Šeštadienis, 20 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSniekas dar nepasidalino postų – Kas vyksta Kaune

niekas dar nepasidalino postų – Kas vyksta Kaune


Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuva nevėluoja kandidato į būsimąją Europos Komisiją (EK).

„Niekas dar nepasidalino (postų – ELTA). Tiesiog yra jaunų žmonių, kurie yra labai nekantrūs. Tiesa, tai yra savybė, kuri ilgainiui praeina“, – pirmadienį teigė G. Nausėda, dalyvaudamas Briuselyje vykstančiame Europos Sąjungos (ES) šalių lyderių susitikime.

Kalbėdamas apie proporcingą keturių svarbiausių ES pareigybių pasidalijimą Lietuvos vadovas pažymėjo, kad kol kas tarp didžiųjų partijų dar vyksta diskusijos.

„Pagal dabartinį išsidėstymą, kandidatūros į postą atrodo labai logiškai“, – pabrėžė G. Nausėda.

Užsienio žiniasklaidoje skelbiama, kad po Europos Parlamento (EP) rink EK pirmininkė antrai penkerių metų kadencijai gali būti išrinkta konservatorė Ursula von der Leyen, Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininku galėtų taptų socialistas Portugalijos premjeras Antonio Costa, EP pirmininkas – konservatorius Roberta Metsola, o ES įgaliotine užsienio politikos – liberalė Estijos premjerė Kaja Kallas.

„Šiandien yra pasiektas neblogas geografinis balansas. Man atrodo, kad tai neblogai atspindi ne tik partijų šeimą, bet tai atspindi ir tam tikrą dėmesį geografinį arba požiūrių balansą“, –avo G. Nausėda.

„Atrodytų, kad formuojasi neblogai komanda, ir tikiuosi, kad ilgai nevilkinant sprendimus bus priimti ir tada bus galima jau dėti tašką ant kitų „raidų“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad įtakingas leidinys „Politico“ naujus potencialius kandidatus į EK narius, tarp kurių yra mažiausiai ir užsienio reikalų ministras G. Landsbergis. Nurodoma, jog jis taikytų į eurokomisaro portfelį, susijusį su užsienio politikos klausimais.

Visgi tiek valdančiųjų, tiek opozicijos atstovai abejoja, ar tokia kandidatūra sulauktų palaikymo šalies viduje.

Savo ruožtu Prezidento vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė teigia, kad kol kas anksti pasakyti, ar prezidentas paremtų konservatorių lyderio G. Landsbergio kandidatūrą EK. Visgi ji pabrėžia, kad prezidentas tikisi, kad svarbios pareigos einančios valdančiųjų atstovų kadenciją užbaigs savo postuose.

Laisvės partijos politikos teigia, kad pritarimo sulaukti galėtų premjerės Ingridos Šimonytės kandidatūra. Visgi I. Šimonytė tvirtinta, kad tokių pareigų nei siekia, nei nori.

Eurokomisa kandidatūrą teikia Vyriausybę, poziciją suderinus su prezidentu ir Seimu.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -