Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSLietuvos ir Maltos pirmųjų ponių dėmesys – vėžio prevencijai ir gydymui

Lietuvos ir Maltos pirmųjų ponių dėmesys – vėžio prevencijai ir gydymui

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė kartu su Maltos pirmąja ponia Miriam Vella antradienį lankėsi Nacionaliniame vėžio institute (NVI).

Viešnioms buvo pristatyta NVI – unikalios ir Lietuvoje vienintelės specializuotos įstaigos, integruojančios mokslą ir gydymą – istorija bei veikla, dalyvavimas Europos kovos su vėžiu konsorciumo kūrime, paminėti bendradarbiavimo su Malta aspektai.

Pirmosios ponios supažindintos su instituto veikla per paciento kelio prizmę: nuo kontaktų centro ir registratūros, diagnostikos ir inovatyvių tyrimo metodų, gydymo iki prevencijos, psichosocialinės pagalbos bei savipagalbos ir palaikymo. Viešnios lankėsi Diagnostinės ir intervencinės radiologijos skyriuje, apžiūrėjo mamografijos ir kompiuterinės tomografijos kabinetus, echoskopijų centrą, angiografą.

Vėliau vykusioje diskusijoje su NVI komanda, Pagalbos onkologiniams ligoniams, Nacionalinės krūties ligų asociacijos ir Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos atstovėmis pagrindinis dėmesys buvo skiriamas moterų krūties ir gimdos kaklelio vėžio sergamumui bei prevencijos svarbai, profilaktikos prieinamumo reikšmei regionuose gyvenančioms moterims.

„Vėžio prevencinės programos yra nepakeičiamas sveikatos priežiūros instrumentas kiekvienam mūsų asmeniškai ir visai visuomenei. Jos ne tik padeda identifikuoti ir gydyti vėžio ankstyvąją stadiją, bet taip pat, kas labai svarbu, leidžia žmonėms įgyti žinių ir įgūdžių, būtinų siekiant išvengti ligos atsiradimo. Todėl labai svarbu informuoti žmones apie sveiką gyvenseną, mitybą, fizinį aktyvumą ir reguliarius sveikatos tikrinimus, vykdyti švietimą apie rizikos veiksnius“, – sakė D. Nausėdienė.

Lietuvos pirmoji ponia taip pat padėkojo NVI administracijai ir medikams už jų pastangas, atsidavimą, pasiaukojimą ir profesionalumą.

lrp.lt informacija.

The post Lietuvos ir Maltos pirmųjų ponių dėmesys – vėžio prevencijai ir gydymui appeared first on Kauniečiams kasdienės naujienos.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita