Sekmadienis, 3 gruodžio, 2023
PradžiaVerslasLietuvos kainų zonoje „Nord Pool“ biržoje susiformavo aukščiausia šiemet elektros kaina

Lietuvos kainų zonoje „Nord Pool“ biržoje susiformavo aukščiausia šiemet elektros kaina • Teksto dydis:
 • Spausdinti

Antradienį Lietuvos kainų zonoje „Nord Pool“ biržoje susiformavo aukščiausia šiemet elektros kaina – elektra pabrango iki 0,288 Eur/kWh, dėl techninių problemų automatiškai sustojus didžiausiam Europoje Suomijos Olkiluoto 3 branduoliniam reaktoriui, praneša Lietuvos energetikos agentūra ir pastebi, kad tai trumpalaikis brangimas.

Tuo metu vertinant lapkričio 1–21 d., vidutinė elektros kaina „Nord Pool“ biržoje siekė 0,099 Eur/kWh be PVM ir buvo apie 14 proc. didesnė už spalio vidutinę kainą – 0,087 Eur/kWh be PVM. Šį kainos padidėjimą nulėmė tai, kad pastarųjų dviejų savaičių vidutinė kaina buvo didesnė nei 0,10 Eur/kWh.

Per savaitę siūlomų 24 mėn. fiksuotos kainos planų tarifai pakito skirtingai: vienas tiekėjas jų nekeitė, kitas padidino 2–2,4 proc., o trečias tiekėjas juos sumažino 2–2,6 proc. Siūlomų 12 mėn. kainos fiksavimo planų tarifai pakito taip: du tiekėjai tarifų nekeitė, o vienas tiekėjas juos sumažino 1,1–1,2 proc.

Šiuo metu nepriklausomų tiekėjų 24 mėn. fiksuotos kainos planų 1 kWh vidutinė kaina siekia 0,229 Eur/kWh (dvi laiko zonos) ir 0,238 Eur/kWh (viena laiko zona), o 12 mėn. – atitinkamai 0,226 Eur/kWh ir 0,235 Eur/kWh.

Tiekėjų siūlomų 24 mėn. fiksuotos elektros energijos kainos planų tarifai yra 0,17–0,27 Eur/kWh (dviejų laiko zonų) ir 0,23–0,24 Eur/kWh (vienos laiko zonos). Siūlomų 12 mėn. fiksuotos elektros energijos kainos planų tarifai yra 0,17–0,28 Eur/kWh (dviejų laiko zonų) ir 0,23–0,24 Eur/kWh (vienos laiko zonos).

Šiuo metu 6–9 mėn. energijos kainos fiksavimo laikotarpius siūlo po vieną tiekėją, o planus su 12 mėn. ir 24 mėn. kainos fiksavimu – trys tiekėjai.

Kaip jau skelbta, nuo liepos 1 d. visuomeninio tiekimo kaina (planas „Standartinis“) yra 0,227 Eur/kWh (viena laiko zona), taip pat – 0,261 Eur/kWh ir 0,158 Eur/kWh (dvi laiko zonos).

Agentūra primena, kad lapkričio mėnesio garantinio elektros tiekimo kainos yra 17–20 proc. mažesnės už spalio kainas: planas „Standartinis“ – 0,197 Eur/kWh, viena laiko zona, taip pat 0,209 Eur/kWh ir 0,169 Eur/kWh – dvi laiko zonos.

Galerijos


 • M. Siliūno komandos pristatymas

  M. Siliūno komandos pristatym…


 • Vilniaus Kalėdų eglės statymo darbai

  Vilniaus Kalėdų eglės staty…


 • „TOYOTA GAZOO Racing Baltics“ komandos pristatymas

  „TOYOTA GAZOO Racing Baltics…


 • Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovų ir ministro susitikimas

  Švietimo darbuotojų profesin…


 • Vilniuje apsivertė girto vairuotojo „BMW X5“

  Vilniuje apsivertė girto vair…


 • Studentų eisena Vilniuje

  Studentų eisena Vilniuje…


 • Trakų pilyje rastas į sprogmenį panašus daiktas

  Trakų pilyje rastas į sprogm…


 • Prie Seimo – protestas dėl plynųjų miškų kirtimų

  Prie Seimo – protestas dėl …


 • Visuomenei atveriamos pakrantės prie Gulbinų kvartalo

  Visuomenei atveriamos pakrant…


 • Kalėdų Senelių sąskrydis Vilniuje

  Kalėdų Senelių sąskrydis V…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments