Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSseimas siūlys privalomą informavimą dėl statybų – Kas vyksta Kaune

seimas siūlys privalomą informavimą dėl statybų – Kas vyksta Kaune


Gyventojus siūloma aktyviau įtraukti į svarstymą dėl planuojamų statyti specialios paskirties statinių – juos iš anksto informuoti apie šalia jų namų iškilsiančius kalėjimus, pataisos darbų kolonijas, tardymo izoliatorius, karinius, policijos, priešgaisrinių ir gelbėjimo tarnybų pastatus, slėptuves, pasienio kontrolės punktus.

Tokios Vietos savivaldos įstatymo pataisos šią savaitę Seime įregistravo pusšimtis įvairioms frakcijoms dalyvaujančių parlamentarų.

Pakeitimo iniciatorius, Kaimo reikalų komiteto pirmininkas liberalas Viktoras Pranckietis BNS teigė, kad taip norima užkirsti kelią pasikartoti panašiems atvejams, kaip pusiaukelės namai Domeikavoje, Kauno rajone.

„Jeigu nori įrengti specialiosios paskirties įstaigą, turi informuoti ir savivaldybę, ir gyventojus, kad visuomenė sužinotų ne po, o prieš“, – BNS teigė V. Pranckietis.

„Bet kokiu atveju žmonės apie tokius statinius sužinojo, tik sužinojo kaip jau įvykusį faktą. Tada bendruomenė dar labiau susijaudina, sukyla. Kad taip neatsitiktų, reikia pradėti normaliai kalbėti“, – pridūrė jis.

V. Pranckietis įsitikinęs, kad apie slėptuvių įrengimą gyventojai irgi turi žinoti: „Yra interesas žinoti, kur galėtų slėptis“.

Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius BNS tvirtino, kad Domeikavos atvejis rodo, kad be įejo numatytų įpareigojimų apsieiti nebeįmanoma ir atvejis ne pirmas.

„Reikia tartis, kad nebūtų paskui šoko žmonėms. Tada visi investuotojai ar kiti tokie projektai vystytojai geriau apgalvos savo žingsnius, viešuosius ryšius, jeigu bendraus su vietos bendruomene“, – teigė jis.

Šiuo metu įstatymai nenumato savivaldybės tarybos ir gyventojų dalyvavimo svarstant dėl ​​naujų specialiųjų paskirties pastatų statybų ar įrengimo savivaldybės teritorijoje.

Domeikavos seniūnijos gyventojai rengė protesto akcijas – aktyvistų teigimu, pusiaukelės gyvena namuose dar bausmę atliekantys asmenis, tai kelia nesaugumo jausmą vietos žmonėms, be to, šalia veikia mokykla, vaikų darželis.

Rajono politikų manymu, valstybei pastate galėtų būti įkurta Kauno rajono meno mokykloje Domeik filialas, dziudo ir jojimo sporto mokykla, atviroji jaunimo erdvė.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita