Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSžemės ūkio produktų importo iš Rusijos ir Baltarusijos draudimas – Kas vyksta...

žemės ūkio produktų importo iš Rusijos ir Baltarusijos draudimas – Kas vyksta Kaune


Nuo pirmadienio įsigalioja draudimas importuoti iš Rusijos ir Baltarusijos žemės ūkio produktų ir pašarų pagal Žemės ūkio ministerijos parengtą ir Vyriausybės patvirtintą sąrašą.

Į sąrašą patenka 24 grupių produktai: gyvi gyvūnai, mėsa ir jos subproduktai, žuvys, pienas ir jo produktai, kiaušiniai, natūralus medus, negyvūninės kilmės produktai, augalai, daržovės, vaisiai, kava ir prieskoniai, grūdai, javai, aliejus, gėrimai, tabakas ir kiti produktai. Į Lietuvą iš Rusijos ir Baltarusijos draudžiama importuoti augalinius produktus.

Nuo birželio 3 dienos į Lietuvą negalima importuoti ir paruošti maisto produktų bei alkoholinių ir nealkoholinių gėrimų. Tarp jų įvardinti gaminiai iš mėsos, žuvies, vėžiagyvių, moliuskų arba kitų vandens bestuburių ar iš vabzdžių, taip pat cukrus ir konditerijos gaminiai iš cukraus, kakava ir gaminiai iš kakavos, gaminiai iš javų, miltų, krakmolo arba pieno, daržovių, vaisių, riešutų arba kitų augalų dalių produktai, nealkoholiniai ir alkoholiniai gėrimai bei actas, maisto pramonės liekanos ir atliekos, paruošti pašarai gyvūnams.

Be maisto produktų uždrausta importuoti iš Rusijos bei Baltarusijos tabaką ir perdirbtą tabako pakaitalą, produktus, kurie yra arba nėra nikotino, skirtus tam, kad nikotinas patektų į žmogaus organizmą.

Vis tik atsižvelgiant į detales importo iš Rusijos ir Baltarusijos duomenų analizę bei galimą žalą perdirbti, taip pat į viešąsias konsultacijas su visuomene metu gautas pastabas, į sąrašą neįtraukti žemės ūkio produktų, neturintys alternatyvių importo šaltinių (kai kurie grybai, uogos, augalinės pynimo medžiagos , melasa, kai kurie pašarai gyvūnams ir kt.).

Vyriausybės nutarimas draudžia minėtų produktų importą iš Rusijos ir Baltarusijos, tačiau jų tranzitas per Lietuvos teritoriją nėra draudžiamas.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita