Šeštadienis, 20 liepos, 2024
PradžiaĮVAIRŪSPaskutinę Raigardo kelio posto darbo dieną sulaikyta rūkalų kontrabanda

Paskutinę Raigardo kelio posto darbo dieną sulaikyta rūkalų kontrabanda

Kontrabandininkai ir paskutinę Raigardo kelio posto (buvo uždarytas vasario 29 d., 24 val.) darbo dieną bandė į Lietuvą įvežti nelegalius rūkalus. Vasario 29 d. Kauno teritorinės muitinės ir Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai čia sulaikė du automobilius su kontrabanda.

Vasario 29–ąją, paryčiui į postą lengvuoju automobiliu „Citroen C5“ iš Baltarusijos atvažiavęs Lenkijos pilietis deklaravo nieko draudžiamo nevežantis. Tačiau muitinės pareigūnai jo mašiną apžiūrėjo detalaus tikrinimo angare, rašoma Lietuvos muitinės internetinėje svetainėje.

Automobilio priekyje, po prietaisų skydeliu ir šildymo sistemoje muitininkai rado paslėptus 412 pakelių įvairių baltarusiškų cigarečių („NZ Gold“, „Fest“, „Minsk Super Slims“, „Queen Menthol“ ir kt.), kurių bendra vertė su mokesčiais – 1705 eurai.

Pažeidėjui dėl kontrabandos buvo surašytas administracinio nusižengimo protokolas, nelegalūs rūkalai ir automobilis (mašinos vertė – 1060 eurų) sulaikyti.

Vakarop, apie 21 val., į postą automobiliu „Honda Accord“ atvažiavęs Baltarusijos pilietis irgi tvirtino tesivežantis vos du pakelius cigarečių ir butelį alkoholio.

Bet muitininkams kilo įtarimas, jog mašinoje cigarečių gali būti daugiau. Detaliai patikrinus „Hondą Accord“, mašinos slenksčiuose įrengtose slėptuvėse rasta 540 pakelių įvairių baltarusiškų cigarečių, kurių vertė – 2 235 eurai.

Šiam pažeidėjui irgi surašytas administracinio nusižengimo protokolas, o nelegalūs rūkalai ir 1300 eurų vertės automobilis sulaikyti.

Raigardo kelio postas buvo vienas „karščiausių“ kovos su kontrabanda taškų Lietuvos – Baltarusijos pasienyje, čia nuolat buvo sulaikomi dideli cigarečių kontrabandos kiekiai.

Paskutinis iš stambesnių nelegalių krovinių čia sulaikytas vasario 9 d. – kai plastikinių langų siuntoje aptikta (preliminariais duomenimis) apie 400 tūkst. pakelių rūkalų, kurių vertė su mokesčiais – daugiau nei 1,65 mln. eurų.

Iš viso pernai Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai sulaikė 13,35 mln. pakelių cigarečių ir 49,4 tonas tabako, kurių vertė (su privalomais sumokėti mokesčiais) viršija 56 mln. eurų. Tai 1,6 karto daugiau nei buvo sulaikyta 2022 m.

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -