Šeštadienis, 20 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKauno miesto savivaldybė Unikali programa gabiausiems Kauno mokiniams – baigti dar vieni...

Kauno miesto savivaldybė Unikali programa gabiausiems Kauno mokiniams – baigti dar vieni mokslo metai


Unikalaus Kauno miesto savivaldybės projekto, skirto itin gabių mokinių tarpdisciplininiam ugdymui, organizatoriai birželio 10 dieną pakvietė dalyvius į mokslo metų pabaigos šventę. Visus metus savo gebėjimus tobulinti 3–11 klasių moksleiviai buvo iškilmingi pasveikinti Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje, kur įteikti baigimo pažymėjimą ir pasveikinti jaunąją kartą atvyksta ne tik projekte dalyvaujančių aukštųjų mokyklų bei teatrų atstovai, bet ir svečiai.

Tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo programa – tai analogų neturinti idėja, skirta patiems gabiausiems 3–11 klasių Kauno mokiniams. Besiorientuojanti į įvairiapusį jaunuolių įgūdžių ugdymą ši programa stiprina ne tik tiksliųjų mokslų žinias, bet ir etinių klausimų sprendimo gebėjimus, skatina kūrybiškumą, verslumą, įtvirtina žmogiškųjų teisių sampratą, o svarbiausia – atskleidžia mokslo ir sup pasaulio pažinimo džiaugsmą.

Kauno finansuojamos programos veiklomis kasmet susidomi dideliu miesto vaikų ir jų tėvų skaičius, tačiau į programą patenka ne visi. Šiais metais prie programos prisijungė 45 trečiokai, nors norinčiųjų buvo net 160. Pasak KTU Studijų prorektorės doc. dr. Kristinos Ukvalbergienės, toks susidomėjimas atskleidžia veiklos reikalingumą.

Investicija į ateitį

Septynių metų vykstančioje programoje netrūksta iki 400 gabiausių Kauno miesto mokinių, kuriems paskaitos vedė daugiau nei 100 dėstytojų ir teatralų iš aštuonių Kaune paskelbtų universitetų ir teatrų.

Į renginį susirinkusiųjų pasveikinti atvykęs Kauno vicemeras Tomas Jarusevičius pirmiausia linkėjo vaikams sėkmės, pabrėždamas jų šviesią ateitį, didžiulį pasiekimą ir neeilinę gali būti tokio projekto dalimi:

„Žiūriu į šį augantį Kauno jaunimą su baltu pavydu. Galvoju, kaip būtų buvę įdomu ir gera, jei prieš tuos tris dešimtmečius ir aš būčiau turėjęs progą pasimatuoti studento batus ir dar būdamas vaiku arba paaugliu sudalyvauti tokioje tarpdisciplininėje ugdymo programoje. Todėl tikiu, jog jūs, vaikai, esate tie, kurie iš tikrųjų kursite mūsų ateities miestą, būsite tie, kurie galvoja ne stereotipiškai ir tikrai gali priimti geriausius sprendimus“.

KTU Studijų prorektorė doc. dr. Kristina Ukvalbergienė sveikindama bendruomenę ir dėkodama prisidėjusiems prie ilgamečio programos gyvavimo džiaugėsi tarpdisciplininiu užsiėmimų principu. Jos manymu, tai didina smalsumą, stiprina kūrybingumą, leidžia matyti įvairiapusiškai, o svarbiausia – ugdo sisteminį mąstymą, reikalingas sprendžiant visuomenės iššūkius.

„Jeigu nori nenustoti augti, tobulėti, turi išsiugdyti aistrą mokymuisi. Tikiuosi, kad dalyvaudami šioje programoje, įdomiose jos veiklose, pajautėte tam motyvaciją. Galime jumis didžiuotis – turite daug gebėjimų, todėl linkiu nenustoti mokytis, neprarasti tam kantrybės, smalsumo ir tęsti“, – teigė ji.

Viena iš programos vadovių, KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto (MGMF) dekanė Bronė Narkevičienė sveikinimo kalboje džiaugėsi teisingai parengta jaunoji karta.

„Čia susirinkusiuosius galiu vadinti nuostabiais dėl kelių dalykų – pirmiausia dėl visų jaunuolių proto potencialo, o taip pat ir dėl teisingų vertybių. Nuostabu, kad tėveliai vaikus veda gerais keliais, kuriuos Kauno miesto savivaldybės taryba atveria. Puiku turėti palaikančių žmonių, įgyvendinančių aukštesnių tikslų idėjas. Tikiuosi, kad ši programa gyvuos dar ilgai“, – sakė KTU MGMF dekanė.

Šventinę nuotaiką renginio dalyviams dovanojo Kauno Aleksandro Kačanausko muzikos mokyklos mokytojų Jūratės Miliauskaitės ir Ingridos Ruželytės vadovaujami mokiniai.

Smalsumą ugdanti programa

Nuo 2017 metų rugsėjo vykstanti programa integraliai derina įvairias mokslo kryptis, apima praktinius ir teorinius užsiėmimus.

Šiemet jaunesnieji turėjo galimybę mokytis architektūros, šokio gimnastikos, elektros reiškinių pagrindų, dėmesingumo įsisąmoninimo, gyvūnų priežiūros, medijų įtakos visuomenei, o vyresnių klasių moksleiviai susipažino su dirbtiniu intelektu, jonizuojančios spinduliuotės detektoriaus gamyba, intelektualiąja kriminalistika bei filmų vertinimo istorija.

Edukacijos vykdė dėstytojai iš Kauno technologijų, Lietuvos sveikatos mokslų, Lietuvos sporto, Mykolo Romerio ir Vilniaus universitetų. Meno srities ugdymu rūpinosi Nacionalinis Kauno dramos ir Kauno valstybinis muzikinis teatrai bei Vilniaus dailės akademija.

Vienas iš šios programos uždavinių – leidžiant susipažinti su įvairiomis mokslo ir meno sritimis, padėti moksleiviams pagrįstai rinktis tolesnio mokymosi galimybes. Tai ypač aktualu vyresnių klasių moksleiviams, turintiems galimus net ir šioje programoje specializuotoje labiau dominančioje srityje bei rinktis menų, matematikos ir gamtos ar socialinių ir humanitarinių mokslų modulius.

„Kaip karjeros centro atstovė labai noriu pasidžiaugti, kad jau nuo pirmųjų dienų programoje planuojate savo karjerą. Viliamės, kad tokie nuostabūs žmonės ateityje pasirinko aukštąsias mokyklas, pasirinks likti Kaune. Matote, kiek daug mokytojų yra pasiryžę jums ir nori toliau vesti jums tinkama padėtis karjeros keliu“, – mokslo metų baigimo šventėje į jaunąją kartą laisvai LSMU Studentų dekanė dr. Laura Makalauskienė.

Sprendimas, lemiantis vaiko dalyvavimą itin gabių mokinių ugdymo programoje, priimamas remiantis „Wechslerio trumposios intelekto skalės“ (angl. Wechslerio intelekto skalė vaikams) testo rezultatai. Testo metu nustatomas vaiko intelekto koeficientas, kuris, norint tapti dalyviu, turi būti ne žemesnis nei 120.

Be to, priėmimo į programą reikalavimuose nurodoma, jog vyresniųjų klasių mokinių gimtosios ir užsienio kalbų, matematikos, istorijos ar gamtos mokslų dalykų vidurkis turi būti mažesnis kaip 9–9,5 balų.

Kauno technologijos universiteto informacijaSource link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -