Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSKontrabandininko gaudynės prie sienos su Baltarusija baigėsi tragiškai – Kas vyksta Kaune

Kontrabandininko gaudynės prie sienos su Baltarusija baigėsi tragiškai – Kas vyksta Kaune


Prie sienos su Baltarusija pasieniečiams bandant sulaikyti kontrabandą – cigaretes – gabenusį gerai teisėsaugai žinomą vilnietį, jis buvo mirtinai pašautas, sekmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

VSAT patarėjo Giedriaus Mišučio teigimu, policijoje dėl šio įvykio pradėtas šis tyrimas.

VSAT vadas generolas Rustamas Liubajevas žurnalistams tvirtino, kad žuvusysis yra gerai žinių teisėsaugai, baustas už kontrabandos gabenimą.

Jis taip pat negali leidimo būti valstybės sienos apsaugos zonoje. Automobilyje jis buvo vienas.

„Tai buvo VSAT ir policijai gerai žinomos Vilniaus miesto gyventojas, kuris turi įspūdingą kriminalinę praeitį, ne kartą kitas už nusikaltimą, kontrabandą, tarp kurių buvo ir valstybės pažeidimai bei disponavimas akcizinėmis prekėmis. Taip pat ne kartą baustas už kitus nusižengimus administracine tvarka“, – tvirtino jis.

Pasak jo, automobiliu buvo gabenami, pasieniečių žiniomis, ryšuliais, buvo kontrabandinės cigaretės. R. Liubajevas jų kiekio nenurodė.

Kaip sakė R. Liubajevas toks atjis, kai pasieniečiai nušauna kontrabandą gabenusį jam priešinantis per kelerius metus yra antras.

2015 metų rugpjūtį per pasieniečių persekiojimą žuvo 18-metis, kuris, manoma, su automobiliu žvalgybos ar kontrabandą gabenusio kito automobilio apsaugą. Per kontrabandininkų gaudynes žuvusio jaunuolio mamai sumokėta valstybė buvo priteista per 30 tūkst. eurų.

R. Liubajevo teigimu, tada šūvį paleidęs pareigūnas iki dabar dirba VSAT, šį tyrimą buvo nutrauktas.

R. Liubajevo teigimu, nuo pasieniečių bando sprukti 1980 metais gimusį vyriškį pašovęs pareigūnas VSAT dirba daugiau negu 15 metų.

„Per visą savo tarnybos laikotarpį jis nebuvo nuobaudų, labai teigiamai charakterizuojamas tiesioginių vadovų, ne kartą buvo. Buvo apdovanotas VSAT sidabrinės spalvos pasižymėjimo ženklu „Pavyzdingas pasienietis“, – tvirtino R. Liubajevas.

Pasieniečiui yra teikiama psichologinė pagalba.

VSAT pranešimas apie įvykį nurodoma, kad šeštadienį apie 21 val. VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių pasienio užkardos pareigūnai, turėdami informaciją apie kontrabandos gabenimo atvejį, vykdė paieškos ir sulaikymo veiksmus Šalčininkų rajono Paūdrionių kaimo prieigose.

Ši vieta yra prie pat sienos su Baltaruzija.

R. Liubajevas tvirtino, kad Baltarusijos pareigūnai į susišaudymą nesureagavo.

„Informacijos apie veiksmus arba reakciją neturime, pagal užkardos vadovo pateiktą informaciją, jokių pastebėjimų ir baltų veiksmų ar aktyvumo prie sienos iš Baltarusijos pusės nebuvo fiksuota“, – kalbėjo R. Liubajevas.

VSAT nurodo, kad čia buvo pastebėtas keliuku važiuojantis automobilis „VW Passat“. Jo vairuotojas stabdomas uniformuotų pasieniečių su VSAT tarnybiniu visureigiu įjungtais šviesos ir garso signalais nepakluso šiam reikalavimui, padidino greitį ir sprukti.

VSAT pareigūnai apsisuko ir visureigiu pradėjo jį vytis. R. Liubajevas nedetalizavo, kiek laiko bėglys buvo persekiojamas.

Netoliese ant keliuko buvo kitas uniformuotas pasienietis. Į šią pusę lėkdamas bėglys automobiliu galimai partrenkti VSAT pareigūną. Šis paskutinę akimirką išvengė būti pervažiuotas.

Pirminiais duomenimis, kilus pavojui sveikatai ir gyvybei bei siekiant sustabdyti mirtinai pavojingą bėglį pasienietis iš tarnybinio ginklo iššovė vieną šūvį į sprukusio automobilio padangą, nes „VW Passat“, įtariama, kad būtų galima įleisti į Tabariškių kaimą, kur galima irgi kilęs didelis pavojus aplinkiniams.

Kaip nurodo VSAT, po šūvio kiek pavažiavęs automobilis sustojo. Pareigūnai vairuotojo vietoje rado mirtinai šūvio sužalotą Lietuvos pilietį.

VSAT teigimu, automobiliu buvo gabenami ryšuliai, įtariama, kontrabandinių cigarečių.

Dar vienas geras tyrimas dėl kontrabandos gabenimo atvejo pradėtas VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje. Taip pat VSAT dėl šio įvykio atlieka tarnybinis patikrinimas.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita