Sekmadienis, 3 gruodžio, 2023
PradžiaVerslasSeimo kanceliarija papildomai prašo 5 mln. eurų: išmokoms, vėdinimo sistemai, įrangai

Seimo kanceliarija papildomai prašo 5 mln. eurų: išmokoms, vėdinimo sistemai, įrangai

Seimo kanceliarija prašo skirti 5,1 mln. eurų papildomai prie Vyriausybės siūlomų 46,4 mln. eurų kitų metų biudžeto projekte.

Tokiam siūlymui pritarė papildomas Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas, biudžeto projektą prieš grąžinant Vyriausybei dar svarstys pagrindinis Biudžeto ir finansų komitetas.

Seimo kanceliarija nurodė, kad daugiau lėšų reikia norint užtikrinti Seimo narių ir tarnautojų darbo sąlygas, papildomų finansų daugiau pareikalaus ir parlamentarų kadencijų kaita.

Kaip nurodo kanceliarija, 917 tūkst. eurų reikės valstybės tarnybos reformai įgyvendinti – „išvalstybintas“ pareigybes užimančių asmenų kompensacijoms už nepanaudotas atostogas ir išeitinėms išmokoms, taip pat dar 369 tūkst. eurų reikės kasmetiniam tarnybinės veiklos vertinimui atlikti.

600 tūkst. eurų prašoma Seimo centrinių rūmų vėsinimo-vėdinimo sistemai remontuoti, nustačius, kad 2010 metais įrengta dvivamzdė vėsinimo sistema veikia netinkamai ir ją būtina atnaujinti.

Dar 714 tūkst. eurų norima Seimo plenarinių posėdžių salės ir Kovo 11-osios Akto salės apšvietimo sistemai modernizuoti, įdiegiant mažiau elektros energijos naudojančią įrangą;

475 tūkst. eurų papildomai paprašyta išlaidoms, susijusioms su Seimo kadencijų kaita: nešiojamiesiems kompiuteriams įsigyti, dalies Seimo viešbučio butų remontui ir inventoriaus atnaujinimui. Dar 361 tūkst. eurų – darbui reikalingoms priemonėms įsigyti, atsižvelgiant į išaugusią infliaciją ir dėl to pakilusias išlaidas.

350 tūkst. būtų skirta Seimo posėdžių informacinei sistemai modernizuoti, 325 tūkst. eurų – Nepriklausomybės aikštės ir Seimo rūmų teritorijos tvarkymo darbams, o 150 tūkst. eurų – nutolusiai saulės elektrinei įsigyti.

Seimo kanceliarija pernai gavo 260 tūkst. eurų paramą nutolusiai saulės elektrinei įsigyti, šiemet jį nupirkta už 410 tūkst. eurų, kanceliarijai tenkančios išlaidos sudaro 149 tūkst. eurų. Kaip nurodoma prašyme, ši investicija yra vienkartinio pobūdžio, vėlesniais metais ji leis apie 10 proc. sumažinti elektros energijos išlaidas.

Mažesnės sumos būtų skirtos Laisvės gynėjų, Vasario 16-osios, Kovo 11-osios, Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido aukų dienų minėjimams, tarptautiniams ir atminties renginiams organizuoti, Europos reikalų komiteto posėdžių salei atnaujinti.

Šiemetinis Seimo biudžetas siekia 41 mln. eurų, tačiau naujų parlamento rinkimų metais reikia daugiau lėšų Seimo narių ir politinio pasitikėjimo darbuotojų išeitinėms išmokoms, nepanaudotoms atostogoms ir kitoms reikmėms.

Galerijos


 • Laisvės alėja nuvilnijo sielų upė

  Laisvės alėja nuvilnijo siel…


 • Visų Šventųjų diena prie Rokantiškių ir Karveliškių kapinių

  Visų Šventųjų diena prie …


 • Visų šventųjų dieną kauniečiai plūdo į miesto kapines

  Visų šventųjų dieną kauni…


 • Kauno Ąžuolynas rudenį

  Kauno Ąžuolynas rudenį…


 • LKL: Kauno „Žalgiris“ – Panevėžio „7bet-Lietkabelis“

  LKL: Kauno „Žalgiris“ …


 • Pasakiškas ruduo Lietuvoje

  Pasakiškas ruduo Lietuvoje…


 • UEFA futsalo ČL: „K. Žalgiris“ – „Ka-Dy“ 1:1

  UEFA futsalo ČL: „K. Žalgi…


 • UEFA futsalo ČL: „Prishtina“ – Limasolio AEL 8:2

  UEFA futsalo ČL: „Prishtina…
 • „Hamas” teroro Izraelyje aukom…


 • Karikatūrų paroda Šv. Jurgio bažnyčioje

  Karikatūrų paroda Šv. Jurgi…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments