Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKauno miesto savivaldybė Skambant prancūziškosios romantikos kūriniams prasidėjo XXIX Pažaislio muzikos festivalis

Kauno miesto savivaldybė Skambant prancūziškosios romantikos kūriniams prasidėjo XXIX Pažaislio muzikos festivalis


Penktadienio vakarą Pažaislio vienuolyno didžiajame kieme Kauno publika džiugiai pasitiko ilgai lauktą viešnią – britų karališkąjį mecosopraną damą Sarah Connolly. Pirmą kartą Baltijos šalių koncertavusi pasaulinio garso operos solistė kartu su maestro Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamu Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir Kauno valstybiniu choru pradėjo Pažaislio muzikos festivalį.

Prancūziškosios romantikos kūrinių programoje skambėjo Hectoro Berliozo vokalinis ciklas „Vasaros naktys“ ir uvertiūra „Romos karnavalas“ bei Maurice'o Ravelio siuita Nr. 2 iš baleto „Dafnis ir Chloja“.

  1. Berliozo „Vaos naktys“ yra vienas mėgstamų S. Connolly koncertinių opusų. Pasak dainininkės, šis ciklas yra labai jautrus, asmeniškas, dainos kalba apie meilę, mirtį, sielvartą. Iš šešių šio ciklo dainų keturios yra persmelktos liūdesio, tačiau pirmojoje ir paskutiniojoje pasakojama apie vyresnio amžiaus žmogų, kuris savo mylimąjį ar mylimąjį ragina nekurti jokių, o tiesiog būtų čia ir dabar ir kelione – gyvenimo kelione. Sakoma, kad ketvirtąją ciklo dainą H. Berliozo orkestro žmona specialiai būsimai antrajai Marie Recio.

Likus valandai iki koncerto dalis publikos gausiai susirinko į muzikologės Jūratės Katinaitės vedamą renginį „Pokalbiai apie muziką“. Jo metu J. Katinaitė plačiau pagal kiekvieną iš kūrinių gimė ir jų atlikimo ypatumus.

Šią vasarą kauniečių ir miesto svečių laukia dar 27 koncertai. Pažaislio vienuolyno didžiajame kieme bus pristatytos dviejų operų premjeros ir vienas džiazo koncertas. Trys koncertai įvyks naujose erdvėse – Lietuvos banko Kauno rūmų pastate, XVII a. menančiame Žemosios Panemunės dvare ir BLC verslo centro stogo terasoje. Septyniai numatomi geriausios kokybės akustinėmis savybėmis kokybiškomis koncertuojančioje Kauno filharmonėje.

Daugiau informacijos

Lina Krėpštaitė

Projektų kuratorė

Pažaislio muzikos festivalis

Mob. +370 686 40 516

El. p. [email protected]

Bilietai ir informacija – www.pazaislis.ltSource link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita