Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSLietuvos kariuomenei perduotos priešlėktuvinei sistemai RBS-70 skirtos „Bolide“ raketos – Kas vyksta...

Lietuvos kariuomenei perduotos priešlėktuvinei sistemai RBS-70 skirtos „Bolide“ raketos – Kas vyksta Kaune


Gegužės 30 d. Lietuvos kariuomenei pristatytos „Bolide“ tipo raketos, kurios skirtos nešiojamai trumpojo nuotolio priešlėktuvinei raketinei oro gynybos sistemai RBS-70. Įsigytos raketos padeda užtikrinti efektyvesnį oro gynybos užduočių vykdymą.

Kaip teigiama Krašto apsaugos ministerija (KAM) pranešė, kad Švedijos įmonė „SAAB Dynamics AB“ dėl artimojo nuotolio priešlėktuvinės raketinės sistemos RBS-70 valdomų „Bolide“ ir MK-2 tipo raketų įsigijimo pasirašė 2022 m. rudenį. Bendra gautų „Bolidė“ raketų vertė – apie 15 mln. eurų.

RBS-70 tipo raketinėmis sistemomis yra aprūpintas Lietuvos kariuomenės Oro gynybos batalionas. Ši artimojo nuotolio sistema pasirinkta dėl ypač lengvo aptarnavimo, mobilumo ir atsparumo elektromagnetiniams trukdžiams.

Siekdama modernizuoti Lietuvos kariuomenę ir atsižvelgdama į iššūkį, su visa Ukraina, Krašto apsaugos ministerija investuoja į oro gynybos pajėgumų stiprinimą. 2024 m. Lietuvos kariuomenės modernizacijai skirta skirti daugiau kaip 45 proc. gynybos biudžeto arba beveik 1 mlrd. eurų.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita