Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSlaukia gaivios ir turiningos pramogos vandenyje, ore bei ant žemės – Kas...

laukia gaivios ir turiningos pramogos vandenyje, ore bei ant žemės – Kas vyksta Kaune


Birželio 6–9 d. Birštonas kviečia į didžiausią kurorto šventę su šūkiu „Banguokim Birštone“. Šiais metais Lietuvos kurortas mini net kelis kartus čia išgaunamo mineralinio vandens sukakčių, tad šventės dalyvių laukia gaivios ir turiningos pramogos Pietų vandenyje, ore ir ant žemės. Dangų šventės metu nuspalvins Lietuvos karšto oro balionų čempionato dalyviai, įvairiose erdvėse šurmuliuos kultūriniai, sporto ir muzikiniai renginiai. Šeštadienio vakaro finalas – naktinės karšto oro balionų iliuminacijos, akrobatinis skrydis bei Sauliaus Prūsaičio ir grupės koncertas.

Šiemet Birštonas mini net keletą svarbių sukakčių, su mineraliniu vandeniu: sukanka 145 metų kai kurorte mineralinio vandens šaltinis „Viktorija“, vėliau pavadintas „Vytauto“ vardu. Prieš 100 metų mineralinis vanduo buvo išpilstytas į butelius, o prieš 65 metus užlietas mineralinio vandens „Vytautas“ šaltinis (Banginukas). Beje, jau 60 metų Birštone veikia seniausia Lietuvoje mineralinio vandens pilstymo įmonė, rašoma Birštono turizmo informacijos centro pranešime žiniasklaidai.

Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė pažymi, kad Birštono DNR užkoduotas čia išgaunamame mineraliniame vandenyje. „Kurorto istorija prasidėjo nuo mineralinio vandens, kur sveikatintis važiuodavo į laikmečio įžymybės – rašytojai, visuomenininkai. Prabėgus daugiau nei šimtmečiui, jo svarba tik. Birštono mineralinis vanduo gausiai Japoniją, o svečius į mūsų kurortą, apdovanotą unikaliais gamtos turtais, plūsta iš viso pasaulio. Siekiame, kad Birštonas ir toliau liktų traukos centru, svečiams pasiūlyta geriausia, ką labai.“

Mineralinio vandens sukaktys ir šventės šūkis „Banguokim Birštone“ tematiškai sujungs kurorto pramogas ore, vandenyje ir ant žemės. Lankytojai pasiners į išskirtinius kultūros, sporto ir sveikatingumo renginius, jų laukia vandens motociklų ir futbolo čempionatai, kūrybinėstuvės, šeimos ir jaunimo erdvės, užsienio svečių meno kolektyvų pasirodymai, garsių Lietuvos atlikėjų ir grupių koncertai. kiekvienos šventės rytą ir vakarą į orą kils dešimtys karšto oro balionų.

Birštono šventė / P. Grigaliūno nuotr.

Banguojanti eisena ir lietuviškos muzikos žvaigždynas

Šventės atidarymo ceremonija prasidės kurorto gatvėmis banguojančia baltai mėlyna birštoniečių eisena ir vakaro koncertu Savivaldybės aikštėje. Čia muzikos mylėtojus pasveikins Eugenijaus Chrebtovo, Jono Sakalausko, Tomo Pavilionio koncertas su ritmo grupe. Vėliau bus galima išgirsti ir atlikėją Eglę Jurgaitytę EGLLE su intriguojančia muzikine programa.

Penktadienio vakarą, sutemus, kurorto gatves nušvies įspūdingas oreivių ugnies paradas – šis reginys būdingas tik Birštonui, tad jį verta pasižymėti kalendoriuose, kaip ir naktį su lietuvišku kinu. Kurorto šventėje lankys „Sidabrinės gervės naktys“ su trumpametražiais filmais ir Tado Vidmanto komedija „Milijonieriaus palikimas“.

Šeštadienio dieną nuobodžiauti neleis muzikinis projektas „FOLK-JAZZ LINK“ – Saulius Petreikis su ritmo grupe ir Marijampolės pučiamųjų orkestru, o taip pat Latvijos šokių grupės „Lauga“ ir Birštono kultūros centro šokių kolektyvų koncertas.

Finalinėje vakaro fiestos programoje – ne tik muzika, bet ir nuostabūs pasirodymai danguje: unikalus Igorio Lobanovo akrobatinis skrydis, karšto oro balionų iliuminacijos ir Donato Paužuolio valdomo aviamodelio naktinis šou (esant palankioms oro sąlygoms). Tikrą vakarėlį šventės svečiams užkurs grupės „Old city band“, „Sisters On Wire“ bei ryškus Saulius Prūsaitis su grupe.

Birštono šventė / P. Grigaliūno nuotr.

Mineralinis vanduo – atgaiva kūnui ir sielai

Birštonas apdovanotas natūraliais gamtos turtais, Nemuno kilpomis, trykšta mineralinio vandens šaltiniais, gydomuoju purvu, švariu oru ir palankiu sveikatai klimatu, todėl šiomis gėrybėmis kviečia lankytojus ir šventės metu.

Neatsiejama šiųmetės kurorto šventės dalis – mineralinis vanduo, tad lankytojai turės progų jo paragauti ir sveikatinti visos šventės metu. Kurorte laukia grupinės ryto mankštos Kneipo sode ir prie sanatorijos „Versmė“. „Tulpės“ sanatorija kviečia į specialias baseinų vandens pramogas vaikams, o Birštono muziejus – į degustacines mineralinio vandens ir įvairių žolelių arbatos edukacijas. Kurorto sanatorijose bei SPA centruose – specialūs pasiūlymai ir nuolaidos.

Šeštadienį miesto centre įsikurs ištisa sveikatos oazė – sporto ir sveikatingumo erdvė su kineziterapeute, įvairūs sporto šakų atstovai ir Birštono „Spiečiumi“. Mažuosius malonūs putų šou, žaidimai, aitvarų ir vėjo gaudyklių kūrybinės dirbtuvės, „Žalios vaikų kūdros“ kūrybinė palapinė: piešimas ant veidukų, šėlionės su burbulais ir kitos smagios veiklos. Viena jų – kūrybinės dirbtuvės „Linksmoji monotipija“ su dailininke, knygų iliustratore, rašytoja Sigutė Ach ir menininku Gluosniu Abramavičiumi.

Birštono šventė / I. Jūraitės nuotr.

Dinamiški sporto renginiai: nuo vandens motociklų iki karšto oro balionų

Net keturios šventės dienos vyks ir Lietuvos karšto oro balionų čempionatas. Varžybiniai skrydžiai, esant palankiam orui, paprastai ne tik puošia Birštono dangų, bet ir sutraukia būrius smalsuolių. Pamatyti dešimtis kylančių balionų vienu metu – įkvepiantis vaizdas, vertas fotografijos mėgėjų kadro.

Veiksmo šventės metu netrūks ir ant žemės. Čia vyks tradicinis teniso dvejetų turnyras „Birštono kurorto šventės tauras 2024“, Lietuvos futbolo čempionato pirmasis etapas, vaikų krepšinio turnyras „Akvilės“ taurei laimėti bei petankės turnyras „Birštono kurorto tauras“. Šachmatų galiūnai galės susirungti simultane prieš daugkartinį Lietuvos čempioną, šachmatų didmeistrį Šarūną Šulskį. Nemune varžysis Lietuvos vandens motociklų Aquacross ir Slalomo čempionatų pirmojo etapo dalyviai.

Norintiems ne tik stebėti kvapą gniaužančius sporto įvykius, o ir patiems aktyviai leisti laiką – Birštonas taip pat turi ką pasiūlyti. Ilgiausia Lietuvoje rogučių trasa „Pramogų kalnas“ pasipildė dar daugiau veiklų – nuo ​​čia galima čiuožti padangomis ar išbandyti tinklų labirintą, aukščio mėgėjams patiks laipiojimo bokštas „Smagu lipti“ arba skrydis karšto oro balionu, o ekstremalias vandens pramogos garantuos „Birštono Wake Park“. Per Nemuną keleivius kels keltukas „Birštonas“, kursų pramoginiai laivai.

Visi kurorto šventės renginiai ir informacija čia.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita