Penktadienis, 19 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSpanašumai tarp valstybių ir meilė krepšiniui

panašumai tarp valstybių ir meilė krepšiniui


Kasmet studijuoti į Kauno technologijos universitetą (KTU) atvyksta daugiau nei 300 studentų iš įvairių pasaulio valstybių. Atvykę į Kauną, užsienio studentai ne tik ugdo savo mokslines bei kūrybines kompetencijas, bet ir stebi prie miesto raidos. Apie studentų patirtį Kaune pasakoja naujoji KTU paroda – „Pasirinkimas – Kaunas“, atspindinti užsienio studentų spalvingą ir įkvepiančią mokymosi bei kūrybos patirtį.

„Neseniai užsienio studentai turėjo priimti sprendimą – pakeisti gyvenamąją vietą, atvykti į kitą šalį ir čia žengti pirmuosius karjeros žingsnius“, – rašoma parodos aprašyme.

Ant buvusio prekybos centro „Merkurijus“ statybvietės tvoros, pačiame Kauno centre, atidaryta paroda atskleidžia jų gyvenimą Kaune: siūlomos galimybės, miesto kultūrą ir inovacijas.

Žavi žaliosios erdvės Kaune

Žalias, gyvas ir jauno žmogaus poreikiams pritaikytas miestas – taip Kauną į Lietuvą iš užsienio valstybių atvykę KTU studentai. KTU studentas ekvadorietis Martin Gomez pirmą kartą apie Kauną išgirdo iš bičiulio ir nuo tada pradėjo savarankiškai internete domėtis studijų galimybėmis Lietuvoje.

„Plačiau pasidomėjęs nustebau, kaip tokiame mažame Europos mieste erdvė tiek daug mokslo ir technologijų potencialo. Be to, Kaunas iš kitų miestų gamta – visur daug žalumos, parkus ir miškus čia juosia upės. Šiame mieste gyvenu jau ketverius metus, bet mane vis dar žavi saulėlydis Santakoje šiltais vasaros vakarais“, – sako M. Gomez, KTU studijuojantis Intelektinės robotikos sistemos.

atbėgti pabėgti nuo miesto šurmulio arba su draugais surengti pikniką ir pažaisti tinklinį, užsienio studentai traukia į Dainavos, Ąžuolyno, Draugystės parką ir Panemunės šilą. Yasser Chibel, KTU Elektronikos ir elektros inžinerijos studentas iš Maroko, priduria, kad visos veiklos gamtoje skatina kasdien Kauną pamilti iš naujo.

„Priimti sprendimą persikelti į Kauną nebuvo sunku – žinojau, kad čia gausiu visapusišką išsilavinimą, mokysiuosi iš patyrusių dėstytojų, dar studijų metais įgysiu daug profesinės praktikos. Beje, įsilieti į Kauno gyvenimą neužtrukau, nes kauniečiai labai svetingi“, – pastebi marokietis Y. Chibel.

Kauniečių draugiškumas, meilė krepšiniui ir kalbai

Kultūrinis gyvenimas Kaune klesti – čia vyksta daugybė renginių, o atmosferą šiame mieste praturtina miestiečių draugiškumas. KTU studentas ukrainietis Pavlo Vilkhovyi teigia, kad per valstybines šventes visas Kaunas nusidažo Lietuvos vėliavos spalvomis – geltona, žalia ir raudona.

„Žaviuosi kauniečių meile krepšiniui. Per trejus metus, praleistus žmones Kaune, mane labiausiai nustebino geranoriškumas – sulaukiau pagalbos ieškodamas namų, greitai radau naujų pažinčių ir išplėčiau savo draugų ratą“, – pasakoja parodos veidas P. Vilkhovyi, KTU studijuojantis Informatiką.

Iš Ukrainos į Lietuvą atvykę studentai pastebimi šių dviejų valstybių kultūrose. Vienas iš jų – panašios ukrainiečių ir lietuvių virtuvės. „Manau, kad daugiau nei 50 proc. lietuviško maisto primena ukrainietišką virtuvę, skiriasi tik bulvių ir mėsos kombinacijos“, – šypsosi Sofiia Boichenko, studijuojanti KTU Naujųjų medijų kalbą.

Pasakodama apie kauniečių draugiškumą, azerbaidžanietė Safiyya Baba-zada atkreipia dėmesį, kad tik atvykusi, paklausė vietinių kelio, o ne tik paaiškino, kaip jieti, bet ir parekomendavo, ką turėtų turėti ten.

„Mane sužavėjo tai, kad į Kauną atvyksta studentai iš visos Lietuvos – mažų kaimelių, miestelių ar kitų didmiesčių. Čia gausu gyvybės, jaunatviškų idėjų ir kultūrinių veiklų – lankausi muziejuose, festivaliuose, galiu dažniausiai patinkantį koncertą iš ilgo jų sąrašo“, – teigia S. Baba-zada.

Fotografijų paroda „Pasirinkimas – Kaunas“ atspindi KTU studentų iš užsienio gyvenimo ir patirties Kaune. Tai unikali galimybė pamatyti, kaip gyvena užsienio studentai ir kodėl Kaunas taip greitai tapo jiems antraisiais namais.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -