Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaAUTOKova vyksta ir ligoninėse: Ukrainai renkamos vaistinėlės, ramentai ir vežimėliai

Kova vyksta ir ligoninėse: Ukrainai renkamos vaistinėlės, ramentai ir vežimėliai

Tęsiantis karui Ukrainoje labai aktuali įvairi parama. Ne viena organizacija prisideda prie pagalbos teikimo, Kauno regiono atliekų tvarkymo centras (Kauno RATC) – ne išimtis. Bendradarbiaudamas su lietuvių karius ir sužeistuosius Ukrainoje palaikančia VšĮ „Atvira širdis“ Kauno RATC didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse nuolat renka reikalingas medicinines priemones. Jos gabenamos į Ukrainos ligonines bei karo paramedikams, kur yra panaudojamos sužeistųjų pirmajai pagalbai, gydymui, slaugai ir tolesniam gyvenimui žaizdoms sugijus.

Kovoja ir lietuviai

Nuo karo Ukrainoje pradžios įvairios organizacijos bei iniciatyvos teikia įvairią pagalbą ir kariams, ir civiliams. Lietuviai be finansinės, humanitarinės pagalbos taip pat prisideda karine, tačiau ne tik karo technika ar ginkluote. Lietuvių legionas – tai mūsų tautiečiai, savo noru kovojantys šalia Ukrainos karių. Ir jiems taip pat reikalinga parama.

Ligoninėse – sužeistieji

Kauno rajone gyvenanti Vilma Valevičiūtė kovotojų yra vadinama „karo mama“. Lietuvių karių Ukrainoje bei visų kare sužeistų ukrainiečių rėmimui ji įkūrė VšĮ „Atvira širdis“ bei rūpinasi, kad surinktos priemonės nukeliautų, kur reikia. Ukrainos ligoninėse sužeistųjų kiekis išlieka stabilus, tad vis trūksta priemonių jų reabilitacijai ir gyvenimui po gydymo. „Atliekama nemažai galūnių amputacijų, tad reikalingiausios priemonės yra pirmosios pagalbos vaistinėlės, ramentai, neįgaliųjų vežimėliai, vaikštynės su ratukais“ – sako Vilma.

Nepavarkime remti

Kauno RATC kviečia visus, turinčius reikalingų priemonių, atvežti jas į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles visame regione. Aikštelėse yra dėžės su aiškiais užrašais, jose nuolat renkamos vaistinėlės. Turint kitų reikalingų daiktų reikėtų kreiptis į darbuotoją. „Kauno RATC jau perdavė virš 100 pagalbinių vaikščiojimo priemonių nukentėjusiems nuo karo ir judėjimo negalią turintiems žmonėms. Daiktai renkami nuolat, kol bus jų poreikis“ – sako Kauno RATC vadovas Laurynas Virbickas. Į Ukrainą perduodamos tik tvarkingos priemonės, o surenkamos – visokios būklės, tad kartais reikia jas suremontuoti. VšĮ „Atvira širdis“ vadovė kviečia savanorius prisijungti prie paramos Ukrainai gerais darbais – vežimėlių, ramentų remontu.

Dėl savanorystės kreipkitės į VšĮ „Atvira širdis“ el. paštu.

Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių adresus rasite čia

Galerijos


 • Lietuvos krepšinio lyga: Jonavos „CBet“ – Kėdainių „Nevėžis“

  Lietuvos krepšinio lyga: Jona…


 • 570-oji karo Ukrainoje diena

  570-oji karo Ukrainoje diena…


 • Sausumos pajėgų renginys kauniečiams

  Sausumos pajėgų renginys kau…


 • Kauno bienalės ekskursija „Pašto keliais“

  Kauno bienalės ekskursija …


 • Liberalų sąjūdžio suvažiavimas Kaune

  Liberalų sąjūdžio suvažia…


 • „Marakešo vakarėlis“ Vilniuje

  „Marakešo vakarėlis“ Vi…


 • Atidaryta nauja paroda „Nerimo laikas: ANGIS ir mokiniai“

  Atidaryta nauja paroda „Neri…


 • 569-oji karo Ukrainoje diena

  569-oji karo Ukrainoje diena…


 • Ties Kaunu atidarytas vandens kelias Nemunu

  Ties Kaunu atidarytas vandens …


 • Mokytojų streikas (2023 m.)

  Mokytojų streikas (2023 m.)…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -