Ketvirtadienis, 25 liepos, 2024
PradžiaAUTOŠvietimo ministras profesinėms sąjungoms žada teikti atnaujintus siūlymus dėl algų kėlimo

Švietimo ministras profesinėms sąjungoms žada teikti atnaujintus siūlymus dėl algų kėlimo

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas trečiadienį su premjere ir finansų ministre sako aptaręs „įvairius variantus“ dėl galimo atlyginimų kėlimo streikuoti ketinantiems pedagogams kitąmet, tačiau juos sako pirmiausiai norintis pristatyti profsąjungoms.

„Aptarėme įvairius variantus, juos pristatysiu profesinėms sąjungoms penktadienį. Negalėčiau detalizuoti, norisi, kad pirmiausiai pasiektų profesines sąjungas siūlymai ne per žiniasklaidą, o tiesiogiai“, – BNS trečiadienį sakė G. Jakštas.

„Pristatysiu dabar kitą siūlymą profesinėms sąjungoms penktadienį“, – tvirtino jis.

Vyriausybė kitąmet pedagogų atlyginimus ketina kelti dviem etapais – nuo sausio ir nuo rugsėjo, kad šie pasiektų 130 proc. šalies atlyginimų vidurkio dydį, tačiau streikuoti žadančių pedagogų atstovai nori reikšmingesnio algų augimo jau sausį.

G. Jakštas antradienį derybose su profesinėmis sąjungomis nesulaukė paramos siūlymui bendrai atlyginimus kelti 20,5 procento: nuo sausio – 6 proc., o likusią dalį pridėti rugsėjį.

„Susitikime su profesinėmis sąjungomis nebuvo galutinio sutarimo visiško ir dėl galutinio kėlimo, bet didžiausias diskusijas sukėlė tas pirmas žingsnis, kad jie norėtų didesnio pirmo žingsnio (…). Daugiau nei 20 proc. niekam niekur nekyla atlyginimai, čia tikrai būtų istorinis įvykis mokytojams, bet pirmas žingsnis labiausiai sukėlė abejonių. Apie tai kalbėjome ir su premjere“, – tvirtino ministras.

G. Jakštas sakė, kad mokytojų algų kėlimui kitais metais papildomai reikės apie 300 mln. eurų.

Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos vadovas Egidijus Milešinas po derybų antradienį teigė, kad siūlomas augimas netenkina ir mokytojo alga nuo sausio turi didėti ne mažiau 10 procentų.

Streiką planuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Andrius Navickas teigė, jog jų siekis yra bendras 56 proc. mokytojų atlyginimų augimas.

Jis pažymėjo, kad Švietimo ministerijos pirminė pozicija „tikrai negali būti laikoma ir net nėra arti susitarimo“, o kol kas planų atšaukti streiką rugsėjo pabaigoje nėra.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjunga penktadienį surengė įspėjamąjį streiką, o rugsėjo 29 dieną planuoja pradėti tikrąjį streiką.

2021 metų rugsėjo 1 dieną parlamentinių partijų vadovai pasirašė nacionalinį susitarimą dėl švietimo, kuriuo, be kita ko, įsipareigojo didinti švietimui skiriamą bendrojo vidaus produkto dalį, didinti mokytojų atlyginimus, įtvirtino kitus įsipareigojimus.

Galerijos


 • M. Kavtaradzės filmo „Tu man nieko neprimeni“ premjera

  M. Kavtaradzės filmo „Tu m…


 • „Mamų unijos“ reabilitacijos centro atidarymas

  „Mamų unijos“ reabilitac…


 • 573-oji karo Ukrainoje diena

  573-oji karo Ukrainoje diena…


 • Siūlymas pradėti apkaltos procesą R. Žemaitaičiui

  Siūlymas pradėti apkaltos pr…


 • V. Šiliauskas Kauno apygardos teisme

  V. Šiliauskas Kauno apygardos…


 • LKL: Vilniaus „Rytas“ – Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 106:90

  LKL: Vilniaus „Rytas“ – …


 • 572-oji karo Ukrainoje diena

  572-oji karo Ukrainoje diena…


 • Prie Vilniaus rajono savivaldybės - piketas dėl mažinamų kompensacijų už privačius darželius.

  Prie Vilniaus rajono savivald…


 • Kauno tarpukario modernizmo architektūra

  Kauno tarpukario modernizmo ar…


 • Priešgaisrinėms gelbėjimo tarnyboms perduoti 47 automobiliai

  Priešgaisrinėms gelbėjimo t…

Daugiau straipsnių

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments

Draugai: - Marketingo agentūra - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Miesto naujienos - Šeimos gydytojai - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - VeidoskaitaTeniso treniruotės -