Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSSavivaldybės akcijų vertė jai priklauso bendrovėje „Kauno vandenys“ viršys 130 mln. ...

Savivaldybės akcijų vertė jai priklauso bendrovėje „Kauno vandenys“ viršys 130 mln. eurų – Kas vyksta Kaune


Ar galvojate Kauno miesto savivaldybės merą Visvaldą Matijošaitį ilgas valandas sėdintį prie kompiuterio ir rašantį tarnybinį raštą? Aš tai ne. Be jokių abejonių juos surašo, o merui belieka tik pasirašyti (nors ir čia galima išsiversti, nevarginant savo rankos, kitaip sakant, be asmeninių pastangų).

Birželio 11-ąją vyks suplanuotas Kauno miesto tarybos posėdis. Prieš administracijos Planavimo, analizės ir programų skyriaus valdymo aiškinamojo rašto Dėl Kauno miesto savivaldybės turto investavimo ir uždarosios akcinės bendrovės „Kauno vandenys“ įstatinio kapitalo padidinimo pabaigoje pažymima: „PRIDEDAMA. Kauno miesto savivaldybės mero 2024 m. gegužės 14 d. pasiūlymas Nr. (33.198 Mr) R-1606 „Dėl Kauno miesto savivaldybės turto investavimo ir uždarosios akcinės bendrovės „Kauno vandenys“ įstatinio kapitalo didinimo“, 395 lapai.“…

Kaip ten bebūtų, kiekvieną valdžios žingsnį, netgi krustelėjimą, įstatymai įpareigoja „aprašyti“, tai yra dokumentuoti. Kad prireikus, būtų galima parodyti, kuo remtasi priimant sprendimus. Tačiau nėra ko tikėtis, kad kauniečių išrinktieji randa laiko gilintis į kiekvieną klausimą, kurį sprendžia. Dauguma jų turi savo darbus, o už miestiečių (neretai ir savo) labui skirtą veiklą miesto tarybos nariai atlyginimus gauna, atsižvelgus į dalyvavimą posėdžiuose. Gauna net tuomet, kai posėdžiai nevyksta.

Investuos inžinerinius tinklus ir pinigus

Kaip skelbia rekvizitai.vz.lt, daugiau nei 33 metus veikianti ir šiuo metu Ramūno Petro Šulskaus vadovaujama bendrovė „Kauno vandenys“ turi 352 darbuotojus. Jos praėjusių metų pardavimo pajamos – 40 mln. 406 tūkst. eurų. 2023-oji bendrovė gavo 9 mln.41 tūkst. grynojo pelno. Tų tūkstančių metų duomenimis, įmonės įstatinis kapitalas – 113 mln.320 mln. 316,16 Eur.

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Sprendimo, kurio neabejotinai birželio 11-ąją pirmąją miesto tarybą, projekte kalbama apie Kauno miesto savivaldybės nuosavybės teise priklausančią nekilnojamojo turto – inžinerinių tinklų ir finansinio turto investavimą. Turto vertintojų nustatyta NT (minimų tinklų) vertė – 8 mln. 168 776,16 Eur.

Tiek šis, tiek finansinis turtas (pinigai) – 9 mln. ir 44 Eur iš Savivaldybės biudžeto lėšų, perduodami uždarajai akcinei bendrovei „Kauno vandenys“ kaip papildomas įnašas šios įmonės įstatiniam kapitalui padidinti.

Miesto taryba paves (pagal sprendimo savivaldybės projektas) „Kauno miesto merui teisės aktų nustatyta tvarka priimti sprendimą dėl uždarosios akcinės bendrovės „Kauno vandenys“ įstatinio kapitalo padidinimo papildomu 17 mln. 168 tūkst. 820,16 Eur įnašu, išleidžiant 592 846 paprastąsias vardines 28,96 Eur nominalios vertės akcijos“.

Taip pat numatoma „įgalioti Kauno miesto savivaldybės merą pasirašyti akcijų pasirašymo sutartį ir atlikti kitus su Savivaldybės turto investicijomis susijusius veiksmus“ (citatos iš Aiškinamojo rašto). Na, o kiti tarybos įgaliojimai, jos sprendimu, bus skirti Kauno miesto savivaldybės administracijos Nekilnojamojo turto skyriaus vedėjai Donatui Valiukui, kuris turės parengti NT turto perdavimo ir priėmimo aktą bei jį pasirašyti.

Kauno miesto savivaldybei nuosavybės teise priklauso 100 proc. vandentvarkos įmonės akcijų

O šio turto savininko funkcijos, remdamasi įstatymais, įgyvendina savivaldybės taryba. Vienas iš tų privalo nurodyti, kad „didinti įstatinį kapitalą gali tik tuomet, kai visiškai apmokėtas jos įstatinis kapitalas paskutinės laidos emisijos kaina“.

UAB „Kauno vandenys“, siekdama užtikrinti lėšų bendrovės vykdomiems projektams, 2024 m. balandžio 26 d. įstaiga į steigėją – Kauno miesto savivaldybė – dėl bendrovės įstatinio kapitalo didinimo 7 mln. eurų. (Sutikit, ratas atvejis, kai prašoma mažiau, o gaus daugiau?).

Naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“ primena, jog ne vienerius metus ši įmonė veikia ir Kauno rajone. Čia rinkos dalyve ji tapo po to, kai kaina rajono savivaldybės paskelbtame konkurse ir teisme įrodė jį laimėjusi.

Kauno rajonas / R. Tenio nuotr.

Balandį Kauno miesto savivaldybė pasiekusiame „Kauno vandenų“ rašte teigiama, kad bendrovė, įrengdama paviršinių nuotekų tinklus šio miesto Romainių g., Alšėnų g., Dvaro g. 2A – A. Stulginskio g., Tunelio g., Studentų, Vilties g., Eivenių g., Tilžės g., Linkuvos g., Birutės g. ir kitose Kauno miesto gatvėse, investavo 6 mln. 247 tūkst. 944 Eur įmonės lėšų.

2023 m. gruodžio 31 d. įmonė „Kauno vandenys“ baigė įgyvendinti „Paviršinių tinklų rekonstrukcija ir plėtra Kaune“ projektą, kurio vertė 24 mln. 643 452,20 Eur (iš jų beveik 5 mln. Eur – bendrovės lėšos).

„Šiuo metu vyksta: statybos darbai – Berlainių g., Vandžiogalos pl. 94C/98, Pienių g., Vėjo g. Dangės g., Bitininkų g., Brazdžionio g., Lubinų g., Birželio 23-iosios g.; projektavimo darbai – vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklų rekonstrukcijos Rotušės aikštėje, paviršinių nuotekų tinklų ir vandens ir buitinių tinklų tinklų H. ir O. Minkovskių g.; viešųjų pirkimų procedūros – vandentiekio diukerio per Nemuną (tarp Karaliaus Mindaugo pr. ir H. ir O. Minkovskių g.) projektavimui ir statybai. Planuojamos reikalingos lėšos investicijų sudarytų apie 10 mln. 621 443 Eur. Be to, bendrovė šiuo metu pasirašiusi sutartį dėl vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros Kauno mieste“, – primenama miesto politika skirtame ir viešai skelbiamame Aiškinamajame rašte.

Kas svarbuečiams?

…sprendžiant iš portalo „Kas vyksta Kaune“ dažnai gaunamų skundų apie šios miesto savivaldybei priklauso įmonės paslaugų kokybė (dėl pasitaiko trikdžių tiekiant geriamą vandenį, kai kada vartotojas jį pasiekia galutinai, „nuspalvintą“ drumzlių bei įvairių priemaišų), dažniausiai kauniečiams rūpi pastoviai gauti tai. , už ką sumoka. Švarų, geros kokybės, patikimai tiekiamą geriamą vandenį. nepaisant to, kokiam miesto rajone kaunietis begyventų. Kokybei užtikrinti visada reikia pinigų, deja, nemažų investicijų tam, kas jau pradėta ar įpusėta veikti, ir tam, kas tik planuojama…

Balandį Kauno savivaldybė pasiekusiame rašte UAB „Kauno vandenys“ taip pat informuoja, kad galimos papildomos išlaidos miestui įgyvendinant Kėdainių tilto statybos per Nemuno upę projektą. Preliminarus lėšų poreikis – 1 mln. 983 tūkst. Eur, tokių pinigų prireiks rekonstrukcijos darbų finansavimui dėl bendrovės eksploatuojamų buitinių nuotekų linijų perklojimo poreikio.

Kėdainių tilto statybos / R. Tenio nuotr.

Tarybos sprendimo projekto autoriai – Kauno miesto savivaldybės administracijos tarnautojai vardindami, kokiais įstatymais bei jų punktais remiasi siūlant didinti bendrovės įstatinį kapitalą, nurodo ir galimą viso to naudą. Investavus į savivaldybei priklauso įmonė papildomai netoli 20 mln. eurų, anot tarnautojų, „bus kuriama ir plėtojama naudinga visuomenei infrastruktūra, skatinama veiksminga konkurencija šalies rinkoje, gerinama viešųjų paslaugų kokybė, pasirinkimo galimybės ir prieinamumas“.

Kaune su tuo pasirinkimu – tai nelabai, nes čia vandentvarkos srityje yra viena veikėja – miesto savivaldybei priklausanti UAB „Kauno vandenys“. Nebent perspektyvoje (politine valia) ji „subyrės“ į atskiras įmones, dalyvauja įvairiems savininkams?

Tik kažin, kaip pasidalins po žeme vamzdynus, nutiestus už gyventojų sumokėtus pinigus bei viešuosius finansus, gautus iš kitų šaltinių? Bet gal „matydami skaidrią ir šviesią ateitį“, ras būdą. Juo labiau ir tinkamų raštų prirašys, paaiškinami, kaip iš to „išloš vartotojų“. Nes konkuruodami tarpusavyje paslaugų tiekėjai gali ne tik užtikrinti gerą veiklos kokybę, bet ir pasirinkimo laisvę savo klientams.

Kaip pavyzdžiui, elektros tiekėjai per rinkos liberalizavimą Lietuvoje jau užtikrino visus. (Oi, tik susilaikom nuo keiksmų, nes tai nieko gero neduoda)…Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita