Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSVilniaus oro uostui svarstoma MK Čiurlionio vardu – Kas vyksta Kaune

Vilniaus oro uostui svarstoma MK Čiurlionio vardu – Kas vyksta Kaune


Prie Vyriausybės sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė neatsisako idėjos dailininko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio vardu suteikė Vilniaus oro uostui.

„Šis klausimas tikrai intensyviai svarsto, jis tikrai guli ant stalo, jis mums labai rūpi“, – gegužę per Seimo Kultūros komiteto posėdį sakė MK Čiurlionio vardo ir kūrybos paveldo įprasminimo, aktualizavimo, pristatymo ir sklaidos koordinavimo grupės darbo vadovė, premjerės patarėja kultūros klausimais Gabrielė. Žaidytė.

MK Čiurlionio 150-ųjų gimimo metinių minėjimo 2025 metais programa sudarinėjanti darbo grupė šio klausimo dar neišbraukė iš savo planų, nors gavo skeptiškų reakcijų.

Vasarį komisijos užsakymu rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Spinter tyrimai“ atliktas tyrimas parodė, kad 58 proc. respondentų pritartų idėjai Vilniaus oro uostui reikia kiek nors vardu, tačiau tam, jog oro uostas įgytas MK Čiurlionio vardu, pritarė 11 proc. apklaustųjų.

„Šiuo metu labai aktyviai dirbame su komunikacija ir labai tikimės, kad iki rudens mums pavyko pakeisti šitą rodiklį“, – sakė G. Ž.

Jos nuomone,sprendžiant dėl ​​MK Čiurlionio vardo suteikimo oro uostui, nepasikliaujama tik visuomenės nuomonės apklausomis. Darbo grupės vadovė tvirtino, kad ta tema kalbėta su įvairiais interesų grupių atstovais – „Go Vilnius“, „Keliauk Lietuvoje“, turizmo, viešbučių ir restoranų, konferencijų ir renginių asociacijomis, Turizmo rūmais, kelionių agentūromis.

„Atsakymai, deja, buvo tokie, kad Vilniaus oro uosto, bendrai Vilniaus kaip krypties, dar niekas nežino, mums dar reikia stiprinti Vilniaus oro uosto kaip kryptį“, – sakė G. Žaidytė.

Ji pabrėžė, kad MK Čiurlionio vardu suteikus oro uostui, Vilniaus vardas taip pat niekur nedingtų.

Darbo grupės atstovai tvirtino ketinantys dirbti ir Lietuvoje populiarindami kompozitoriaus vardu, nes daugelis yra tik girdėję anksčiau pavardę, tačiau nežino MK Čiurlionio nuopelnų.

Be to, planuojama užsakyti ir naują visuomenės nuomonės apklausą.

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Vytautas Juozapaitis svarstė, kad dėl oro uosto pavadinimo turėtų aktyviau veikti visos valstybės institucijos.

„Kai kalbame apie oro uostą, Vyriausybės ir kitų valdžios institucijų – nesakau, kad reikėtų primesti (sprendimą – BNS) arba įpareigoti – vis dėlto turėtų būti kitoks elgesys ir atsakomybės prasme taip pat, imtis tos atsakomybės ir suteikti vardu“, – sakė jis. .

„Juoba, kad didelio pasipriešinimo nėra, o yra nežinomas, paprastai žmonės to, ko nežino, bijo“, – teigė V. Juozapaitis.

„O kad MK Čiurlionis tikrai vertas tokio paminėjimo, o per tai pasaulis mus atrasti naujoje kokybėje, dėl ginčo negali būti“, – pridūrė parlamentaras.

Kultūros komiteto narys „valstietis“ Robertas Šarknickas dėl MK Čiurlionio vardo suteikimo Vilniaus oro uostui siūlė surengti visuotinį gyventojų apklausą – kiekį, kurį reikia televizija „TV3 padarė dėl Joninių paskelbimo valstybės švente.

Idėja Vilniaus oro uostą pavadinti MK Čiurlionio vardu buvo kilusi prieš kelerius metus, tačiau sprendimas tuomet nepriimtas.

Lietuvių dailininkas, kompozitorius, kultūros veikėjas MK Čiurlionis gimė 1875 metų rugsėjo 22 dieną Senojoje Varėnoje, mirė 1911-ųjų balandžio 10-tolimojoje Varšuvos, palaidoto Rasų kapinėse Vilniuje.

MK Čiurlionis laikomas žinomų šalies menininkas, sukūręs eilę tapybos, grafikos kūrinių. Jo muzikos palikimą sudaro simfoninė, chorinė ir fortepijoninė muzika, kūriniai styginių ansambliams ir vargonams.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita