Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKauno kadetai sustabdė patyčias prieš silpnesnį – įvykį troleibuse tiria policija –...

Kauno kadetai sustabdė patyčias prieš silpnesnį – įvykį troleibuse tiria policija – Kas vyksta Kaune


„Kai supratome, kad prieš merginą naudojamas psichologinis smurtas, nė akimirkos nesuabejojome, kaip turėtume elgtis. Situaciją išspręsti ir suaugusiuosius“, – apie įvykį, nutikusį Kauno viešajame transporte ir sudominusį policijos pareigūną, pasakoja Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtinė Rugilė.

Neliko abejingi

Ji buvo viena iš keturių šios ugdymo įstaigos moksleivių, po pamokų tuo pačiu troleibusu vykusiu namo. Dvyliktokė Rugilė Kšivickaitė, vienuoliktokė Austėja Simanavičiūtė bei devintokai Rytis Okmanas ir Kristupas Muleravičius iškart įsidėmėjo būrelį triukšmingų bendraamžių – jaunuoliai į save atkreipė dėmesį į keiksmažodžius bei iššaukiančius ir garsiuosius kalbomis.

„Iš pradžių manėme, jog jie tiesiog nekultūringi, todėl pasakėme kelias pastabas. Vaikinai, aišku, į tai nereagavo ir tęsė savo veiklą. Tik po kurio laiko supratome, jog jų veiksmai yra nukreipti prieš konkretų asmenį. Užstojome merginą, kuri buvo stumdoma ir įžeidinėjama, vienas iš troleibuso keleivių iškvietė policiją“, – pasakoja Rugilė.

Rugilė ir Kristupas / Ugdymo įstaigų nuotr.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos skyriaus darbuotojų patvirtino, kad buvo gautas pranešimas apie Karaliaus Mindaugo prospektą, troleibuse keturių jaunuolių žodišką konfliktą su mergina.

„Kadangi iš troleibuso lipo, su ja nebuvo įmanoma iš merginos. Nustatyti neli võimalik konfliktavę unaccompanied minors (gim. 2010 m.; gim. 2010 m.; gim. 2010 m. ir gim. 2011 m.), kurie buvo perduoti tėvams“, – pranešė pareigūnai.

Austėja ir Rytis / Ugdymo įstaigų nuotr.

Ne pirmas kartas

Kad Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai yra pilietiški, jie įrodė jau ne kartą. Buvo ne sykį rašyta apie moksleivių gelbėtus nušąlusius asmenis, gaivintus netekusiuosius sąmonės ir patyrusius priepolius. Kauno kadetai dalyvauja ir dingusiųjų asmenų paieškų akcijos, įvairiose visuomeninėse iniciatyvose.

Šiandien, gegužės 30 dieną, Karo muziejaus sodelyje vyko vieša, iškilminga kadetų pasižadėjimo ceremonija. Joje Prezidentas Gitanas Nausėda moksleiviams įteikė pirmuosius jų pagal mokyklos galiojančią sistemą pasiektus laipsnius.

Pilietinio atsparumo diena licėjuje Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje / Ugdymo įstaigų nuotr.

Iš viso ceremonijoje sutartoje 94 kadetai – 59 kauniečiai, 3 ukrainiečiai, o likusieji atvykę iš įvairių Lietuvos miestų. 23 iš jų nuo seno gali didžiuotis būdamiaisiais kadetais. Kitiems suteiktas oficialus kadetų laipsnis.

„Ši ceremonija leidžia ne tik pagerbti mūsų auklėtinius, bet ir sustiprinti jų ryšį su Tėvyne bei puoselėti svarbias dvasines vertybes“, – sako išskirtinės ugdymo įstaigų vadovas Ričardas Žilaitis.

Anot jo, būsimi kadetai iškilmingi ištarė pasižadėjimo žodžius, savo mokymus ir elgesiu padėjo tėvynės ir tautos klestėjimui, dvasinių vertybių puoselėjimo bei saugumo stiprinimo.
Šiame ypatingame renginyje karinių ir sukarintų organizacijų vadai, licėjaus socialiniai partneriai, kadetų tėvai, visuomenė.

Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus yra vienintelė šalies ugdymo įstaiga, ruošianti sausumos kadetus. Joje šiuo metu vidurinio išsilavinimo siekia 279 moksleiviai iš visos Lietuvos.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita