Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSNŠA atkūrė daugumą dingusių lietuvių kalbos PUPP darbų, paaiškėjo ar dešimtokai gali...

NŠA atkūrė daugumą dingusių lietuvių kalbos PUPP darbų, paaiškėjo ar dešimtokai gali juos perlaikyti – Kas vyksta Kaune


Kilus diskusijoms dėl pradingusių lietuvių ir literatūros pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo (PUPP) užduočių, Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) tikina, jog daugumą darbų pavyko atkurti. Pasak NŠA, su šia problema literatūros dešimtokai turės galimybę perlaikyti lietuvių kalbos ir PUPP.

„Nacionalinės švietimo agentūros laikino direktorius Aidas Aldakauskas nurodė testavimo sistemoje išsaugoti mokinių darbus ar jų fragmentus išimti ir vertinti“, – skelbiama NŠA spaudai.

NŠA duomenimis, galėjo dingti apie 500 moksleivių darbų. Tai – maždaug 1,9 proc. nuo visų 25,8 tūkst. patikrinime dalyvavusių dešimtokų. Pasak agentūros, pavyko atkurti 350 moksleivių darbų.

NŠA akcentuoja, kad su šia problema dešimtokai per pakartotinę PUPP sesiją galės iš naujo atlikti lietuvių kalbos ir litratūros užduotis.

„Per pakartotinį Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimą birželio 10 d. šie mokiniai gali atlikti lietuvių kalbos ir literatūros užduotį dar kartą, pasirinkdami, ar nori atlikti pilnos apimties užduotį ar tik teksto kūrimą. Tokiu atveju teksto suvokimo, kalbos ir vartojimo dalies įvertinimas jiems būtų užskaitomas iš pagrindinės sesijos, o teksto kūrimo – iš naujo pažintinės sesijos“, – rašo NŠA.

„Mokiniai taip pat gali pasirinkti gauti įvertinimą tik iš dalies žodžiu ir teksto suvokimo, kalbos pažinimo ir vartojimo daliestu. Apie tai mokyklos ir savivaldybės buvo informuotos praėjusį penktadienį“, – aiškino jie.

M. Navickienė apie problemą ieškoti anksčiau

Visgi, laikinai Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) vadovaujanti M. Navickienė tikina, kad būtų galima išspręsti problemą, jei NŠA būtų iš anksto apie tai informavusi.

„NŠA manęs nebuvo informavusi apie susidariusią padėtį. Ji yra keleto metų senumo, tai aš tikrai būčiau norėjusi, kad vadovas pristatytų, kad yra tokia problema, kokie yra siūlomi sprendimo būdai. Tuomet būčiau galėjusi pasiūlyti ir savo sprendimus, kuriuos matyčiau toje situacijoje. To dialogo nebuvo“, – Eltai teigė M. Navickienė.

Monika Navickienė / Ž. Gedvilos, ELTA nuotr.

„Visus, dirbančius švietimo sektoriuje, raginu vaikas, kad mūsų veiklos centras yra. Ne sistema. Kartais reikia pripažinti klaidas“, – pridūrė ji.

Kaip skelbti anksčiau, po lietuvių kalbos ir literatūros PUPP švietimo bendruomenėje kilo pasipiktinimas, jo dalies moksleivių darbai nebuvo užskaityti ir dingo sistemoje. Visgi, NŠA tuomet tikino ieškanti būdai, kaip įvertinti pradingus dešimtokų darbus.

Lietuvių kalbos ir literatūros PUPP yra sudarytas iš dviejų dalių. Baigus rašyti pirmąją, teksto suvokimo ir gramatikos dalį, moksleiviai turi paspausti mygtukus „pateikti“ ir „baigti darbą“, o tuomet eiti prie rašinio dalies. NŠA anksčiau dalijosi vertinimu, kad šių moksleivių galėjo nenuspausti mygtukų arba nespėti atlikti užduotis per numatytą laiką.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita