Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSLegendinė „Raketa“ pradeda – bilietai tirpsta akyse – Kas vyksta Kaune

Legendinė „Raketa“ pradeda – bilietai tirpsta akyse – Kas vyksta Kaune


Pirmasis „Raketos“ reisas iš Kauno pajudės šeštadienį, tačiau bilietų neliko tik paskelbus jų prekybą. Kauniečiai su „Raketa“ galės nuplaukti ne tik į Nidą, bet ir pasirūpinti smagia pramoga šeimai ar kolektyvui. Šiais metais prie greitaeigio laivo vėl stos senosios „Raketos“ penktos kategorijos laivavedys kapitonas Danius Druskis ir Sigitas Gedminas. Deja, tiek kyla plaukimo kainos.

Vandenyje išvengsite kamščių

Kaip, šiais metais Neringoje tvarkomas kelias Smiltynė-Nida, o norint patekti į keltą, tenka stovėti eilėse, todėl „Raketos“ atstovai džiaugiasi, jog šiais metais laisvas padėti šių nepatogumų išvengti.

„Tikimės labai geros vasaros, kadangi Smiltynės kelių remontuoja, tai realiai „Raketa“ šiais metais bus greičiausias būdas pasiekti, kad būtų išvengta ir kelto kamščių ir pačio važiavimo tuo remontuojamu keliu. Aišku, jei reikia atvykti į Juodkrantę, teks keliauti tuo keliu, bet Nidą konkrečiai, tai „Raketa“ bus tobulas būdas atvykti“, – apie pradedamą kalbėjo VšĮ „Vandens kelias“ komunikacijos vadovė Brigita Navickienė.

Primename, kad 10 kilometrų atkarpoje nuo Alksnynės iki Juodkrantės (8.95-18.93km) darbai vyks visą vasarą, todėl keliautojams tai gali sukelti nemenkų nepatogumų. Tiesa, darbai vyksta ganėtinai greitai ir vairuotojai praneša, kad dalis tvarkomo ruožo jau sutvarkyta.

Bilietai brangsta

Nors su laivu pasiekti Nidą paprasta, bet nepigu, o šiais metais kaina dar tiek didės. Tiesa, atstovų teigimu, šį planuojama daug akcijų ir kitų nuolaidų.

„Kainą šiek tiek tiek pakėlėme, nes viskas pabrango, bet planuojame daryti daug akcijų. Mes labai darome akcijas, bet šiais planuojamų ir žaidimų daugiau, ir nuolaidų retai pritaikyti, kad ta kaina nebūtų tokia gąsdinanti“, – sakė B. Navickienė.

Atstovės teigimu, pigesni plaukimai yra iš Nidos, kai keliautojai renkasi grįžta į Kauną ketvirtadienį arba penktadienį. Tuomet kaina keičiasi kone dvigubai – vietoje 59 eurų mokėsite 29 eurus.

„Taip yra todėl, kad savaitgalis būna pats geidžiamiausias keliautojų, turistų, o tos dienos mažiau patrauklios, todėl ir kaina kiek mažesnė“, – pastebi ji.

Šiuo metu pigiausi bilietai kainuoja 29 eurus, plaukiantiems iš Nidos į Kauną. Į Nidą iš Kauno nuplauksite už 49 eurus. Po Joninių šios kainos kils po 10 eurų.

Vaikai iki 4 metų gali plaukti nemokamai, o vaikams nuo 5 iki 12 metų bilietas kainuoja 10 eurų pigiau. Nuo 12 metų teks mokėti pilną bilieto kainą. Tiesa, papildomai teks susimokėti už sunkesnį nei 10 kg. bagažą. Negalią asmenis visą gali plaukti už 39 eurus į vieną pusę.

Laivo „Raketa“ tvarkaraštis 2024 m
Laivo „Raketa“ tvarkaraštis 2024 m

Kelionės išparduotos net vasaros viduryje

Pirmosios kelionės bilietai buvo išparduoti juos tik paleidus į prekybą. Ieškant galimybę šią vasarą į Nidą nuplaukti su „Raketa“, bilietai turi datomis išpirkti ir liepos mėnesį.

„Šiam savaitgaliui tik paleidom ir iš karto išpirko. Turbūt tėvo diena dar pridėjo, pramoga tokia šeimai gaunasi. Atgal dar yra bilietų, bet toliau jau ne“, – sakė pasakė.

„Būna vyksta renginiai Nidoje, tokie kaip „Benai, plaukiam į Nidą“, Kuršių marių Regata ir kt. Todėl bandome draugauti su Neringos savivaldybe, su Turizmo ir informacijos centru, taip pat ir su Kauno Turizmo centru visada bendrauja, kad galėtum stebėti srautus“, – apie didesnius keleivių srautus renginių metu kalbėjo B. Navickienė.

Pernai metais „Raketa“ buvo itin populiari ir visi siūlomi bilietai buvo išparduoti.

„Raketą“ galima užsakyti ir privačiai šventei, jei nori papramogauti su savo šeima, o gal išvykti į Neringą su darbo kolektyvu. Tokios asmeninės pramogos kaina prasideda nuo 6000 eurų.

Kiti renkasi plaukti grupelėmis su gidu. Kartais atsiranda tokių keliautojų, kurie su „Raketa“ plaukia į Nidą, keliauja iki Smiltynės ir persikėlę į Klaipėdą namo grįžta traukiniu.

„Taip pat trečiojo amžiaus universiteto labai populiarią mūsų pramogą. Visi senjorai pasisamdo gidą ir plaukia vienai dienai. Labai džiaugiamės, kad senjorai domisi šia pramoga“, – džiaugėsi B. Navickienė.

Pastebi iššūkį dėl nakvynės Nidoje

Anot klientės, keliautojai iš Kauno vis daugiau skambina pranešimo, jog teks pristatyti plaukimo „Raketa“, nes Nidoje nepavyksta rasti nakvynės vienosi nakčiai. Vietinės apgyvendinimo įstaigos atkreipia dėmesį, jog „savaitgaliniai“ klientai nėra jų prioritetas, tikisi sulaukti ilgiau apsistojusių poilsiautojų.

„Šiais metais sprendžiame su problema, kad Nera sunku rasti kas priimtų apsigyventi vienai nakčiai. savo to nebuvo, o dabar skambina klientai ir nori pirkti bilietą „Raketos“, bet neranda nakvynės. Greičiausiai nenori, kad vienai nakčiai važiuotų patys viešbučiai ar apgyvendinimo įstaigos. Tai liūd, nes girdime iš žmonių“, – pagrindinį keliautojų iššūkį įvardijo B. Navic.

„Turime pastebėti, kad privataus sektoriaus atstovai stengiasi išvengti „savaitgalinių“ klientų, todėl labiau vertina ilgalaikius 5 nakvynių užsakymus“, – naujienų portalui „Kas vyksta Kaune“ teigė pajūrio apgyvendinimo paslaugų katalogas „PrieJūros.LT“ vadovas Laurynas Šertvyčius.

„Raketos“ komanda pastebi, jog net neradus nakvynės vietų vienai nakčiai, keliautojai gali rinktis vienos dienos kelionę. Tokios keliones dažnai renkasi senjorai, kurie Nidoje nori pasivaikščioti, pasižvalgyti ir išgerti kavos.

„Raketa“ atgijo

Laivas „Raketa“ – inžinerinė legenda nuo septintojo dešimtmečio plaukų vaizdingiausiais Nemuno vingiais ir slėniais. Ne vieną keliautojų kartą sentimentais apusios kelionės atgimsta su legendiniais laivo kapitonais ir istorijomis, rašoma „Raketos“ internetiniame puslapyje.

To meto moderniausias keleivinis laivas Tarybų sąjungoje pradėtas gaminti dar 1957–aisiais. Nepamirštamos futuristinės formos, galingi povandeniniai sparnai ir iki tol neregėtas kelionės greitis: laikmečio lūkesčius lenkianti transporto priemonė asocijavosi su laisve ir itin sparčia moksline pažanga.

Novatoriškos idėjos netruko pasiekti Lietuvos – septinto dešimtmečio pradžioje laivai Raketa atkeliavo į Kauną ir nedelsdami pradėjo keliones Nemuno vingiais. Bemaž šešiasdešimt keleivių metu talpinės upe plaukdavo laivas vienus maršrutais, o kursuojančių Raketų skaičius ilgainiui išaugo net iki penkių laivų! Šios įspūdingos, sentimentais virtusios kelionės Lietuvoje tęsėsi iki 1995–ųjų ir stebino net kelias poilsiautojų kartas.

Po ilgos pertraukos ir laivo rekonstrukcijos, reguliaraus maršruto „Raketa“ atnaujino 2020 metų birželį.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita