Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSPopuliarėja nemokamas vanduo Lietuvos oro uostuose – Kas vyksta Kaune

Populiarėja nemokamas vanduo Lietuvos oro uostuose – Kas vyksta Kaune


Nemokamo geriamojo vandens stoteles įrengę Lietuvos oro uostai (LTOU) teigia, kad jos pasiteisino.

„Geriamojo vandens stotelės pasiteisino, keleiviai noriai naudojasi galimybe nemokamai prisipilti geriamojo vandens, o mes nuolat ieškome tvarių sprendimų, kad būtų ir patogus keleiviams, ir saugu mūsų visų aplinkai“, – BNS teigė LTOU atstovas Tadas Vasiliauskas.

Anot jo, keleiviams prieinamos nemokamos geriamojo vandens stotelės veikia Lietuvos oro uostų tinkle – Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų išvykimo zonose.

Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos prezidentas Bronius Miežutavičius pabrėžė, kad Lietuvoje iš viešose vietose įrengtų vandens fontanėlių gerti saugu.

„Centralizuotai tiekiamo vandens kokybė nuolat tikrinama, o geriamojo vandens stotelės tikrai pasiteisina. Skatinti gerti gėlą vandenį yra mūsų bendras siekis“, – BNS nurodė B. Miežutavičius.

Tokios viešose vietose įrengtų vandens stotelių yra Šiauliuose, Alytuje, Šilutėje. Juos prižiūri vandentvarkos įmonių atstovai teigia, kad gyventojai noriai naudojasi.

„Mūsų vandens stotelės pritaikytos vandeniui prisipilti į gertuvę ar buteliuką, taip pat yra vandens fontanėlis norintiems atsigaivinti vietoje, o apatinė talpa skirta gyvūnams pagirdyti. Raginame drąsiai vartoti kokybišką vandenį iš miesto įrengtų vandens stotelių ir neišlaidauti perkant jį, išpilstytą į butelį“, – BNS sakė „Šiaulių vandenų“ ryšių su visuomene atstovė Džiuljeta Korsakienė.

Turizmo ekspertė Eglė Blažaitytė pridūrė, jog užsieniečiai sužinojo, kad Lietuvoje galima gerti tiesiai iš vandentiekio reaguoja teigiamai.

Pasak Lietuvos geologijos tarnybos vyriausiojo patarėjo Jono Satkūno, Lietuvos požeminio vandens ištekliai beveik neriboti, vanduo gerai apsaugotas nuo paviršinės taršos.

Jo teigimu, vien iš išžvalgytų požeminių telkinių galima išsiurbti beveik 3,8 mln. kub. metrų vandens per parą, o išsiurbiama vidutiniškai apie 0,4 mln. kub. metrų.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita