Sekmadienis, 23 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSSeime – naujas siūlymas papildyti minimų dienų sąrašą dar viena švente –...

Seime – naujas siūlymas papildyti minimų dienų sąrašą dar viena švente – Kas vyksta Kaune


Seimo narys „valstietis“ Giedrius Surplys siūlo minėti Giminių dieną.

Jis parengė ir registravo įstatymo pataisą, kad pirmasis liepos šeštadienis būtų minimas kaip Giminių diena.

Politiko teigimu, tokiu būdu siekiama didinti visuomenės dėmesį savo giminės ryšiams išlaikyti, domėtis jos istorija, taip stiprinant bendruomeniškumą ir pasididžiavimą savo šaknimis, kultūra, papročiais ir vertybėmis.

„Šiuolaikinėje visuomenėje, kurioje dominuoja greitas gyvenimo tempas ir technologijų poveikis, žmonės dažnai pamiršta savo šaknį ir paveldą. Įstatymo projektu siekiama atgaivinti visuomenės supratimą apie giminės svarbą ir giminystės ryšių puoselėjimo svarbą“, – rašoma projekto aiškinamajame rašte.

Pasak G. Surplio, giminės istorija yra neatsiejama kultūrinio identiteto dalis, projekto norima skatinti jos tyrinėjimą ir paveldo būsimoms kartoms.

„Lietuvoje nuo seno organizuojami giminių susibūrimai, festivaliai ir giminių šventės yra svarbios bendruomenės stiprinimas ir vienišumo (ypač senatvėje) prevencijai, todėl šiuo įstatymu siekiama, kad šie renginiai taptų nuolatine tradicija, skatinančia tarpusavio ryšius ir bendrystę. Tai padėtų ir kuriant tamprius globalios Lietuvos ryšius“, – tvirtina Seimo narys.

Atmintinų dienų sąrašas – 90 dienų.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita