Šeštadienis, 9 gruodžio, 2023
PradžiaVerslasOro uostai įdarbino virš 10 patikros specialistų, svarsto ieškoti daugiau

Oro uostai įdarbino virš 10 patikros specialistų, svarsto ieškoti daugiau

Lietuvos oro uostai svarsto ieškoti daugiau keleivių patikros ir aviacijos saugumo specialistų – bendrovė ieško personalo atrankos įmonės, kuri padėtų atrinkti iki 20 tokių specialistų.

Pasak Lietuvos oro uostų atstovo Tado Vasiliausko, kol kas šiuos specialistus oro uostai samdo savo jėgomis – vien kitą savaitę Vilniuje darbą pradeda daugiau nei 10 specialistų.

Toliau atliekame atrankas ir labai kviečiame domėtis darbo oro uostuose galimybėmis, nes jų tikrai yra.

„Toliau atliekame atrankas ir labai kviečiame domėtis darbo oro uostuose galimybėmis, nes jų tikrai yra. Vis dėlto šio pirkimo kontekste norime turėti papildomų paslaugų iš išorės partnerių galimybę ateičiai, jei toks poreikis dar labiau augtų“, – BNS sakė T. Vasiliauskas.

Bendrovė šią savaitę paskelbė įmonės, kuri pagal konkretų poreikį padėtų surasti keleivių patikros ir aviacijos saugumo specialistų, konkursą.

„Maksimalus sutartyje numatytas skaičius būtų 20 darbuotojų. Bet tiek darbuotojų per būsimą partnerį galime ir neieškoti arba ieškoti patys savo jėgomis, tai priklausys nuo konkretaus poreikio ateityje“, – sakė T. Vasiliauskas.

Specialistai turės tikrinti keleivius, jų rankinį bagažą bei asmeninius daiktus, krovinių skyriaus bagažą, oro uosto atsargas, transporto priemones, suteikti keleiviams informaciją apie saugumo patikrą, užtikrinti jų ir transporto priemonių patekimo į oro uosto zoną kontrolę.

T. Vasiliausko teigimu, Vilniaus oro uoste piko laiku laukimo laikas prieš saugumo patikrą dabar yra apie keliolika minučių, o didžiąją dienos dalį eilių visai nėra.

„Vis dėlto ir dabar rekomenduojame į oro uostą atvykti apie 2 valandas prieš skrydį, tai buvo ir bus universali rekomendacija, kuri padeda keleiviams išvengti nepatogumų, kurie kartais nėra ar negali būti numatomi prieš kelionę oro uoste“, – sakė oro uostų atstovas.

Daugiau aviacijos specialistų Lietuvos oro uostai ėmė ieškoti po to, kai rugsėjo pabaigoje ši patikra Vilniaus oro uoste buvo sustiprinta. Bendrovė neatskleidė, kodėl buvo sugriežtinta patikra, lėmusi dideles keleivių eiles piko valandomis.

LRT radijo žiniomis, keleivių ir bagažo patikros procedūras Vilniuje tikrino Europos Komisijos inspektoriai, rasta nemažai trūkumų, patikra išbandyta ir įsinešant įvairius draudžiamus daiktus. Tyrimo išvados buvo nepalankios oro uostui. Lietuvos oro uostai nekomentavo, ar procedūros sustiprintos po to, kai jas patikrino EK inspektoriai.

Galerijos


 • Kalėdinės dekoracijos papuošė Kauną

  Kalėdinės dekoracijos papuo…


 • Pasiruošimas Kalėdoms

  Pasiruošimas Kalėdoms…


 • Studentų eisena Vilniuje

  Studentų eisena Vilniuje…


 • Trakų pilyje rastas į sprogmenį panašus daiktas

  Trakų pilyje rastas į sprogm…


 • Prie Seimo – protestas dėl plynųjų miškų kirtimų

  Prie Seimo – protestas dėl …


 • Visuomenei atveriamos pakrantės prie Gulbinų kvartalo

  Visuomenei atveriamos pakrant…


 • D. Dargio dokumentinio serialo „Remyga. Nematytas čempiono gyvenimas“ premjera

  D. Dargio dokumentinio serialo…


 • Paramos fondo „Rugutė“ baigiamasis renginys

  Paramos fondo „Rugutė“ ba…


 • Rotušės aikštėje pradeda kilti Kalėdų eglė

  Rotušės aikštėje pradeda k…


 • Kalėdų Senelių sąskrydis Vilniuje

  Kalėdų Senelių sąskrydis V…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments