Trečiadienis, 12 birželio, 2024
PradžiaĮVAIRŪSTrys Lietuvos universitetai pagerino poziciją pasauliniame reitinge – Kas vyksta Kaune

Trys Lietuvos universitetai pagerino poziciją pasauliniame reitinge – Kas vyksta Kaune


Kasmetiniame pasauliniame universitetų reitinge „QS World University Rankings 2025“ Vilniaus universitetas (VU) šoktelėjo per 34 poziciją ir atsidūrė 439-oje vietoje, pagerėjo ir Vytauto Didžiojo (VDU) bei Kauno technologijos (KTU) universitetų pozicijos.

„Džiugina tai, kad padarėme ryškią pažangą baigusiųjų įsidarbinimo rodikliuose bei išskirtinai gerai įvertintas studentų ir akademinio personalo santykis. Tai parodo, kad mūsų įsipareigojimas kurti žmogišką ir šiltą santykį bendruomenėje pamatuojamas ir reitingų sėkme“, – VU pranešime cituojamas universiteto rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

Pernai VU reitinge užėmė 473 vietą, metus prieš tai – 400.

Pranešime teigiama, kad gerėjo VU absolventų įsidarbinimo rodiklis, lyginant su pernai metų duomenimis, jis kilo per 220 pozicijų iki 105 vietos.

Šis rodiklis atspindi institucijų gebėjimą užtikrinti aukštųjų absolventų įsidarbinimo ir jų turimų savo profesinių sričių sritis.

Lyginant su pernai, reitinge kiek pakilo VDU ​​ir KTU reitingai. VDU reitinguojamas tarp 741–750 pozicijų, pernai – 801–850, KTU šiemet yra tarp 751–760 pasaulio universitetų, pernai – 801–850.

„Be galo džiaugiamės šiuo universiteto įvertinimu. Pasaulinė universitetų konkurencija dramatiškai auga, o šiemet QS reitingų institucijos įvertino gerokai daugiau nei praėjusiais metais, (…) dėl to VDU ​​pakilimo reitingas yra reikšmingas pasiekimas“, – VDU pranešime cituojamas universiteto rektorius prof. Juozas Augutis.

Reitinguose nukrito Vilnius TECH arba Vilniaus Gedimino technikos universitetas, pernai buvęs tarp 801–850, šiemet universitetas reitinguojamas tarp 851–900 pozicijų.

Tuo metu My Romerio universitetas tas pačias pozicijas išlaiko ir laiko tarp geriausiai įvertintų 1001–1200 pasaulio universitetų.

Sudarant QS pasaulio universitetų reitingas, aukštojo mokslo institucijos iš viso įvertinimo pagal aštuonis kriterijus: akademinę reputaciją, reputaciją tarp darbdavių, mokslinių darbų citavimo rodiklį, studentų ir dėstytojų skaičiaus santykį padaliniuose, užsienio dėstytojų dalį, universiteto tarptautinį tyrimų tinklą, užsienio studentų skaičių ir tvarumą.

Šiųmetiniuose QS reitinguose įvertinta 5663 institucijų iš 106 pasaulio valstybių, iš jų 21 institucijos reitinguotos pirmąkart.

Aukščiausias pozicijas šiame reitinge kaip įprastai užima JAV ir Jungtinės Karalystės aukštosios mokyklos: Masačusetso technologijos institutas, Londono imperatoriškasis koledžas, Oksfordo, Harvardo, Kembridžo ir Stanfordo universitetai.Source link

RELATED ARTICLES

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita