mindaugas Kreivėnas AIDA laisvojo nardymo (į gylį) pasaulio čempionate šią gegužę taip pat nunėrė į 107 m gelmes, o Lietuvos baseino rekordas priklauso Evelinai Navašinskaitei, kuri nunėrė net 201 m , praeitų metų gruodį.

„Aplinkiniams dažnai tenka pasakoti, kaip taip ilgai, toli ar giliai gali nunerti atletai. „Paslaptis“ tokia, kad daugeliui mūsų deguonies užtenka kelioms minutėms ir daugiau, o „noras įkvėpti deguonies“ tikrai tėra „noras iškvėpti kūne besikaupiantį anglies dvideginį“. Ilgiau praktikuojantis, lavinant diafragmą, ir mūsų kūnas pripranta prie CO2 didesnio kiekio, ir protas išmoksta nereaguoti į pirmąjį impulsą iškilti į vandens paviršių“, – laisvojo nardymo esmę keliais žodžiais apibūdina E. Stipinas.

Anot jo, daug kam gali būti netikėta, kad nardymo čempionatas vyks baseine, tačiau bus varžomasi specialiose Kaune rungtyse – statikoje ir dinamikoje, tai yra, nėrime į tolį be plaukmenų arba su jais, bei kvėpavimo sulaikyme.

AIDA kursų instruktoriumi dirbantis Elvinas priduria, kad treniruotis laisvojo nardymo šiukštu negalima vienumoje: „AIDA federacija ir mokymų sistema yra sukurta tam, kad šiuo sportu visi galėtų saugiai, su priežiūra ir aiškiu treniruočių planu, savo komforto zonos ribose. Norinčius pabandyti, visada kviečiame į AIDA ar kitus laisvojo nardymo kursus.“

Treniruočių metu išmokstama valdyti kvėpavimą (nekvėpavimą), nuraminti mintis, ugdoma ištvermė dvideginiui, pasiruošiama ekstremalioms situacijoms, kai reikia ilgai išbūti po vandeniu.

„Laisvojo nardymo treniruotes verta visiems, kas užsiima vandens sportu. Banglentės, jėgos aitvarai, baidarės, „raftingas“ – visur, kur gali tekti pabūti ilgiau po vandeniu nekvėpavus, laisvasis nardymas labai padeda nebijoti. Esant reikalui, net išgelbėti skęstančiojo gyvybę“, – šio sporto pinigų pasakoja E. Stipinas.

Proga pritraukti daugiau entuziastų

„Laisvojo nardymo čempionatas Lietuvoje vyks pirmą kartą. Neeiliniam sporto įvykiui pasirinktas 2022 metais atidarytas „Žalgirio“ arenos baseinas. Ši pramogų erdvė itin populiari ir mėgstama miestiečių. Tai tik dar kartą įrodo, jog sporto infrastruktūrą statome ne veltui. Šiuo metu Šilainiuose ir Panemunėje kyla du naujutėlaičiai baseinai, tam, kad kauniečiai galėtų patogiai sveikai arčiau namų“, – sako Kauno mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Tikimasi, kad birželio 21–28 d. suplanuotas tarptautinis įvykis prisidės prie unikalios sporto šakos populiarinimo Lietuvoje. Todėl į „Žalgirio“ arenos baseiną užsukti nemokamai varžybas kviečiami visi kauniečiai ir miesto svečiai.

„Kaip organizuojanti šalis gauname teisę registruoti daugiau atletų iš Lietuvos. Dabar apie 50 entuziastų bendruomenę, kurie kartu treniruojasi Vilniaus, Kauno ar mažesnių miestų baseinuose. Dalis jų dalyvauja ir varžybose. Bet labai tikimės, kad su šiuo čempionatu laisvasis nardymas Lietuvoje tik populiarės“, – viliasi vienas iš pasaulio čempionato organizatorių E. Stipinas.

Čempionato akimirkos transliacijos ir televizijos „LRT Plius“.

Daugiau informacijos: Freediving Lietuva Facebook paskyroje.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita